Prijava

Postavljate zanimljive stihove iz raznih umjetničkih djela i onda zajedno tražimo neko dublje značenje teksta.
Obavezno naglasite koji stih tumačite ako je u pitanju stih koji je postavio drugi autor.
Pa da počnemo lagano:
1. ‚‚oko Niša kiša, a u Nišu suvo, da si hteo ti bi mene za sebe sačuvo"
2.‚‚zapevala sojka ptica, misli zora jeeee, aman, aman, misli, zora je"
Bez spema i počnite da objašnjavate ova dva stiha.

EDIT: I još jedan predlog apsolutni hit hitova :

Јутрос ми је ружа процветала.
Ружу гледам, па сам заплакала.

Ружо моја, младост сам ти дала,
својом сам те сузом заливала.
Ружо моја, младост сам ти дала,
својом сам те сузом заливала.

Кол'ко сам те пута пољубила,
још пупољак док си млади била.

Испијала росу с твојих грана,
место усне мојега драгана.
Испијала росу с твојих грана,
место усне мојега драгана.

Моје драго отишло је давно,
ја га чекам вец година равно.

Ружу гледам, на те мислим, драги,
на те усне, на твој поглед благи.
Ружу гледам, на те мислим, драги,
на те усне, на твој поглед благи.

1. Mislim da za to sto je svugde bilo kise tad osim u Nisu su krivi vanzemaljci, parkirali brod iznad, a ovaj nije mogao da je sacuva za sebe jer su ga vanzemaljci poslali da im kupi cigarete.

2. Sojka je kanda bila na nekim drogama.

2. Sojka, ili Kreja je ptica poznata po odvratnom kreštanju. Nemam objašnjenje već samo dodajem skrivene činjenice da bi bilo lakše da se pronađe skriveno značenje.

Mogu li ja ovde bez želje za reklamiranjem okačiti jednu svoju definiciju jer se ubilo za ovog? U stvari neću, nego ću se malo ponavljati
Npr. Bosanci u sevdalinkama uvek kasne. Kasne pa bog. Mislim kasne i u životu, ono pošalješ ga po kilo leba, a on zaboravi puta do kuće i završi običajno u kafani.
Npr. Kad ja pođoh na Bembašu pa kaže JA NE ODOH ISTO VEČE VEĆ JA ODOH DRUGI DAN... mislim zašto on nije otišao isto jebeno veče?! Drugog se dana ona udala, jebi ga...
dokaz dva Žute dunje... Ode dragi da donese...pa ga nema tri godine, tri godine, aman aman!!! Tri godine čoveče!

Sojka ptica je buduća svekrva koja budi snaju jer em što mora da se uda, em mora da spremi darove.
Nema pojma kada je zora jer se napila ko pička što je uspela da sina idiota oženi onakvom ribom, koja je uboga i sirota. Pročitati "Nečistu krv"

Ova iz Niša me opasno jebe. Nikako da povežem ko je tu šta teo da kaže.
Oko Niša kuraca ko pleve, al u Nišu opičila nejebica.
Onda ona kenja kako je morala da ide u obližnja sela da se pojebe, jer on nije mogo il nije teo.

Hihi, dobra ideja!

1. U rajetinskom i paorskom bitsvovanju i rezonovanju kiša simvolizuje pokretački element koji uslovljava uspešan razvoj flore, a indirektno i faune, dakle - živototvorni element. Pošto su u Nišu zatvorili Elektronsku industriju, koju slobodno možemo alegorično smatrati kišom, devojka bivšeg zaposlenog(čitaj: tehnološkog viška) odlazi u vlažnije krajeve: Novi Sad, Beograd, itd. kod kakvog parajlije, koji gaji kupus. Buntovništvo mlade žene, njena želja za radom i progresom i prezir prema lenštini i učmalosti su slikovito prikazani u ovih nekoliko stihova i zaokružuju jedan kompletni i nezavisni umetnički entitet.

Silueta, iskenjala si se za sve pare :)))

PO MOME SRCU HODAJ, STOPE TI LJUBIM, JER TO JE MOJE MESTO A TVOJA ODAJA.
PO MOME SRCU HODAJ DOK NE POLUDIM, SAMO JOŠ KORAK ME OD TOGA ODVAJA.

Аурора грешиш...

Њу кураву је појебо неки други лик, и сад она тугује за тим што је изгубила невинос!

