Prijava

Јел вама мартинкама утерују памет у главу? Збиља не видим везу обуће и интелигенције.

Јесте, најгора музика која постоји.

Cenotaph

Da ne lupam puno evo kratko i jasno.
Jeste.

+

A kad se javi Pjer88 ili tako neki prosvetitelj, napaliću se pa ću postovati opširnije.

Džanki, ne seri i idi čitaj bibliju.

pa ne kažem da NISU skupe, kažem da nisu nešto preterano u odnosu na ostatak ponude.

I da naglasim: u životu nisam nikada ni obuo martinke, ali sam upućen jer pola mog odeljenja (a i srednje) ih je nosilo, a i moja riba poseduje 2 para(iz ne znam kog razloga al eto ima 2 para).

da se niko ne uvredi...ja ne znam puno tih trve metalaca uzivo..ali one koje znam su nedotupavni.bukvalno.ograniceni, neinformisani, neinteresantni. ovde sam upoznao jako inteligentne metalce. tako da nemam pojma...dovodjenje inteligencije u vezu sa muzikom je mac sa 2 ostrice...neko mozda slusa baha da bi se proseravao, ej kao ja sam drugaciji...

ja samo da kažem da sam ja INTILIGENTAN u pičku materinu i da volim NARODNJAKE, a mrzim METAL...

XelA
Džanki, ne seri i idi čitaj bibliju.

Велико слово Б.

Znam i ja pun kurac neinformisanih u isto vreme neintelegentnih i ogranicenih strato-tiru-riru metalaca, ali opet ima i onih iz suprotnog tabora, a ima i onih nacitanih i pametnih ali se sprdaju sa skolom jer ih mrzi da uce. Elem, koji ce ga znati...

Ja sam štreber, miran i povučen, introvertan i rigidan, iskompleksiran i pun inhibicija, u spoljni svet idem retko, imam jednog i po prijatelja i MRZIM METAL.

Ima smisla ovo što reče kelt, ali ako nešto ne volim onda je to generalizacija mada, kada razmislim, više osoba koje znam, a koje slušaju metal, je dosta inteligentno i gladno znanja i voljno da iskazuje svoje stavove. Nešto u vidu onih mladalačkih rasprava na mostu u romanu "Na Drini ćuprija". Ali nikako introverne. Već samo osobe koje pričaju kada imaju šta da kažu, ne laju okolo uzalud. Moram da pritom da napomenem i da se ograničim na svoje jako malo iskustvo jer iako slušam rok, pank, a i poneki metal bend nemam puno poznanika iz tog kruga. Inače imam jako malo drugara, u zadnjih godinu dana ja sam postao jako introvertan.
Dakle, lepo zapažanje od strane kelta.

Ja mislim da nije štreberska muzika, jer iako slušam rok i pomalo punk(u suštini, The Clash) poznajem 10ak metalaca i mogu zasigurno da ih podelim u dve grupe:

1. Idiote koji su slušali Lepu Brenu do 1. godine srednje škole, a onda skontali da bi bili kulji kada bi slušali neke leševe.

2. Izuzetno pametne osobe koje su rano počele sa rok muzikom, da bi kasnije ustanovili da im taj zvuk nije dovoljan (po mom mišljenju što više slušaš muziku prilagodljiviji si na teške i parajuće zvuke, a samim tim ti i više prijaju).

S obzirom da od tih 10 ljudi, oko 6-7 su kompletni retardi, sa dozom rezerve, mogu da kažem da metal nije štreberska muzika, već muzika za retarde koji nemaju pojma o čemu je reč, pa im je svejedno.

Eto, to je moje mišljenje, ako iko želi da ga čuje.

Glupost bas kao i svaka generalizacija.

E pa gledaj ja volim skoro sve vrste metala, mislim iz svakog pod-žanra mogu da nađem po neku pesmu koja mi se sviđa. Ali volim da slušam i klasiku kad mi dođe , posebno Vivaldija i Čajkovskog iz nekog razloga. Ono što takođe gotivim je diksilend i blues i rani rok iz 50ih. Kada ja nekom počnem da objašnjavam šta volim da slušam od muzike većina misli da ih zajebavam. Ja recimo iz toga mogu da zaključim da sam nestabilna ličnost. Da li me to karakteriše kao geek-a, nerd-a ili šta već nem pojma. Ono što jest, jest uvek sam bio povučen u školu, i bio sam, da kažem, crna ovca u razredu. Jedini ateista i komunista u razredu, i ako sam smatrao da neki profesor nije u pravu ja sam ih ispravljao ... što je budilo onu čuvenu prosvetiteljsku sujetu.

