Prijava

Ma Drole, realno sve sa manje od 15 je sranje, pa čak i sa dvadeset...Interni ukus ne računam. Ja volim crni humor, al on ovde retko prolazi...Gledaš GENERALNO šta ide.

E, da, i sve te ultrarestrikcije "ne moš prvih mesec dana da se piše", "mora da se prvo oceni x definicija" ne valjaju. Jebote, ja da sam video tako smaračka pravila kad sam prvi put došao na sajt ne bih ga posetio više u životu.

Ima ovde jos jedan problem. Ne znam da li sam samo ja u pitanju, ali dosta ideja je istroseno. Stvarno ne znam o cemo da pisem u defkama, na kraju dodjem do picke, kurca i slicnih stvari i defka je sama po sebi sranje. Valjda cu imati vise tema za defke sad kad je lepse vreme pa budem vise izlazio i socijalozovao se :)

A da broj definicija sa 5 smanjite na dve, A KTITOR DA MOŽE 5. A kod postera JEDAN za normalne i DVA za ktitore... Time bi ste znatno smanjili nivo gluposti na sajtu. Ja bih uveo i neki automatski program koji briše sve definicije koje nemaju +15 u toku 24 sata.

ovo je bilo jedno vreme, ako je manje od +15 briše se osim ako je stvarno sleng...
Meni bi to skinulo barem osam defki u zadnjih dva meseca, ali se slažem sa tim. Najveća mi je muka što mi neke dobre defke ne dobiju dovoljan broj glasova jer ih jednostavno ne vidi dovoljan broj ljudi. Sam brišem ono što ne valja (ako ima manje od +10), ali imam defku koja ima, npr. 7:1 što znači da nije ni čitana...

Podržavam smanjenje kvote, dve defke na dan ili čak i jedna ako treba, ali uz uslov da onda za postere uvedemo +150 ili više. 50 je malo, pogotovo ako mi stariji znamo da su posteri uvedeni da ne bi puno spamovali sa slikama uz defke.

Uf, eto ja toliko. Kvak.

Ma Drole, realno sve sa manje od 15 je sranje, pa čak i sa dvadeset...Interni ukus ne računam. Ja volim crni humor, al on ovde retko prolazi...Gledaš GENERALNO šta ide.

U redu, možeš i tako da gledaš, ali je mnogo bolje da o kvalitetu definicija odlučuju ljudi a ne neka mašina. Ako ni zbog čega drugog, a ono zbog mogućih malverzacija.

Ja bih uveo i neki automatski program koji briše sve definicije koje nemaju +15 u toku 24 sata.

Ni pod razno... A što ako je defka odlična, a ima skor 14:0??

A tema je da se vuka pretvori u slikovnicu.. Ljudi, ako ste tu onda čitajte, što vas boli kurac ko ne čita... Ja čitam ođe radi sebe, ne da druge podstaknem na to.
Malo je dvije defke za dan, bar meni, npr sinoć bi mi falilo da sam pisao sve što sam htio...
Za postere me boli jednostavno, sve su gola govna, njih pogledam uveče kad ne čitam i kad se smorim, i to gledam prvih pet strana, a nasmijem se možda jednom, tako da...

Novim članovima lakše??
Pa nismo mikrivi što je njima teško da čitaju, ček, ti bi sad da se pretvori ovo u slikovnicu, pa svi da turamo slike itd... Važi,,,,

Књига је боља.

Manje spem defki (kako god do toga došli - ograničenjem na jednu dnevno, recimo) automatski znači manje slikovnica, ali i manje klikova i - manje para kajzenu. Jebiga, od toga nema ništa. Jedino rešenje vidim u skoku broja ktitora (realno, taj nalog je za džabaka, uplaćujem čim dođem u Srbiju) - onda možda neće morati da se juri za prokletom popularnošću i klikovima. Pa nismo Ivan Ivanović.

