Prijava

da sam i dalje u Srbiji ne znam, ali malko na zapadu, kad bi naso novcanik sa 4200 evra u kesu unutra, 99.99% bi bio siguran da to nisu cista posla, verovatno novcanik nekog bad motherfuckera, i ne bi se zajebavao. verovatno bi ga ostavio gde sam i nasao.

a i jebote, nije mi jasno zasto bi neko nosio tolki novac sa sobom. to je bre minimum 42 novcanice, svezanj!

Minimum 9 novčanica. (8 po 500 i 1 od 200)
Ali opet... :)

ja bre za dve ipo godine u irskoj (gde se koristi evro) nisam video ni jednu novcanicu od 200 il od 500 evra, i svega par od 100, i to od ljudi koji su dosli iz Srbije.
u prodavnici nece ni da ih prime.

jel uopste postoji to u opticaju (ili je samo za banke)?

Jednom sam uzeo novčanik sa 2.000 dinara. Video sam kada je ispao ženi. Ipak sam uzeo. Bio sam klinac i to mi je bilo kao sada 20.000. Ipak, već više od 10 godina to ne mogu da izbacim iz glave. Sramota me je. Dao bih sada 2.000 evra toj ženi. Tako da ne bih uzeo nikakve pare, osim ako je očigledno da su od neke fukare.

jel uopste postoji to u opticaju (ili je samo za banke)?

Naravno da postoji :D

Da li mislite da bi taj čovek živeo u bedi da je bio spreman da uzima tuđe?! Jedino ne razumem zašto je odbio nagradu. Nagrada mu sleduje i po zakonu. Šta bih ja uradio u takvoj situaciji? Teško mi je da se postavim u takvu situaciju. Mislim da bih vratio ali nisam siguran. Naročito ako nemam nikakvih informacija. Verujem da se njegovi SjeničaNi njime ponose. Pomagali su mu, očekujem da će mu pomoći još više. BTW, to je kraj u kome se čast još uvek dobro kotira. Poznajem nekoliko tipičnih predstavnika.

ja bre za dve ipo godine u irskoj (gde se koristi evro) nisam video ni jednu novcanicu od 200 il od 500 evra, i svega par od 100, i to od ljudi koji su dosli iz Srbije.
u prodavnici nece ni da ih prime.

Pa da, šta će ti tol'ke pare :)
Ovde se retko viđaju i one od 5000din.

za par dana svi ce ovog coveka zaboraviti a on ce i dalje ziveti na hlebu i vodi....eeee Srbijo......

Zato sto je posten zato je i siromasan, nazalost

komentara bez.

Ne bih uzela. Definitivno bih vratila. Ne bih preživela pomisao da je taj novac nekome značio sve, možda mnogo više nego meni da platim kojekakve račune.
Šta da je neko pozajmio od svih koje poznaje za operaciju...ili detetu skupljao pare za odskočnu dasku u inostranstvu, ili je prodao auto da popravi napukli zid i propali krov...
Još manje bih se polakomila za novcem nekog krimosa, to bi me tek terao maler.
Neka hvala, mirno spavam.

Vidiš kako se zove lik čije su pare i raspitaš se ko je.

Ako po tvom subjektivnom mišljenju on ne zaslužuje tu kintu, zadržiš je.

Inace, sad sam se setio jos jednog slucaja... Pre 5 godina, u Kini, ispalo mi je 100 EUR iz dzepa dok sam izlazio iz taksija, i samo cujem iza sebe "Sir, you dropped this", momak koji nosi kofere mi pruza novcanicu.

Ja uzeo 20 EUR da ga castim, on nece da uzme... Kasnije sam saznao da mu je plata 180 EUR. Svaka cast.

Вратио бих, кажем кад ми погрешно врате кусур, а камоли за неке веће паре.

jel uopste postoji to u opticaju (ili je samo za banke)?

Postoji. To ti najviše cirkuliše po Srbiji, stotke, zelene najviše.

Kad krenem od sebe naravno da bih voleo da mi neko vrati ono što sam izgubio pa tom lohikom dođem do zaključka da bih i ja vratio čoveku ono što je izgubio. 10-15% je uobičajena tarifa za nalazača.

Moj ortak je nasao novcanik na zimovanju ispred hotela. Gleda on, novcanik pun para, nailazi neki žnj lik i ortak ga pita: Gospodine, jel ovo vaš novčanik. Čovek iz topa uze novčanik, pogleda ga i kad je video koliko para ima, dao je ortaku nekih 50 jevreja i brzim se korakom uputio ka parkingu.

Kratko - jasno, vratio bih, 4000 eura nije neka cifra i moguće je da je to sve što ima onaj ko je izgubio, tako da ne bih razmišljao mnogo. Da je kojim slučajem 400 000 eura ni u snu ne bih vratio jer taj koji je izgubio toliko, ima garant još 10 puta više, tako da se ne bih sikir'o mnogo, a i dobro bi mi došlo da zakrpim rupe :)

Nema šanse da prisvojim novac koji nije moj.Nema.
Toliko sebe poznajem.
U policiju,pa nek' vraćaju.
A u ovo vreme,sa ovakvom klimom u zemlji,ne bih se nadala nikakvoj nagradi.I šta će mi.
To je normalan postupak,po mom mišljenju.

Сићу бих задржала, велике паре не бих смела. :Р

@sunshine
Не верујем како ти се ортак зезнуо! :О :D

Otisao bih u menjacnicu i zamenio sve to za novozelandske dolare. A i novcanik bih zadrzao, ako je lepsi od mog sadasnjeg.
I ovom jadi iz Sjenice bih poslao razglednicu.

Doduse, meni se jednom desilo da izgubim novcanik sa oko 10 posto ovih para i bio mi je vracen, tako da ne znam...