Prijava

Eeee to što reče jocko. Povučena osoba i sluša metal - da. Takvih ima i takve poznajem, ali tema glasi da li je štreberska muzika, a za njih ne bi rekao da su štreberi, tipa, nemaju sve petice i nisu đaci generacije, samo su mirni i ne komuniciraju mnogo i to besnilo koje bije iz slušalica shvatam kao njihov ventil za sve neizrečene reči i propuštene žurke, opijanja i ostalo.

Volim metal a prosečno sam inteligentan... Tako mislim za sebe.
Nisam pročitao mnogo knjiga, to me smara. Kada bih rekao kako čitam knjige najstrašnije bih se prosrao. To je postalo jedno veliko pomodarstvo, više nego istinska ljubav i potreba. Kada vidim da neko napiše "Ja čitam Turgenjeva" momentalno mi se prikenja.
Takođe, mislim da su metalci i rokeri muzički daleko superiorniji u odnosu na šabane i trensere, a što se tiče opšteg obrazovanja mislim da su informisaniji i zaineresovaniji ali ne i inteligentniji. Inteligencija nije isto što i obrazovanje.
Na kraju krajeva, ova tema i odgovor na njeno pitanje je jedan veliki Dejan Cukić...

Nisam jos upoznao rokera ili metalca za koje mogu reci da su tupi i zbunjeni, tj. sto bi nas narod rekao glupi. Čak naprotiv, ali i sam već dugo stičem utisak da je metal štreberska muzika, mada i muzika usamljenih i neprihvacenih, a ljudi kao drustvena bica imaju potrebu da budu prihvaceni, zato je samica najgora kazna sa kojom se i najjaci protivnici slome. Suši se kičma. Da se kičma ne bi sušila ljudi pronadju alternativu, a to je za neprihvaćene obično metal. Najbolji i najblizi primer je moj rodjeni brat, zato ne palamudim. Rok ne bih stavio u ovu grupu, rokeri su drugaciji. I imaju drugacije potrebe. Metalci na drugu stranu jesu streberi iako mnogi nemaju dobre ocene i sve petice. Jednostavno imaju stav strebera. Lobanje, oštrice i crtanje po licu-ventil. Na kraju, nemam ništa protiv njih, osim tatine puške, dvanaestice i stotinak patrona. :)

Ja obožavam muziče diskusije, pogotovo metal i rok forme. Iskreno, ako slušaš fens, tehno ili tako nešto, o čemu ćeš da pričaš? Ko ima veće sise ili ko bolje vrti onaj cd? Nema o čemu.

Vamo možeš da pričaš o solažama, bubnjarima, ludacima sa gitarom, basistima, albumima, alum coverima, o 1000 stvari. Meni je to jako zanimljivo jer sam muzički frik (gik) i mnogo, mnooogo vremena provodim pišući, slušajući i proučavajući muziku, od Olivera Dragojevića pa do tamo nekog Death-a.

Ali smatram da je muzička inteligencija usko povezana sa životnom inteligencijom. Ptaviše, nikada nisam upoznao neku iole inteligentnu osobu, a da ta sluša Cecu, Kitića, Karleušu ili tako nekog. Uvek taj neko sluša isto ili slično što i ja. Bez izuzetka. Tako da je moj skromni zaključak to da moraš imati malo jači mozak da bi razumeo i osetio pravu muziku u svoj njenoj snazi.

Pa jeste, štreberska je. Evo recimo od dvadeset ljudi koje znam iz Matematičke(čitaj štreberske) njih 16 su metalci ili recimo cela moja grupa u školi računara uključujući i mene sluša metal(radi se o grupi za talentovanu decu, tj. nadprosečne inteligencije), što ništa ne mora da znači, a i može.

Čitao sam na netu, da su ,po istraživanjima nekog nemačkog univerziteta, ljudi koji slušaju metal većinom nadprosečne inteligencije.

