Prijava

Čini mi se da na VIP blogu B92 ima neka fora da ne možeš da ostavljaš komentare ako nisi registrovan, a možeš da se registruješ samo ako dobiješ poziv od nekoga ko je već regisrovan, tako nekako.... pa mi nešto pade na pamet...

Predlažem da se uvede sledeći sistem: svako može da se registruje da bi ocenjivao i ostavljao komentare, ali ako želi da piše definicije, pravi postere, učestvuje na forumu i bleji na četu - mora da dobije svojevrsnu pozivnicu od postojećeg punopravnog člana, ili da moderator dobije preporuku posojećeg punopravnog člana da je neki tamo mika mikić ok dečko i da može da piše, pa mu ovaj u backendu "upgraduje" status... tako nekako...

Postao bi previše zatvoren sistem ne bi bilo u kaizenovom interesu a i verovatno bi bili uskraćeni za mnoge dobre članove evo recimo ox je relativno nov a čovek piše odlično..protiv

А јес, много је аутора дошло на сајт, а да нису знали никог, па пишу у најмању руку солидно. Да је тог система, многи никад не би дошли на сајт.

Против. Зашто би некоме био проблем да се региструје и напише нешто? Беспотребно компликовање.

mora da dobije svojevrsnu pozivnicu od postojećeg punopravnog člana

AMIN

Ovo bi bila dobra ideja na početku sajta, međutim sad kad je tu već gomila članova, ništa nećemo postići...

Džnkee

Protiv, teško izvodljivo. Sem toga, zatvara sajt i čini ga teže dostupnim novim članovima. Pa nisu svi novi ćlanovi debili a stari genijalci.

bogme, ja bih rekla da je vreme da postanemo malo elitniji sajt, i malo zatvoreniji. uostalom, ako neko baš baš baš baš oće da piše a ne zna nikog sa vuke, može da pošalje kaizenu mejl na admin@ i da mu da par predloga o čemu bi pisao/posterisao.... ili pvt moderatoru. i kažem da bi ljudi i dalje mogli da komentarišu i ocenjuju, ama baš svako, tako da bi i dalje imali gomile novih članova, samo ne b8i svi mogli da stavljaju svoje baljezgarije u vidu defki i postera. u svakom slučaju, ovo u šta se vukajlija pretvorila više nema smisla, deteoriralo je skroz. kaizen mora da se zapita "kvantitet ili kvalitet"? (a kao što rekoh - kvantitet će i dalje biti tu samo neće moći da nas zasipa govnima)

Majo nisi ti nisi kompetentna da pises takve gluposti, ima ko je zaduzen za to.

Protiv. Onda ja ne bih bio nikad na sajtu.

i još nešto - ovo bi samo moglo da doprinese popularizaciji sajta jer ja znam mnoge ljude koji čitaju i prate a nisu registrovani niti imaju nameru. u poslednje vreme sve ređe prate jer su defke i posteri teška sranja. ovo neće smanjiti dostupnost i posećenost sajta, već će samo isfiltrirati ljude koji stvarno imaju šta da ponude i sprečiti ovakve dijeleje da zatrpavaju sajt http://vukajlija.com/zabava/posteri/86635

ono što je najvažnije - ovakve dileje će i dalje moći da dolaze i ocenjuju i ostavljaju komentare...

džankee, kao i obično, krajnje neargumentovano lupetaš. idi radi domaći.

edit: prank master: ali sada jesi, i imao bi tu privilegiju da nekog preporučiš ;))))

Džnkee
Protiv, teško izvodljivo. Sem toga, zatvara sajt i čini ga teže dostupnim novim članovima. Pa nisu svi novi ćlanovi debili a stari genijalci.

Ал оно, реално.

Lemajo, to mu dođe nešto kao garantno pismo, a? Nije ti loš predlog, mada, mislim da to nije ekonomski isplativo, a ovaj sajt ipak donosi zaradu...

natnat
Lemajo, to mu dođe nešto kao garantno pismo, a? Nije ti loš predlog, mada, mislim da to nije ekonomski isplativo, a ovaj sajt ipak donosi zaradu...

Slažem se, ne verujem da bi Kaizen bio oran da tako nešto uradi.

edit: prank master: ali sada jesi, i imao bi tu privilegiju da nekog preporučiš ;))))

Lemajo, stoji to, ali imaš dosta dobrih autora koji bi mogli sasvim slučajno da nabasaju na sajt, i šta bi onda radili kada nemaju načina da kontaktiraju? :)

Protiv, a razlog je, ja nikoga nisam poznavao sa sajta, čak ni sad nikoga ne poznajem uživo tako da eto, sajt bi imao jedno 900 živih definicija manje da je taj princip bio na snazi.
Dakle, protiv.

da li donosi zaradu to što je sajt pun ziljavih klinaca koji nas guše svojim nekvalitetnim sadržajem? da li se oglašivači utrkuju za sajt koji nema više bogznašta da ponudi? da li će oglašvači želeti da se reklamiraju na sajtu za koji znaju da ima kontrolisan sadržaj koji je oslobođen malih govanaca koji smaraju? da li će kvalitetniji sadržaj povećati posetu sajtu?

da li će elitizacija uticati na članove da vuku dožive kao nešto vrednije od urban dictionary-ja? da li će "elitistički" pristup učiniti da autori pomisle kako je ovo nešto vredno cimanja? da li će ih to ponukati da kvalitetnije pišu? da li će zatvoreniji sistem učititi da ljude žele da se utrkuju u kvalitetu a ne kvantitetu? da li će kvalitetniji sadržaj dovesti nove oglašivače? ovo su sve pitanja za kajzena.

a evo i pitanja za decu koja još idu u školu: da li ćeš skupe patike, za koje si molio roditelje mesecima da ti ih kupi, čuvati i brinuti se o njima ili ćeš ih drkati kao one jeftine?

kada se nešto predstavi kao vredno - ljudi će ga smatrati vrednim. kada je nešto "besplatno" onda je bezvredno i većini ljudi predstavlja poziv za izrabljivanje na najgori mogući način.

i još jedno pitanje za kaizena: da li želiš da ljudi tvoj sajt smatraju bezvrednim ili želiš da ga cene?

ne morate da poznajete ljude uživo. recimo, ti si novi na sajtu, tu si mesec dana, čitaš defke, gledaš postere, komentarišeš i ocenjuješ. i onda pomisliš "hej! pa mogu i ja ovo!" i nekom autoru koga čitaš, ceniš, gotiviš, ili nekom moderatoru koji ti je kul pođalješ pvt i kažeš "ej! i ja bih da pišam, imam zaista dobrog materijala". da mu se šansa. ako napiše 10 defki i svih 10 su sranje, oduzima mu se pravo da piše defke, može da nastavi da komentarše i ocenjuje. eto. jel vam sad malo jasnije kako bi to bilo rešeno. ljudi bi morali da se pomuče da bi pisali. i onda ne bi pisali sranja.

sajt pun ziljavih klinaca koji nas guše svojim nekvalitetnim sadržajem?

Lemaja, kasno je. ako je sajt pun ziljavih klinaca onda su vrata otvorena novim ziljavim klincima. kontam savršeno tvoju ideju ali, kasno je.

Ja prvi ne bih bio tu jer ne bi imao ko da me pozove :)