Prijava

Lepo receno, narod svojim glasom daje legitimitet vlasti, oni "postuju" glas naroda i tako u krug. "Nije Sloba kriv mi smo govna".

Upravo tako,šta nam vredi revolucija kad bi opet došao neki čoban koji bi nas prcao u mozak podjednako kvalitetno kao i ovi.

Ja još nikada nisam glasao, jbg... Ali glasam za poneku definiciju, i to je napredak...

Реално, Србија је једна жешће примитивна средина.
Али ја не капирам једну ствар. Да ли је јебено могуће да су је Шекијев син Брут у кожи Николића и његов помоћник Боб успели да скупе 80 000( Вучић пребројао да је било и више) људи са дуплом рупом? Ок за ону у џепу, али са рупом у глави, и онда им причала шта? Како Тадић не ваља?
ХЕЛОУ! Па то смо знали. Да нам требају промене? Нове, демократске? Класично свирање курцу.
Мене запањује величина њихове жеље да владају, а да при том све ове године причају једну исту причу, која се своди на пљување по ДОС-у.
Демагогија и хипокризија, све зарад фотеље.
Не гласам јер немам за кога. Дууууго ће Србија морати да чека да се опет роди неко ко ће стварно имати визију модерне демократске државе и воље и начине да ту визију оствари. А, онда ће га убити. И, тако у круг.

Da li je to zaista tako ili nam ispiraju mozgove da ne možemo da živimo bez državnog uređenja, sistema, zakona. Propašćemo odmah, postati manijaci, ljudožderi, poubijati se međusobno i još gomila holivudskih scenarija. Pođite od vašeg okruženja. Za koliko ljudi iz komšiluka pouzdano znate da bi u anarhiji odmah podivljali i pravili sranja? Zar nisu većina oni koji izbegavaju stres i plaše se nasilja? Koliko ljudi znate da imaju muda da opsuju nekog u lice a kamo li da postanu totalni manijaci? Ko će to da zavlada, kriminalci? Pa oni opstaju upravo zato što ih zakon štiti, tj. ne mogu da ih pobijem jer ću da robijam, a oni meni mogu da jebu mater kako im se ćefne jer za njih zakon ne važi. Možda nisam u pravu, ali složena je to tema i ne bi trebali olako da donosimo zaključke o nečemu što nismo iskusili, kad smo mi uopšte probali da živimo u anarhiji?

Е, па баш зато што криминалци опстају зато што их закон штити, настало би срање у одсуству власти. Морали би да узму ствар у своје руке и да сами направе неки поредак који им одговара. Врло брзо би настао рат између криминалаца који поседују оружје и, логично, војске која такође поседује оружје. С тим што војска не би била уједињена, пошто не постоји команда, већ би се и они изделили, па би дошло до међусобних борби и унутар некада обједињене војске. У сваком случају, жешће срање би настало. У међувремену, многи појединци из народа би прибегавали пљачкама, убиствима и осталим криминалним радњама, што би додатно допринело нестабилности ситуације. Нека је и тих појединаца 1%, опет је много.

Влада је само пројекција свеукупног менталитета народа.

A vi bi htjeli nešto tipa Dodiktura, a?

Влада је само пројекција свеукупног менталитета народа.

Влада која се успешно одржава на власти, да.

projekcija naroda koji je zaslepljen laznom retorikom dao legitimitet

Блече, ја и рекох теоетски :). У пракси боље да пустимо ове будале што гласају да нам и даље кроје судбину и тачка. Кад већ немамо, као што ти рече, кога да гурамо кроз револуцију. Гурали смо кроз историју и не смем баш да се кладим да је неки владар сем Краља Петра и донекле Милоша Обреновића био способан за вођу.

Е, па баш зато што криминалци опстају зато што их закон штити, настало би срање у одсуству власти. Морали би да узму ствар у своје руке и да сами направе неки поредак који им одговара. Врло брзо би настао рат између криминалаца који поседују оружје и, логично, војске која такође поседује оружје. С тим што војска не би била уједињена, пошто не постоји команда, већ би се и они изделили, па би дошло до међусобних борби и унутар некада обједињене војске. У сваком случају, жешће срање би настало. У међувремену, многи појединци из народа би прибегавали пљачкама, убиствима и осталим криминалним радњама, што би додатно допринело нестабилности ситуације. Нека је и тих појединаца 1%, опет је много.

Vrlo moguće, mada ne možemo da budemo 100 % sigurni da bi se baš tako odvijale stvari, ali moguće. A što se tiče trenutnog stanja, znamo sa sigurnošću da ne vodi nikuda, tako da ili sporo propadanje ili veliki rizik ili da neko pametniji smisli nešto treće. No znam da nema 'leba od toga i da samo lupam hipotetički..dakle Tomo! Tomo! :)

Влада је само пројекција свеукупног менталитета народа.
Влада која се успешно одржава на власти, да.

А влада која дође на место друге? Хм, то је пројекција другог дела народа?

Dankane, oćemo Vuka? :)

Ovo "kakva vlada takav narod" je jedno kretensko govno jer se primenjuje samo u situacijama kada nam je vlada govno. A kada bi recimo vlada bila ok *ovo se nikad nije desilo) onda nema kakav narod takva vlada.

E nek mi sisa kurac vlast i jebe mi se ya politiku, [to bi ja morao da budem majmun ako je vlast majmunska. NE SLAŽEM SE!!!

Džimi, u anarhiji ne bi bilo vojske, jer ne bi imala šta da brani.

Никад више, Блече! Волим га само кад се запијем мушки :)

I ja sam ga nekad gotivio, usta ga jebem da ga jebem.

Dankane, oćemo Vuka? :)

Naravno
SVI SVI SVI

:)

Vlada jeste predstavnik naroda i njegovog trenutnog raspolozenja (odnosno raspolozenja u trenuku glasanja).
U demokratskom sistemu, gde pojedinac ne moze da donosi odluke, kakva god da je, ista je ili je toliko inertna (ponovo, zbog grupe), da se promene i ne primecuju. Nesto sto neka vlada pokrene se vidi tek za 10ak godina i pripise se drugoj (bilo to dobro ili lose).