Prijava

Šta mislite o grupi Riblja Čorba?

Bili su u nekom fazonu do sredine '80-tih. Posle toga su propadali matematičkom progresijom.

Sada skoro i da ne postoje, mislim...

Za Pekara odbijam da je plagirao, jer volim tu pesmu malo više od svog ćaleta. Ima sličnih misli, vaistinu. Ali sumnjam.

Pesma stvarno jeste kultna i sjajna, ali ne da ima slicnih misli, nego je prevod potpuno isti:
Kod Zizijeve pesme ide na pocetku: I could have been a brain srdzent(nisam siguran kako se speluje, mrzi me da proveravam), farmacist(opet nisam bas siguran) (nesto, nesto), me so stupid
Kod Borine pesme ide: (pekar) lekar, apotekar (nesto, nesto), a lepo je meni govorio tata, mali muzikante, vazna je skola.
Samo jos fali da je negde u pesmi recenica "Nut I couldnt stop rocking", pa da definitivno i bude plagijat.

Al' nisam mogao bez rokenrola. :D

Jes' vala, onda je prepevao. Nema veze, i dalje je lordovska.

Da, pevao sam je danima kad sam bio klinac, malko je kao hladan tus kad sam provalio...

Obrada ili ne, svaka sa prva 3 (4) albuma je zlato.

lopuza matora. ima 3 recitacije i 10 ukradenih pesama. sto lepo ne kaze krao sam jesam jebi ga..... nego glumi nekog pesnika, a ne zna nista pametnije da smisli od 'kad sam bio u parizu hteli dupe da mi grizu"

Ja mislim da pjesma "Radiću šta god hoću" najbolje opisuje Borin odnos prema sadašnjem vremenu i svom stvaralaštvu u njemu:

Radicu sta god hocu
ko ce da mi zabrani
napicu se i pevacu
na sopstvenoj sahrani

Ovaj zivot ima
krupan nedostatak
kolko god da traje
uvek bude kratak

Za zivot je kasno
za smrt mi je rano
a sve sto je ljudsko
jos mi nije strano

Radicu sta god hocu
ko ce da mi zabrani
napicu se i pevacu
na sopstvenoj sahrani

I čini mi se da najviše hejtuju oni koji nisu uopšte detaljno preslušali noviji Čorbin opus. Evo recimo nisam ni ja znao za pjesmu "Ovde" i nakon Čavezovog posta slušam stvar i mogu reći da je stvarno odlična, i tekstom i muzički.

https://www.youtube.com/watch?v=1rnHm60163M

Ja mislim da pjesma "Radiću šta god hoću" najbolje opisuje Borin odnos prema sadašnjem vremenu i svom stvaralaštvu u njemu:

Dobro je što je pesma sveža i originalna u izrazu, i to što nije sastavljena od opštih mesta, jer da jeste, moglo bi se pomisliti kako pesnik izbacuje fraze pokušavajući da opravda nedostojnost svoje sadašnje egzistencije simulacijom buntovništva i prividom filozofskog uvida u kratkotrajnost i nestalnost ljudskog života, istovremeno se osvrćući na svoju libertinsku humanu prirodu koja uzima čoveka u njegovom totalitetu, sa svim vrlinama i manama.

Е,и наравно немојте заборавити "презир", свака му дала пичке и анала како је написао, јебо им је мајке.
Иначе слажем се са већим дијелом Валдемаровог поста, који му курац значи оно непрекидно вуцарање по Пинку?
Изгледа да је ријешио да се под старе дане посере на све оно што је направијо у младости.

Mada sam ja došao da tupim na pogrešnoj temi izgleda :)

moglo bi se pomisliti kako pesnik izbacuje fraze pokušavajući da opravda nedostojnost svoje sadašnje egzistencije simulacijom buntovništva i prividom filozofskog uvida u kratkotrajnost i nestalnost ljudskog života, istovremeno se osvrćući na svoju libertinsku humanu prirodu koja uzima čoveka u njegovom totalitetu, sa svim vrlinama i manama.

Или се може помислити да је пјесму написао на парчету тоалет папира док је вршио велику нужду.

Što se te pjesme "radiću šta god hoću " tiče ja nisam rekao da je ona neki kvalitet, već samo da pokazuje njegov odnos prema sadašnjem vremenu. A Čavez je već pobrojao koje se od novijih pjesama izdvajaju po kvalitetu, i tu se sa njim uglavnom slažem.

Šta mislite o grupi Riblja Čorba?

Sve najgore

Neretko generalizujem i donosim preuranjene zaključke, ali ne postoji šansa da mogu slušati Boru Đorđevića. Da se iz istorije izbriše pesma "Child In Time" npr. i Bora je izmisli, opet će to biti Borina pesme. Da je BĐ Mocartova reinkarnacija, ipak je to Koštuničin Bora Đorđević.

Или се може помислити да је пјесму написао на парчету тоалет папира док је вршио велику нужду.

Prije će to biti, ali ne treba potcijenjivati momente ingenioznosti prilikom kenjanja. :)

Или се може помислити да је пјесму написао на парчету тоалет папира док је вршио велику нужду.

Ili to, da.

по мом мишљењу врхунац рибље чуорбе и борине поезије
http://www.youtube.com/watch?v=YiFYg4U4hFg

едит: испод ког ли су само моста покупили ову рибу за спот