Prijava

Problem sa tim stvarima je u krivici.

Da li je taj čovek trebalo da plati operaciju ili da kupi nova drkadžijska kola?
Ok, uvrtiš sebi u glavu da mu je trebalo za kola, uzećeš, ko ga šiša.
Onda porazmisliš da ćeš sutra Bože zdravlje imati decu.
Ne daj Bože, dete se razboli, problemi bilo kakve vrste, drž' ne daj. Šta ćeš sa sobom, kud ćeš sa sobom? Progoniće te. Sve što ti se loše bude dešavalo od tad pa na dalje, krivićeš sebe, prokleti novčanik i jebene pare kojima se ne može ipak sve kupiti.

Zato treba sve dobro iskantati. Ako možeš da živiš sa tim - uzmi brate. Ako ne možeš - ne diraj. Prosto k'o pasulj.

A ovaj lik što je vratio, svaka mu čast. Zar zaista mislite da će da ostane tako ubog kao do sad? On je po mom mišljenju više profitirao ovakvim stavom nego da je uzeo. Zašto? Zato što je to malo mesto, a ljudi k'o ljudi vole da pričaju, a svi vole kad se dobro priča o njima, je l' tako? Tri kolena ima da slušaju priče kako je njihov prađed našao gomilu novca i pošteno ih vratio. Da ne kažem što će sada svaki normalan čovek da pokuša da zaposli takvog poštenjačinu. Stavi ga da čuva sef - siguran je.
Ja bih mu prva uplatila neke pare na račun, da imam njegov račun i da nisam student.

Interneta mi.

Pa dobro, sta sad da je recimo meni ispao novcanik, sa parama za:

1. operaciju pluca, jer pusim k'o hibrid turske i indijske babe;
2. kupovinu drkadzijskih kola, jer volim drkadzijska kola i zato ostavljam svoju mladost na faksu da bih postao doktor-specijalista, pa radio 10 godina da mogu to da priustim...

Pare su tudje, dok ih taj neko ne izgubi. Onda su tvoje, kada ih nadjes. Dok ti ne odlucis drugacije.

Ali, nikakvu krivicu ne bih osecao automatski.

Ali, nikakvu krivicu ne bih osecao automatski.

Svaka čast, bez ironije. Ja ne da ne bih mogla, nego šanse nema.

A primere možda nisam dala odgovarajuće. Ta drkadžijska kola su poklon tate bogataša svom sinu drkošu koji džabalebari po ceo dan - tako je upečatljivije :)

Потрошио би их као Јаре ону кинту што је Паја добио незаконитом претпродајом мешалица.

А овај чича, ако му је кад је поштен, сад ће да умре у најгорој беди. Исплати се, јел?

Исплати се, јел?

Спава мирне савести. Исплати се.

Ja sam pre neki dan našao trzalicu od gitare bačenu u baru. Bila je ispravna, pa sam je zadržao.

Ja mislim da je čiča jako neodgovorno postupio u ovoj situaciji. Ok da nema porodicu, pa da odluči da vrati pare, ali, kako sam skontao, njih ima više komada i svi se hrane u narodnoj kuhinji. Mislim da je trebalo da zadrži kintu zbog familije.

Jedno sto uvek moze da se izvuce iz ovakve situacije je pouka.

Kada je meni ispao novcanik, (bilo je oko 300 evra u njemu, po tadasnjem kursu), lik mi je nasao karticu starog video kluba, zvao taj broj da mi nadje staru adresu, tamo dobio moju novu adresu od mog bivseg cimera i zvao na kucu odakle je od moje devojke dobio moj mobilni. E, onda je seo u auto i o svom trosku se dovezao do mene da mi vrati i novcanik i pare.

Sad, lik je bio em bogatiji od mene, (ipak sam mu dao oko 50 E, kao "nagradu", vise da mene ne bije maler, hehe... nije odbio), em stariji. Ali ono sto sam ja izvukao iz svega toga, (osim da dobijem svoje pare nazad), je da ne generalizujem ljude. Ovaj lik je bio hardkor hriscanin, pa jos iz Samoanske katolicke crkve. Do tada sam mislio da su svi ljudi koji idu u crkvu izopaceni, mutni, korumpirani duhovno i eticki, pogani, masni, rosavi, musavi itd, da ne nabrajam. Sada ZNAM da ima jedan da nije takav ;)

Naravno da se ne isplati a i taj što je izgubio toliki keš mora da je mnogo pošten i brine o svom novcu realno da je zaradio te pare na pošten način ne verujem da bi ga izgubio

Do tada sam mislio da su svi ljudi koji idu u crkvu izopaceni, mutni, korumpirani duhovno i eticki, pogani, masni, rosavi, musavi itd, da ne nabrajam. Sada ZNAM da ima jedan da nije takav ;)

Ahahhaha. :)

Ja mislim da je čiča jako neodgovorno postupio u ovoj situaciji. Ok da nema porodicu, pa da odluči da vrati pare, ali, kako sam skontao, njih ima više komada i svi se hrane u narodnoj kuhinji. Mislim da je trebalo da zadrži kintu zbog familije.

Zaboravljate glavnu stvar, čovek je bolestan. Šta je najbitnije bolesnom čoveku - da ozdravi. Da li pošten čovek može da uzme tuđe pare i nada se nekom ozdravljenju, nekom spasu, nečemu nečemu?

Ja mislim da je čiča jako neodgovorno postupio u ovoj situaciji. Ok da nema porodicu, pa da odluči da vrati pare, ali, kako sam skontao, njih ima više komada i svi se hrane u narodnoj kuhinji. Mislim da je trebalo da zadrži kintu zbog familije.

I ovo stoji. Mada bih ja i ovako i onako potrošio, ali čiča je pobedio.

Da li pošten čovek može da uzme tuđe pare i nada se nekom ozdravljenju, nekom spasu, nečemu nečemu?

Naravno, ako tim parama plati lečenje.

Do tada sam mislio da su svi ljudi koji idu u crkvu izopaceni, mutni, korumpirani duhovno i eticki, pogani, masni, rosavi, musavi itd, da ne nabrajam.

Zašto, zato što je nekoliko popova silovalo decu?

Znam da su to proklete pare, čak i ako bih ih uzeo.
Nema tu sreće.

Znam da su proklete, čak i ako bih ih uzeo.
Nema tu sreće.

Mi Šumadinci smo taki narod. :)

Zašto, zato što je nekoliko popova silovalo decu?

Ne, cisto iz uopstenog iskustva sa religioznim ljudima. Jedan od omiljenih uzora mi je bas pop, pa jos katolicki - Bisop Desmond Tutu. Zato i kazem - pouka koju sam izvukao iz tog iskustva je da ne bi trebao da generalizujem.

Е да, и сујеверан нисам, тако да ми те "отето - проклето" форе не улазе у главу.

Купио би кола и платио школарину да студирам у неком нормалном граду, имао би и за годишњу кирију, јеботе... Живео би к'о цар.

А том смотаном несрећнику би све сем пара спаковао у кесу и оставио негде, па би му некако дојавио да оде да покупи то.

Pa to je isto kao kada bi te na žurci startovala neka žešća riba i rekla ti da joj se sviđaš, a ti je pitao da li ima dečka i iskulirao je zato što ga ima.

Nema tu Peki šta da ti ulazi ili ne ulazi u glavu... tako ti je to :)