Ljudi, nemam pojma, sajt nisu ujebale odabrane definicije, nego ograničenje od 50 poena, meni na primer 50% defki iz perioda odabranih ima 80+ glasova. Što naravno nikako nije malo. Znači po meni odabrane treba ostaviti. Ili ako ste baš zapeli, pored odabranih, staviti i definiciju dana na neki način, što je po meni manje-više nepotrebno. I da, smatram da je svakom iole kvalitetnom autoru, prosek porastao od kada su uvedene odabrane, jer ipak većina kvalitetnih definicija na kraju završi na naslovnoj. Što se postera tiče, retko zalazim tamo pa mi je jelte svejedno kakvi su posteri i da li ima nekog kvaliteta, uglavnom gledam odabrane postere. Znači za pravljenje postera ili treba uvesti dosta veće ograničenje ili ukinuti ikakvo ograničenje. Jer ipak složićete se, 50 poena nije neka cifra i to ljude ohrabruje na prosjačenje itd. A recimo 500-1000 poena već bi dovelo do toga da automatski odustanu. Time bi se još povećao kvalitet postera (mada već nekoliko puta smo ovde imali seriju internih postera, koji su stalnim posetiocima sajta do jaja, a verovatno na novajlije imaju šta koji kurac efekat), tako da je ovaj sajt dosta evoluirao, iako ima 50000 članova, postaje sve interniji, u neku ruku sajt koji je zanimljiv za 300-400 stalnih posetioca. A ako bi se ukinulo ograničenje, posteri bi otišli u kurac, ali definicije bi bile kvalitetnije i ne bi bilo toliko spema na defkama. A koliko sam ja upućen ipak su definicije srce i duša ovog sajta. Toliko od mene za sada. Ostanite uz RTS, slede reklame.

Evo ja sam na sajtu već 3 mjeseca i ono jebaj ga pokušavam da definišem koliko toliko i trudim se ali ponekad tako izgubim volju i želju za pisanjem kada vidim koliko se ocjenjuju defke a koliko poster, inače na sajt sam došao sa prvobitnim ciljem da napišem dvije tri defke dobijem poene i onda štancam postere.
Ali to sam promjenio kada sam počeo da čitam defke za koje sam smatrao u početku da su dosadne.
I vjerovatno najbolje bi bilo da se ili poveća broj poena za pravljenje postera recimo na 500 ili da se ukinu poeni.
P.S. i da dodam da sam na vukajliju došao samo eto da se šprdam i zajebavam a naučio sam puno toga.

Ne razumijem se u tu internet zaradu, pa mi nije jasno kako to kaizen komercijalizuje sajt ako sad imamo pun kurac loših definicija i loših postera. Meni se čini da je sve manje popularan sajt, jer ja kad sam se registrov'o znao sam po 3 - 4 sata da umirem od smijeha definicijama i posterima. Sad je smor totalni.
Možda je riješenje da se uvede limit od, recimo 1500 poena za postere i da se na profil ubace poeni i prosjek od postera, odvojeno od definicija.. Tad ne bi bilo moljakanja za postere i loših definicija, a oni koji sakupe 1500 poena otprilike znaju šta valja, pa bi se povećao kvalitet definicija i postera i samim tim bi sajt bio popularniji. Treba nam taj takmičarski duh.

Nije tako Reme, jer defke su slabo čitane od onog trenutka kada je ukinuta definicija dana a uvedene odabrane. Ne treba dodatno ograničiti pisanje definicija jer eto neko malopre reče: "Ej ljudi već 10 min mi defka prva na prvoj strani." Ranije su ljudi pisali dobre defke i naravno više čitali da bi videli kako definicija treba da izgleda jer je definicija dana bila neka vrsta takmičenja. Ovo sa odabranim defkama se sviđa možda jednom procentu autora. Vratite definiciju dana i ukinite poene potrebne za pravljenje postera ili ukinite postere. Nek otvori Kaizen novi sajt za posterdzije pa tamo nek kače. Što se tiče posla oko brisanja, znate koliko bi se ljudi ovog trenutka javilo da bude mod i briše postere? Mnogo! Čitanje i brisanje definicija je komplikovanije. Zato ako želite bolji kvalitet definicija i da ih ljudi više čitaju i ocenjuju, vratite staru vukajliju! Dole odabrane! Vratite definiciju dana! Ukinite poene!

