Prijava

Pa ne znam, recimo registrujem se ja, nov član i ne mogu na čet, ne mogu na forum, moram da čekam da pravim postere i definicije 20 dana. A kad dobijem šansu, imam jedan dnevno, i da bi dogurao do 2 dnevno, treba mi još recimo 20 dana. Ne, baš neću da se smorim. :) Logično je da je autor najinspirativniji odmah po registrovanju i tad želi da piše. Posle pola godine će ga baš boleti tuki za broj definicija.

Da ali kvantitet je i doveo do pada kvaliteta. Znači ako ne znaju kako se pišu definicije, ne moraju da bace svaki dan po tri komada, pa da se za mesec dana nauče. Ovako će biti više kvalitetnih defki i opet će moći brže da nauče kako treba definicija da izgleda. Nema tu nekih zabrana, realno gledano, jedine zabrane su forum i pisanje većeg broja definicija. Gledajte predloge posebno.

recimo registrujem se ja, nov član i ne mogu na čet, ne mogu na forum

A ti si se baš načetovao i naforumašio kao nov član, jebalo majku :P
Ćuti tamo bivši kolega. Vidiš da je reme čvrsto rešen da sedne u tvoju fotelju :)))

Previše komplikovano. Protiv.

Što je opet sve sat vremena?

Pa dobro, može da se ukine zabrana za forum recimo, i ovih 20 dana. Ali svejedno mislim da se relativno brzo može ući u ovih top hiljadu ili top 5000 autora, kako god, tu ispravi brojke, suština je bitna, ako me razumeš. Ne moraju svi ovi predlozi da se uvedu, mogu samo neki, a uostalom ne mora ni jedan, na Kaizenu je da odluči, ja samo dajem predlog. :)

Prvi i peti predlog mi se ič ne sviđaju. Smaračka restrikcija.

Ovo ostalo možda i može da se napravi da bude okej.

Možda si i u u pravu Tetka, jer je to možda i nepotrebno, ako se uvedu ova tri.

Kad god izleti ovakva tema svi misle da će reformama sajta podići kvalitet definicija. E pa neće. Dobrih definicija ima toliko koliko ima i to je to. Reforme tj. restrikcije mogu samo smanjiti priliv osrednjih i loših definicija ali ne mogu stvoriti dobru definiciju. Siguran sam da niko ne krije ideje za dobru definiciju, već je ljudi realizuju u roku od nekoliko dana. Restrikcije nikada nisu bile prijatelj kreativnosti. Barem istorija tako kaže.

Virtual, pa i rekao sam da će biti manje loših definicija, pa će one kvalitetne lakše ući u prvi plan.

Reforme tj. restrikcije mogu samo smanjiti priliv osrednjih i loših definicija ali ne mogu stvoriti dobru definiciju.

To je to!

reme, da bi došo do tog cilja treba samo pojačati mod aktivnost ili napraviti modfilter od postejećih moderatora ili uvozom iz Japana.

Мене све бије неки трип да је блек требао да закључа тему након што је ово рек'о...

Onemogućiti novim autorima da pišu definicije i postavljaju postere čim se registruju na sajt. Neka taj period traje oko 20 dana, nakon toga im omogućiti pisanje definicija.

Za, samo da se smanji ovo 20 dana... možda 5, 10...

Autore podeliti na tri grupe.
Autore ispod 500. mesta (ili eventualno 1000.) - mogu da pišu jednu definiciju dnevno.
Autore između 200. i 500. mesta (eventualno 500. i 1000.) - mogu da pišu 2 definicije dnevno.
Autore sa boljim rankingom od 200. mesta (eventualno 500.) - mogu da pišu 3 definicije dnevno.
Na ktitore se ovo naravno ne bi odnosilo i oni bi imali ista prava kao i sad.

Možda bi bilo bolje da ide ono 5,4,3,2,1

Uvesti opciju polumoda, to jest člana koji ima pravo da briše definicije. Bilo bi recimo 15 ovakvih i 15 modova.

Ja bih ovo za postere uveo, ili bih vratio opciju za brisanje, pa ko zloupotrebljava neka dobije ban na kratko... Jer bi kukali kako im brišu defke i kmečali tuda.

Novajlijama do nekih 100 bodova onemogućiti pisanje po forumu. Jer se realno sajt polako pretvara u forum. To jest omogućiti im samo podforume "sve vezano za Vukajliju" i "Vukajlija servis"

Za.

Ja sam za sve predloge iz prvog posta.
Za, za, za!
BTW ako zaživi, evo javljam se za polumoda, da samo brišem defke i postere.

Ljudi, ne zanosite se, nećete brisati definicije i postere.

Apsolutno sam protiv svih tačaka predloga.
Koji je vama ljudi? Hoćete od zabavnog sajta da napravite sajt za elitističko proseravanje.
Da sam ja morao čekati 20 dana da definišem i da su tolike restrikcije bile, nikad ne bih ni bio na ovom sajtu. Rušite ljudima sneška, idete u kontru komercijali (ne kažem da je komercijala dobra, ali i kaizen i sajt moraju od nečega da žive, sajt treba da bude što popularniji, a ne da bude okupljalište kompleksaša koji su spremni da čekaju 20 dana da bi isprosipali svoje premudre misli na istom).

Ljudi koji se uključe na sajt žele ODMAH, SADA, ODMAH da definišu, de dobiju poene, da steknu neku popularnost, ili bar da učestvuju na forumu. Ako im se to sve zabrani, koji će moj na sajtu?

Znam nekoliko likova iz stvarnog života kojima je već muka od vukajlije, upravo zbog toga elitizma. A realno vukajlija je sjajan sajt i umjesto da se trudimo da bude što popularniji i prihvaćeniji među ljudima, mi navlačimo hejt na sajt bez razloga.

Ok je to Jovičiću, kapiram šta hoćeš da kažeš, ali ovim si dao razlog samo za jednu tačku predloga. Šta je sa ostalim? Zar se ne slažeš da previše definisija ostane živo tokom dana?

Za.
Osim petog predloga. Malo je glupo.

Nego:

Е за ово се слажем

http://omfg.biz/omfg.jpg

Pa sadašnje ograničenje od 3 definicije i 1 postera dnevno je OK. Tačno je da neke glupe definicije ostanu neobrisane, ali Bože moj. Ne moraju sve definicije na sajtu biti odlične. Ima definicija koje nisu naročito popularne, ni duhovite, ali ipak imaju neku svoju funkciju. Nema potrebe da se sve što nije uber-kul briše. Osim toga, te loše definicije neće ni steći neku veliku popularnost, pašće u zaborav i ne traže da jedu. Jedina šteta od njih je to što zauzimaju par sitnih bajtova na kaizenovom serveru.