Nisam jos upoznao rokera ili metalca za koje mogu reci da su tupi i zbunjeni, tj. sto bi nas narod rekao glupi. Čak naprotiv, ali i sam već dugo stičem utisak da je metal štreberska muzika, mada i muzika usamljenih i neprihvacenih, a ljudi kao drustvena bica imaju potrebu da budu prihvaceni, zato je samica najgora kazna sa kojom se i najjaci protivnici slome. Suši se kičma. Da se kičma ne bi sušila ljudi pronadju alternativu, a to je za neprihvaćene obično metal. Najbolji i najblizi primer je moj rodjeni brat, zato ne palamudim. Rok ne bih stavio u ovu grupu, rokeri su drugaciji. I imaju drugacije potrebe. Metalci na drugu stranu jesu streberi iako mnogi nemaju dobre ocene i sve petice. Jednostavno imaju stav strebera. Lobanje, oštrice i crtanje po licu-ventil. Na kraju, nemam ništa protiv njih, osim tatine puške, dvanaestice i stotinak patrona. :)

A ja sam upoznao masu glupih. Nipošto nije muzika usamljenih i neprihvaćenih.

Ali smatram da je muzička inteligencija usko povezana sa životnom inteligencijom. Ptaviše, nikada nisam upoznao neku iole inteligentnu osobu, a da ta sluša Cecu, Kitića, Karleušu ili tako nekog. Uvek taj neko sluša isto ili slično što i ja. Bez izuzetka. Tako da je moj skromni zaključak to da moraš imati malo jači mozak da bi razumeo i osetio pravu muziku u svoj njenoj snazi.

E vidiš ja jesam. Slušaju zato što im muzika ne igra pretjeranu ulogu u životu. I boli ih kurac za muzikom. Njih jednostavno neke druge stvari zanimaju više od muzike.

Čitao sam na netu, da su ,po istraživanjima nekog nemačkog univerziteta, ljudi koji slušaju metal većinom nadprosečne inteligencije.

Ja sam na netu čitao kako šejpšifteri upravljaju svijetom.

murš celte.
volim metal, onako baš ful, a nit' sam pametna niti štreber. tol'ko o tome :)

Za one koji samo slušaju metal, nemam pojma, to je već individualno, verovanto ima i tupavih i inteligentnih.

Ali brate, treba biti stvarno "poseban" da na +35 budeš zabudnan u crno, plus kosa od pola metra.

Cenim da su ti u "full metal" fazonu malo fiju fiju. A možda i fijuuuuuuuu

Inače sam verovanto najinteligentija osoba koju poznajem, pa ipak imam da kažem samo jedno:

Ipče RODITELJ!

Inače sam verovanto najinteligentija osoba koju poznajem, pa ipak imam da kažem samo jedno:
Ipče RODITELJ!

ajme, nasmeja me xD

Jašar PRARODITELJ!

Može se reći da sam geek, a metal slušam. :)

Ali brate, treba biti stvarno "poseban" da na +35 budeš zabudnan u crno, plus kosa od pola metra.

Samo crne majice imam. :)
A kosu skoro nemam. lolol

Da, istina je, ja sam druga godina srednje, i odlican sam djak, i metalac sam, ali sam daleko od povucene osobe.

Što bi rekao pokojni Zdravko Čolić, a vezano za metalca i njegovu kosu "Ne pričaaaj sa njom operi jeeeee, operiii jeeeeee!"....
Ozbiljno, mislim da su većina metalaca štreberi (da ne koristim neki gadniji termiT)...

Realno, hevi metal je većinom hedbenging. Sigurno ima nekih Rodžer Voters osoba u metalu. Ja imam 13 godina, bla bla bla, nemam nekakvo mišljenje o sopstvenoj inteligenciji, ali većina mojih vršnjaka se pale na Metaliku i takva sranja, i niko od njih NIKADA I NIKADA nije tražio neku dublju poentu u tim pesmama, tipa kocept albuma, društveni komentar, simboličnost u muzičkoj kompoziciji isl.
Takve stvari su za mene standardne; u potpunosti imam svoj objektivni pogled na poent The Walla, razumem kompoziciju Bohemske Rapsodije, tumačim na neki način Američku Pitu i vrlo često se udubljujem u nove neotkrivene muzičke horizonte.
Sa distance gledano, Metal je postao mejnstrim stereotip na koja mnogi adolsescenti svršavaju u gaće, a svi znamo da u mejnstrimu nema neke umetnosti.
I da, setio sam se, zar TOOL nije metal?

@TheVLajko a the wall i rapsody nisu mejnstrim?

Nema definitivno veza muzika sa inteligencijom.

Влајко ако заиста имаш 13 можда би требао причекати још мало пре него што почнеш да мудрујеш.
Поздрав

Ko slusa Tool i razume njihovu muziku taj je pametan.
Ko i svira njihovu muziku taj ume da svira.
Tool je mama!