I da, smatram da je svakom iole kvalitetnom autoru KOJI SE DOPADA MODERATORIMA, prosek porastao od kada su uvedene odabrane,

Ispravljeno.

Nema svrhe. Ne znam zašto, ali meni kažem do ovog ograničenja za postere definicije imaju po 60-130 glasova, u periodu odabranih. Naravno imam i dosta starih definicija koje imaju dobar skor. U debelom su plusu bile i dok je bila definicija dana, ali hoću da kažem da se nije sa odabranim ništa značajno promenilo. Jedino što više definicija dobije šansu da bude na naslovnoj. Verovatno je smanjen lajk sa duplih itd. A posteri neće biti ukinuti, to ti ja garantujem, jer su oni ipak najveći izvor prihoda ovog sajta. Ovo ograničenje od 50 poena je dovelo do spema definicija, i samim tim, padom kvaliteta, tako da se sada defke manje čitaju.

I da, smatram da je svakom iole kvalitetnom autoru KOJI SE DOPADA MODERATORIMA, prosek porastao od kada su uvedene odabrane,

realno

Tržišni kapitalizam ne trpi nikakva ograničenja, a na internetu je teško kontrolisati stvari u smislu da li je neko čitao ili nije čitao a ocenio. Tako da od tog posla nema ništa. Rešenja su uvek u podsticajnim merama. Pustite ljude da posterišu ako im je do toga stalo. Mnogi se neće mešati u definicije što je dobro.
Što se definicija tiče podstaći glasanje automatskim izborom za naslovnu nekoliko najboljih definicija dnevno.
Ako treba povećati broj moderatora koji bi ekspresno brzo brisali nepoželjne postere i definicije i to bi dalo rezultate.
Kada bi modovi brsali nekvalitet onda ljudi ne bi bili u situaciji da čitaju isti. Znači brze reakcije koje će sprečiti nagomilavanje nečega su poželjne.

Za tu platu koju modovi primaju ja bih kaizenu počistio i dvorište i kokošinjac ako ga ima.

ја сам ондак го курац од аутора Реме...:)

не небитно, ево кликните на датум било који..на првој страни су одабране у лепом плусу, дефиниције које су биле предлагане за одабране у плусу по 80 и мање а на другој страни већ 30...био сам и на профил аутора неких, добрих, јаких, не може да се прескочи 30 па да га јебеш...

о овоме сам причао и пре 6 и више месеци...даклем, ако маса чобана, не сељака и сам сам из села, него чобана, упадне у град и почне да прилагођава град себи,а ови нормални ћуте, уместо да дрекну "ало чобане немој то да радиш" град постане чобанско село...тако је и овде...маса је упала, уместо да им је на фин и мање фин начин речено "ало прилагоди се сајту, поштуј правила" остављено је да сами укапирају..последњи покушај, ограничењем од 50 поена..чујеш курца у сламном шеширу...

ми смо говна!

A sta mislite o tome da se naprave posteri za autore preko 500 poena (na primer) i posteri za ove posterdzije? Tipa, da kada imas vise od 500 poena imas gore POSTERI, a imas i POSTERI(500+)?

EDIT: I u ovom odeljku sa sund posterima, nek niko nista ne brise, ko ih jebe, nek gomilaju sranja.

A sta mislite o tome da se naprave posteri za autore preko 500 poena (na primer) i posteri za ove posterdzije? Tipa, da kada imas vise od 500 poena imas gore POSTERI, a imas i POSTERI(500+)?

Dobra
Zasto od 50 000 autora definicije imaju skor 30:13 oduzmimo 10 000 da su banovani 5000 da su napustili sajt i 15 000 posterasa i imamo 20 000 potpuno zdravih autora zasto oni ne ocenjuju definicije?

Riči, treba se provući kroz masu govana do dobre definicije...nisam ja Endi Dufren i ne bežim iz Šošenka, da svaki dan plivam kroz reku govana da bih došao do nečeg dobrog...