Јутрос ми је ружа процветала.
Ружу гледам, па сам заплакала.

Даље...
Дала јој је младос, и најбоље године, а кукала је јер јој мајка није дала дима односе пре брака, а није могла да се уда ни за кога другог јер је волела свог драгог... и онда је провела младост и пребацила 27 28 дина да се није арчила,

Ружо моја, младост сам ти дала,
својом сам те сузом заливала.
Ружо моја, младост сам ти дала,
својом сам те сузом заливала.

Даље... Ипак и она је знала да мора некако па је џарала чкупи, и то објашњава овај стих овди

Кол'ко сам те пута пољубила,
још пупољак док си млади била.

Па онда мало живописнији опис тога, тј цугала је јадна свој јебени сврш јер је прсла са мозгом од загорелости и нејебице!

Испијала росу с твојих грана,
место усне мојега драгана.
Испијала росу с твојих грана,
место усне мојега драгана.

Затим кука поново што је дала другом и изгубила невинос без љубави већ што је морала!

Моје драго отишло је давно,
ја га чекам вец година равно.

А на крају седи испред огледала и џара се, наравно гледа као у чку и мисли на лика, као што бих и ја вероватно седео у клоњи бацакао мајмуна и размишљ'о о некој цупики која ме ложи... ево и тих стихова!

Моје драго отишло је давно,
ја га чекам вец година равно.

Тако да Ауроро погрешила си! :)

Sojka je prirodni pevac. Spava na drvetu po celu noć i sa prvim svetlom počne da krešti. Tako znaš da je sigurno svanulo ma koliko da je šuma mračna i gusta (jbg. trebalo preživeti u šumama...). Daklem, Žure ljudi da spreme svadbu jer se konačno našla prilika da se nekom uvale jedna gladna usta iz kuće (sirotinja, kome treba zaludan trošak kad ga možeš udati nekome) pa popalili vatre i baklje na sve strane. Sojka ćornula na jedno oko, vid`la dan pred sobom i udri po dreci - misli zora je. Mada mi se sviđa ova opcija sa kreštavom svekrvom što priča Mara Munja :)

Oko Niša kiša, a u Nišu suvo nemam predstavu šta bi moglo značiti. Verovatno samo zbog rime...

Fejzbuk je objasnio :)))
Na ovu foru ćemo lupati objašnjenja.
Evo još jedna:

Uvijek pijem
samo ne pijem kad vozim
ne pijem kad vozim
tad me volja vreba

Uvijek pijem
samo ni mnogo ni malo
ni manje ni vise
nego kolko treba

Da vas čujem.

pa i nisam nego ona pati zato što je dala pa se pokajala :)
ružu...u pupoljku, mislim i ja sam to isto rekla što i ti.

Hajd sad ovo majci da vas čujem
SNIJEG NAM PADE NA BEHAR NA VOĆE
NEKA LJUBI KO GOD KOGA HOĆE, a a a???
Seksualna revolucija, polna liberalizacija kakva napredna ideologija jebote!

SNIJEG NAM PADE NA BEHAR NA VOĆE
NEKA LJUBI KO GOD KOGA HOĆE

Dolazak kokaina na Bosansko tržište.

hahahaha KBO a u nastavku
AKO NEĆE, NEK SE NE NAMEĆE
OD NAMETA NEMA SELAMETA

1.Pesma govori o jebanju Nis je njena picka i ona je suva zato sto je niko ne JEBE
2.Neka gudra je radila

AKO NEĆE, NEK SE NE NAMEĆE
OD NAMETA NEMA SELAMETA

Ovo je vodič za svakog čobanina koji drži do svog ugleda.
Poznato je da ovce same biraju partnere , i sex sa ovcom koju prisiliš na to ni približno nije dobar kao kada te ovca sama odabere.

koji si ludak
a TAMBURALO MOMČE U TAMBURU

TAMBURALO MOMČE U TAMBURU

Ovo je bar lagano , mali neafirmisani muzičar opšti sa svojim instrumentom dok zamišlja drugaricu na koju se potajno loži i zbog koje je počeo da svira tamburu u nadi da će dobiti mindžicu kada postane popularan.

Vrlo dobro. Da li tambura predstavlja falusni simbol?

Tambura je multifunkcionalna sparava , vrat je za djevojčice a ova rupica je za dječake.
http://cct300-f07.wikispaces.com/file/view/tambura.jpg/31575049/tambura.jpg