Prijava

Pare su preko potrebne, ja ne vidim neki drugi način obavljanja razmene. Postojali su raznorazni pokušaji, tipa bonovi, hartije bazirane na radu i slično, al sve je propalo.

I baj d vej, svi koju kenjaju da pare nisu bitne, gade mi se. Jebeni idealisti.

Kume, jos jednom, pa da nazdravimo!

I nemo jes gomna kako su pare vazne, da ne pricam na ljudi kav nam je bija svadbeni poklon, cumres od sramotu.:)

Nije do mene, tehnički problemi, kumašinka :)

edit:

I nemo jes gomna kako su pare vazne, da ne pricam na ljudi kav nam je bija svadbeni poklon, cumres od sramotu.:)

da me jebeš ako se sećam :)

Postojali su raznorazni pokušaji, tipa bonovi, hartiej bazirane na radu i slično, al sve je propalo.

Колеза, па и то је облик новца.

Новац је важан док не купиш све што ти треба.

Колеза, па и то је облик новца.

Pa tako nekako, koleza,s tim što su to i bili pokušaji da se taj isti novac zameni...sve mi u glavi onaj Luj Blan i one slobodne naseobine Roberta Ovena, jebem li ga...

Новац ради оно у чему је природа заказала за ових последњих две-и-нешто-'иљада година. Селекција.
Или је Дарвинова теорија непримењива на еволуцију двоножних сисара.

da me jebeš ako se sećam :)

pa ti se ne secas, a ja jos pokusavam da ubedim Duleta da je daltonista i da onaj tvoj EI televiyor nije crno-beli. Prvi godinu dana pokusavao ga poprai! :))

А како би функционисала рекламација, ако бисмо прешли на трампу? Ја нађем рупу на мом новом кожуху и оћу да га вратим кројачу, а он већ појео моје јаре?! А? У таквом свету телешоп не би био могућ...

pa ti se ne secas, a ja jos pokusavam da ubedim Duleta da je daltonista i da onaj tvoj EI televiyor nije crno-beli. Prvi godinu dana pokusavao ga poprai! :))

Kako bre umem da pokvarim porodičnu idilu pa to ti je :) Davno beše, ko pre dva veka da je bilo...

А како би функционисала рекламација, ако бисмо прешли на трампу? Ја нађем рупу на мом новом кожуху и оћу да га вратим кројачу, а он већ појео моје јаре?!

Pametno zbori GM...

Kad bi nestalo novca, svet bi se možda i unazadio...

Prai si umetnik.:) Da ti ne pricam sto se uvek ljuti kad ja navijam za pogresni, sto gi znam kad su svi crno beli koji su nasi!:)
Ne spemujem, ja OBJASNJAVAM vaznos novca u bracnoj zajebnici.

konacno je tema krenula pravim tokom...hurej

a da se uvedu neki standard poeni.....tipa skolovanje toliko i toliko poena...iskustvo...toliko i toliko...radnih sati toliko i toliko

a da se uvedu neki standard poeni.....tipa skolovanje toliko i toliko poena...iskustvo...toliko i toliko...radnih sati toliko i toliko

Тако нешто и сад важи (бар негде). Боља школа - боља плата, више искуства - боље радно место, више радних сати - више пара, итд.
Свака од функција новца има и својих негативних страна, ал су и даље мање од позитивних. За сада.

Novac je korisna stvar, mi smo govna.

Novac je korisna stvar, mi smo govna.

kao što i na mome avataru piše

I bogat čovek se može osetiti siromašno u bilo kom pogledu, kao što se siromašan može osetiti bogatije od realno bogatog. Novac može samo da pokvari još više već loše ljude, jer su oni najskloniji tome. A, i malo koji dobar čovek dođe u priliku da dobije toliki novac koji ima moć da ga preobrati. Mada to je stvar ljudskog karaktera. Koliko je podložan promeni. To je moja teorija. Bez nekog iskustva. U životu sam jednom držao 500 evra. Kroz ruke mi prolazi Tesla i Nadežda Petroviće se ponekad provuče.

E možda ima def o tome, ali u ovoj izreci je sublimirana sva filozofija o novcu i količinama istog:

"Nije srećan onaj koji ima, već onaj ko misli da ima dovoljno".

Ja znam bolju:

"Nije srećan onaj koji ima, već onaj koji jebe"

Kika boj