E sad šta sam ja iskucao? Ne znam da li bi ovo mogao da bude odgovor na temu ali ima nekih dodirnih tačaka valjda ... lol.

Ја живим с човеком који је уједно и највећи штребер кога знам (најбољи ученик у свим школама у којима је био, а и после на студијама, постдипломским, докторским...) и највећи слушалац и поштовалац метала кога знам. Тако да, ето, ако треба пример.

Иначе, слажем се да је генерализација да су металци интелигентни људи, али се ипак морају сагледати неке чињенице...

- Метал је у највећем броју случајева врло компликована музика и тешка за изведбу, те се музички-приглупи људи и љубитељи лаких нота ређе опредељују за слушање метала, него за нешто лакше сварљивије. Зато ћемо међу фановима метала наћи и велики број музички образованих људи.
- Текстови у метал песмама углавном нису текстови за опуштање и одмарање мозга, већ су на више начина ангажовани и подстичу на размишљање и критички однос према световним феноменима, што наравно потиче из рокенрола, и као такви не пријају већини људи, јер већина људи воли да искључи мозак и ужива уз ТВ.

Mirjana The Great
Pa ja se baš i ne bih složila, iskreno, većina metalaca koje poznajem su deca debili.

Хм... Капирам да имаш око 17-18 година (је л' тако беше?). У тим годинама ''металци'' и јесу углавном дебили. Већина њих ће да заборави да је слушало метал кроз пар година. Што наравно говори о томе колико су металци. Металац се роди, не постаје се. Можеш и да не слушаш метал, а да будеш металац. Као што можеш са усиљено слушаш, а увек останеш позер.

Металац се роди, не постаје се.

http://smilearchive.com/s/contrib/blackeye/hihi.gif
Шалиш се?! Па, то није физика, мајкуму. Музика ко музика.

CrazyAjvar
Kada ja nekom počnem da objašnjavam šta volim da slušam od muzike većina misli da ih zajebavam. Ja recimo iz toga mogu da zaključim da sam nestabilna ličnost.

Ne. Šta, ljudi koji "slušaju House" ili "ne gledaju Pink" ili "jedu avokado" su stabilni? Oni se stabilizuju u svojoj nestabilnosti, jer znaju da radoznalost košta, a danas svi sve 'oće za džabe.

Ali zaoftopičih, samo htedoh da kažem, saznavaj, spoznavaj, i budi gospodar svemira. +

Ma ja se ne bih složio da je štreberska. Bar ne po nekom mom iskustvu. Ja zaista imam takvo iskustvo, da na pomen reči METALAC (osim Gornji Milanovac) pomislim na ljude koji imaju dugu kosu, leše se od rakije, imaju glas koji krči. Ja nisam naišao u životu na metalca koji se ne radi nečim, koji nema devojku u istom fazonu i u stanju su da opšte na sred ulice koliko su nenormalni, a da i ne spominjem neko štreberstvo. I stvarno su svi koje znam štrokavi, mada se taj utisak popravlja sada na faxu kada upoznajem nove, koji su valjda izašli iz puberteta, šta li je. Ali naravno da ima i normalnih ljudi koji slušaju tu muziku. E sad, štreberi opet po mom iskustvu, ono, ćute piju sok i slušaju Željka Joksimovića, ta fora, klasična. Jedino, i JEDINO ako štreber sluša metal, to može da bude njegov ventil, ali da neko zna matematiku, fiziku i tako to i da sluša metal, to ja lično još nisam čuo u životu, a družio sam se sa svakakvima u periodu pronalaženja sebe do neke 18. godine.

Moja super drugarica je dosta povučena, ne baš štreberka, ali deluje tako... Sluša metal. Ja sam nazovi štreber pa ne slušam samo metal, šaram 'de stignem. Ali znam dvojicu iz Tehnoarta kojima je jedina zabava ispijanje piva u parku uz zavijanje gitara sa telefona, nasuprot te drugarice koja voli poeziju, knjige, piše pesme (priče), ne pije, retko izlazi - osim na svirke... U njoj vidim ono što je celt naveo u prvom postu - inteligentnu osobu, ne bih rekao štreberku ali takva je, dok su ovi dvojica čista suprotnost. Neki se udubljuju u tekst pesama, neki slušaju da bi bili opasni i nosili majice sa kosturskim glavama. Ali da ima metalaca štrebera - ima.

Да ли то значи да сам заглупео? Мени је метал сад већи смор од народњака. Добро... исти смор. Слушам тотално други тип музике.