Prijava

Al zašto su kurac i pička skriveni, zašto su to tabu teme? Zašto recimo nije nožni palac tabu tema?

I meni sve to nije jasno. Zašto su to tabu teme? I zašto ja dobijem ban kad kažem javno da jebem kurcem u pičku?

Валдемаре, одличан пост, свака част.

Реме, на ово

Tiš da mi kažeš? Psovke su baš zato do jaja, zato što možeš da ih vrtiš na 2000 načina sa istim smislom, i opet deluju do jaja. Al' ako ti "nataknem te na penis" bode oči postoji i ono "nataknem te" isti smisao, nigde ružne reči a opet je psovka u neku ruku.

Валдемар даде одговор:

Eto, ljudska kultura funkcioniše na dvojnosti pristojno-nepristojno, na javnom potiskivanju ljudskih nagona i telesnih funkcija, i na povremenom pražnjenju putem upražnjavanja ili pominjanja istih. Poznato je koliko psovka oslobađa, što ne bi bio slučaj da su te reči sasvim obične u svakodnevnom govoru.

Ako si čitao Orvelovu 1984. verovatno se sećaš da postoji nešto kao Liga protiv seksa. Kanalisanjem seksualnog nagona i odlivanjem seksualne energije na druge strane društvo postiže jedan vid kontrole nad čovekom. Pa taj višak upotrebi za vikanje na mitingu, klanje u ratu, rintanje u fabrici... Između ostalog. Frojd kaže da je na seksualnom tabuu zasnovana cela civilizacija, i da je izvor odnos snaga u prvobitnom ljudskom čoporu, gde je dominantni mužjak (vođa, otac) zabranjivao sinovima, koji su bili svi njegovo potomstvo (jer je naravno imao sve ženke) da se pari sa svojom ženkom (koja je naravno njihova majka). Toga ima kod svih životinja, samo kod čoveka važi zabrana incesta. I onda odatle Edipov kompleks. Opet neki govore o sublimaciji seksualnog nagona, profinjavanju i pretvaranju njegove sirove snage u više oblike delovanja, kao što je umetnost, ili religioznost. Jbm ga, ne znam, možda je sve ovo tačno pomalo.

Објашњење зашто "натакнем те на пенис" и не врши баш функцију коју треба да врши једна псовка.

Едит: Ово сам се само надовезао на мој претходни пост.

Meni je to sve sviranje penisu. Kurac i pička nisu ružne reči i tačka. Ja čitam!

Ali zašto ljudi? Zašto je seks tabu tema, a nije recimo čitanje? I jedno i drugo se najčešće radi u svojoj sobi, daleko od očiju javnosti.
Stivene, ali zašto je baš kurac obeležen kao psovka, a nije penis, predstavljaju istu stvar, a opet je jedno psovka a drugo nije.

Само прочитај пажљиво Валдемаров пост, баш је човек лепо образложио.

Imenovanje polnih organa dođe mu nešto kao pokazivanje istih, po tom principu. (Tu je već drugo pitanje: zašto ne pokazuješ polne organe na ulici.) Onda se javljaju eufemizmi, kao što su prvobitno kurac i pička bili. E, ti eufemizmi tokom stotina godina upotrebe prestanu da budu eufemizmi, zato što u svesti ljudi zauzmu mesto originalne reči, i tako postanu vulgarni. Onda mora da se smišlja nešto drugo, npr. penis i vagina.

Stivene, ali zašto je baš kurac obeležen kao psovka, a nije penis, predstavljaju istu stvar, a opet je jedno psovka a drugo nije.

Zato što reč penis u duhu jednog Srbina ne budi sliku dobre jebačine i napaljene komšinice i masturbiranja i svršavanja po faci i oralnog seksa i tako to, dok kurac to budi, a postoji u ovoj civilizaciji tabu od seksa, pa eto, da se izbegne pojava slike u glavi kako kurac ulazi u pičku. Kad kažeš penis, odmah pomisliš na lekara i triper, i oladiš se odmah.

Zbog onoga sto sam napisao, konotacije. I jedna i druga rec predstavljaju istu stvar, samo sto se penis vezuje za medicinu, a kurac za psovanje. A seks kao tabu tema. Mozda zato sto zivimo u hriscanskoj civilizaciji. Crkva je seks i intimne delove tela oblezila kao greh i nesto necisto. Mit o Adamu i Evi? Primer za suprotno su indijanci u prasumama Amazona koji idu goli i kojima je to sasvim prirodno i nema nicega sramotnog u pokazivanju penisa, vagine/kurca, picke, kako ti draze.

Ama u redu to, ali zašto je nepristojno pokazati polni organ na ulici, ko je rekao da je to nepristojno? Mislim ako već ljudi nose sandale i pokazuju palac, ako pokazuju biceps, zašto su baš polni organi označeni kao nepristojni za prikazivanje? Kapiraš šta hoću da kažem? U redu je za to poreklo reči, ali zar nije rekao da je i penis eufemizam? Pa zašto on automatski nije označen kao psovka, već se koristi u medicini? Ne kapiram.

Ja se slažem sa remeom...
Pazite, svaki dio tijela je po meni isti, i onda dolazimo automatski do toga da je ova konstatacija za ove dvije riječi glupa...
Zamislite da je ruka nepristojna i da moramo nosit' rukavice....

Nepristojno je zato što se seksualni nagon potiskuje. Ti nemaš goruću želju da zabijaš nožni palac u nečije telo, a penis verovatno imaš. Za nožni palac nije vezan nikakav nagon koji moraš da savladavaš da bi se ponašao u skladu sa društvenim normama.

Crkva je seks i intimne delove tela oblezila kao greh i nesto necisto.

Првостепена заблуда. Православна црква (за римокатолике и протестанте не бих знао) уопште не обележава секс као нешто богохулно, баш напротив. За шта би иначе Бог створио полне органе!? Наравно друга ствар је силовање и сл, то је већ нешто друго.
Е сад, нажалост, има и људи у Цркви који ће рећи супротно, ал' то је већ друга тема.

Православна црква (за римокатолике и протестанте не бих знао) уопште не обележава секс као нешто богохулно, баш напротив.

Да да. Познато ми је то.

Valdemire, a šta ćemo kad nas zasvrbi uvo? Ja imam nagon da u njega nabijem prst i da se počešem.

Šta bre? Pa popovi imaju žene, kakvo bogohudno, o čemu vi to?

Ti nemaš goruću želju da zabijaš nožni palac u nečije telo, a penis verovatno imaš.

Ja sam iskreno imao želju da turim kažiprst i veliki prst, tj radio sam to...

Ali nije prirodno da se potiskuje, to je još jedno pravio ponašanja, realno što ja ne bih rekao dig'o mi se, ako mi se digne, ili mala oš da te jebem? Što bi to bilo nepristojno? Realno recimo, imam strast prema čitanju, i volim da čitam, zašto onda knjiga nije psovka? Po čemu se seksualni nagon razlikuje od bilo kog drugog ljudskog nagona, zašto hrana nije psovka a pička jeste, kad ja volim i da jedem, a volim i da jebem u pičku?

Ali realno, rukom drkaš isti taj kurac, ruka mu je saučesnik

Зато што би неконтролисано јебање, по принципу свако са сваким, направило поприличан хаос и створило много проблема.