Prijava

А, ти их слушаш и разумеш? И још свираш?
Поздрав

Ja slušam i uglavnom razumem. Ne sviram.
Pozdrav

ja slusam kis, a znam koju i da zasviram lolo

@ menijesamodosadno
Pazi, slusam ih, ne razumem sve, ali ih uspesno sviram.

TheVlajko
Realno, hevi metal je većinom hedbenging. Sigurno ima nekih Rodžer Voters osoba u metalu. Ja imam 13 godina, bla bla bla, nemam nekakvo mišljenje o sopstvenoj inteligenciji, ali većina mojih vršnjaka se pale na Metaliku i takva sranja, i niko od njih NIKADA I NIKADA nije tražio neku dublju poentu u tim pesmama, tipa kocept albuma, društveni komentar, simboličnost u muzičkoj kompoziciji isl.
Takve stvari su za mene standardne; u potpunosti imam svoj objektivni pogled na poent The Walla, razumem kompoziciju Bohemske Rapsodije, tumačim na neki način Američku Pitu i vrlo često se udubljujem u nove neotkrivene muzičke horizonte.
Sa distance gledano, Metal je postao mejnstrim stereotip na koja mnogi adolsescenti svršavaju u gaće, a svi znamo da u mejnstrimu nema neke umetnosti.
I da, setio sam se, zar TOOL nije metal?

Влајко ако заиста имаш 13 можда би требао причекати још мало пре него што почнеш да мудрујеш.
Поздрав

Hedbenging, mačevi, krstovi, krv, vikinzi, istorija, magija, politička (ne)korektnost, kurac palac... SVE OVO ne mora da zanima osobu koja SLUŠA metal.
Alkohol, droge, seks na eks... NE MORA da previše zanima osobu koja sluša metal.
Mudrovanje (preseravanje) takodje ne moraju da idu uz metal (otuda i neki ''debili koji slušaju metal'').
Metal je život, radost, sunce, moć, osećaj u kilavoga da ima snagu i u snažnoga da može da leti. Metal su rifovi koji te nose i bubnjevi koji raznose i tekstovi koji uzdižu (ne kažem, ima i onih drugih) i stav i sloboda i istinska ljubav i POSVEĆENOST kako izvodjača tako i fanova. Metal je vernost.
Pogledajte film o grupi ANVIL.

mnfrd

Hedbenging, mačevi, krstovi, krv, vikinzi, istorija, magija, politička (ne)korektnost, kurac palac... SVE OVO ne mora da zanima osobu koja SLUŠA metal.
Alkohol, droge, seks na eks... NE MORA da previše zanima osobu koja sluša metal.
Mudrovanje (preseravanje) takodje ne moraju da idu uz metal (otuda i neki ''debili koji slušaju metal'').
Metal je život, radost, sunce, moć, osećaj u kilavoga da ima snagu i u snažnoga da može da leti. Metal su rifovi koji te nose i bubnjevi koji raznose i tekstovi koji uzdižu (ne kažem, ima i onih drugih) i stav i sloboda i istinska ljubav i POSVEĆENOST kako izvodjača tako i fanova. Metal je vernost.
Pogledajte film o grupi ANVIL.

Bog ce znati sta si ti ovde sad napisao

Pa, kao odgovor na neke ranije postove:) metal je, jednostavno najbolja muzika, pa nek' je sluša svako - štreber, debil, ''satanista'', filosof........

Ne može se nijedan žanr klasifikovati kao: E, hip-hop je za debile, narodnjaci su za zatupljene budale, a metalci su superiorna vrsta. U svakom žanru imaš one "geekove" i imaš sociopate koje otvoreno iskazuju neka svoja razmišljanja. Ja se ne klasifikujem kao metalac (klasifikacija sucks), i koristim metal kao ventil, putem njega kanališem svoju negativnu energiju u nekom pozitivnijem pravcu. Ne znam šta me čini činjenica da volim isključivo muziku koja ima dublju poentu u sebi, priču, ili bilo šta slično tome...

ТУРКМЕНИ МРШТЕ НАЗАД ИЗА УРАЛА! АРАПЧИНЕ НЕ ЈЕБУ!

Burzum

ТУРКМЕНИ МРШТЕ НАЗАД ИЗА УРАЛА! АРАПЧИНЕ НЕ ЈЕБУ!

+1

Burzum
ТУРКМЕНИ МРШТЕ НАЗАД ИЗА УРАЛА! АРАПЧИНЕ НЕ ЈЕБУ!

Nego? :)

naravno da je štreberska!

VukasinRajsic
Ko slusa Tool i razume njihovu muziku taj je pametan.

koliko mi idu na kurac ovakvi stavovi.....

koliko mi idu na kurac ovakvi stavovi.....

Mašala.

Nije, znam puno metalaca koji nisu procitali ni tri praseta, numeju da saberu dva razlomka, a ne blistaju inteligencijom, nisu glupi, samo su prosecni. Metal nije streberska mjuza, svakodnevni primeri iz zivota su mi to dokazali.

Cinjenica br 1
Metal slusaju uglavnom samotnjaci,individualci sa jakim osecanjem za nezavisnost
Cinjenica br 2
Streberi su uglavnom ljudi koji su na neki nacin svojevoljno illi ne ogradjeni od drugih

Dakle uprosceno ovo je jedan od razloga zasto streberi uglavnom slusaju metal.
BTW Ja sam na elektronskom fakultetu a kao sto se iz slike na mom profilu vidi uglavnom slusam Black metal....Dakle ziv primer.... :)

ne zavisi od inteligencije.to je samo jedan od načina gubljenja negativne energije.neko voli da ode na metal koncert da se iskače a neko voli da ode u kafanu.sve je stvar ukusa.npr. imam brata koji ide na medicinski fakultet ,ima devetke,desetke a sluša grand i seljane ,a komšija koji završava medicinsku takodje odličan sluša metal.živ primer je Dave Murray gitarista Iron Maidena koji nije završio srednju školu a kad uzme gitaru i krene da svira kao da je muzičku akademiju završio.

Ne bih rekao da je metal štreberska muzika.

Iako neke činjenice o meni govore suprotno, jer ja:
-Slušam metal
-Odličan sam đak
-Moglo bi se reći da sam asocijalan i povučen

Mada, negde sam čitao da metal slušaju ljudi sa višim IQ...
Ali, poznajem dosta ljudi koji slušaju metal, a ponašaju se potpuno suprotno od štreberskog ponašanja, tj. beže iz škole, imaju loše ocene, pušu-piju-drogiraju se...

U svakom slučaju, ima nas svakakvih, ne može se reći da samo štreberi slušaju metal, niti da štreberi uopšte ne slušaju metal.