Prijava

o da... zbog baterije samo.
mislim imas eksterne il da nosis dve, al je tesko da secas.

kao neko ko je prosetao laptope po celom svetu, garantujem, da ako hoces da ti bude portabilno, gledaj da baterija drzi bar 5-6 sati, a idealno vise od 7-8, a da ne moras da nosis rezervnu.
na kraju to je jedan od razloga zasto sam kupio mac sad.

veruj mi, meni gejming/ procesor spid, memori kurac palac, ne znaci nista.
nek mi ne greje muda kad ga stavim u krilo, nek bude laptop, da ne moram na 5 min da ga utacem u zid, i nek ne skrca ekran prvi put kad mi ispadne i odlican je.

ovo je naravno moje misljenje, i nesto sto odgovara mojim potrebama... ne solim pamet, samo dajem svoj ugao

Куповина свега код нас је лутрија. Мислим да ти је најбоља нека "Тошиба Сателајт" и то нека јефтинија верзија ц660 серије, уз услов да ти треба само за неко паламудање и зајебанцију. Лепушкасти, практични и раде посао.

Ajde ovako, da se ne bi svadjali, pošto sam se malo raspitao i pročačkao po netu:
Memorija:2-4GB
Hard:320GB, ne manji
Procesor:preko 2 GHz
Težina:do 3 kg
Baterija:ne ispod 5 sati
po mogućstvu te zajebavancije blutut,čitač kartice, kamera...
Sad me ebu te grafičke i čipsetovi, u to se baš ne razumem...
P.S. hvala svima ljudi, mnogo mi znači vaša pomoć!

Neki ljudi koriste laptop jer nemaju mjesta u stanu za PC.

Ja ga drzim pod uglom, na stomaku i povijenim nogama (pricam o racunaru), tako da moze da przi koliko hoce, deca su na sigurnom odstojanju.

Brate...poslusaj ti mene..
mogu da ti kenjaju za sve i svasta MicroStarInternational JE KONZA!!!!!
Kupio sam MSI CR620 i za njega dao 550 €
odusevio sam se..znaci garantujem ti da se neces prevariti ako uzmes neki osrednji njihov
a inace dosta je otporan na udarce(licno testirao) garanciju isto imas .. ona "Pick up and return" tako ness..znaci dodju iz servisa i vrate ti full funkcionalan za dan dva,max 3..
ekran obicno imaju veliki 1300 i nesto puta 700 i nesto ...znaci 16:9 HD odusevices se ako uzmes!
za gaming se preporucuje desktop

Grafika ti je nebitna, posto ne planiras da igras igrice, niti bilo sta zahtevno. Recimo, da ne bude ispod 126Mb, a nece biti nijedna, to je sad minimum.
Ja bih isto gadjao tu Toshibu, pogledaj malo ovde http://www.itsvet.com/proizvodi/toshiba/comp_comp_laptop/producer/22 i citaj komentare ljudi ispod specifikacije.

Upravo to i radim :)))

Ja ga drzim pod uglom, na stomaku i povijenim nogama (pricam o racunaru), tako da moze da przi koliko hoce, deca su na sigurnom odstojanju.

nisu. veruj mi nisu, dosta sam video artikla i radova o tome. ako nije skroz ladan ako ne igram neku igricu nego samo blejim na netu, nije dobar :)
generalno za jaja ne valja ako su na visoj temperaturi od ostatka tela, da znas, pa makar i mala razlika.

Fudjicu simens nije los, moze se reci da je odlican (bar sam ja stekao takav utisak). Jedina mana mu je zavrsna obrada.. One plastike se rasklimaju i srafovi poispadaju posle 2 meseca. Sve ostalo je kul :)

nisu. veruj mi nisu, dosta sam video artikla i radova o tome. ako nije skroz ladan ako ne igram neku igricu nego samo blejim na netu, nije dobar :)
generalno za jaja ne valja ako su na visoj temperaturi od ostatka tela, da znas, pa makar i mala razlika.

Ma naucno sam dokazao, ne brini. Inace, jaja su na nizoj temperaturi od ostatka tela, zato su odvojena i vise. A ima da se kupi i ono postolje sa kulerima, nije ni to losa stvar.

Zato meni stalno 'ladna jaja :)
Zaebavam se, ima Selt pravo, nije to naivno, temperatura u testisima treba 2-3 stepena da bude niža u odnosu na ostatak tela, konstantno, zato nije ta stvar za igranje...

чини ми се добар однос цене и компонената... с обзиром да је још и леново реко бих да је ок... само брате ја пиздим од нумеричке тастатуре на лаптопу не знам за тебе...

Pa nemam pojma, iskreno nisam imao prilike da se sretnem sa takvim, pa ne bih mogao da kažem...

Ja sam skeptican prema Lenovo racunarima, nikad ne bih svoje pare dao na to. Plus, racunar koji si odabrao ima disproporcionalno slab procesor. 6GB RAM-a, a procesor 2GHz dual core?

mom drugu su prosuli malo piva na lenovo...i crko procesor...ne znam kake to veze ima..al nek udje u zapisnik

Не знам за друге призвођаче, ал Тошиба даје гаранцију годину дана но медр ват, ценим да то вреди, мож да проспеш пиво и добијеш нови комп.

Ne samo to, pazi ovaj slucaj:

Toshiba od 1. maja 2009. nudi dodatnu pokrivenost u slučaju gubitka posla. Toshiba će vam vratiti novac, a možete i da zadržite laptop ako raskid radnog ugovora bude duži od 3 meseca.

Primamljivo, zar ne?