Prijava

nzm kolko se ovo podudara s temom al svakako vredi odgledati
https://www.youtube.com/watch?v=ZZttrJ1QO44

U domenima metafizike se nalaze one stalne i nepromjenljive ideje suštine. Zato pravi filozof biva miran čovjek, a nikako ne može biti vodja ljudi kakvi smo sada.

Limare, dobro ti je ovo štivo. Evo jedno pitanjce za tebe, kad si to već pomenuo: šta misliš da li bi ti p-zombiji mogli da postoje na principu ogledala? Da samo oponašaju ponašanje i to je sve.

Jbg, nemam pojma, to je samo mentalni eksperiment. Ali već imaš mašine i programe koji onlajn mogu da prevare čoveka tako da misli kako komunicira sa ljudskim bićem, tako da, teoretski, mislim da sa razvojem tehnologije može doći do toga. Što je napisao Tomdril za onaj test

On 7 June 2014 a Turing test competition, organized by Huma Shah and Kevin Warwick to mark the 60th anniversary of Turing's death, was held at the Royal Society London and was won by the Russian chatter bot Eugene Goostman. The bot, during a series of five-minute-long text conversations, convinced 33% of the contest's judges that it was human. Judges included John Sharkey, a sponsor of the bill granting a government pardon to Turing, AI Professor Aaron Sloman and Red Dwarf actor Robert Llewellyn

Samo, mislim da je veći problem što su mnogi ljudi u stvari roboti, a ne što će možda jednog dana roboti postati kao ljudi.

Da, i mislio sam u domenu mentalnog eksperimenta, kad se već igramo s tim. Ali te mašine i programe koje navodiš, ako misliš na botove, pa to sa njima i nije baš dvosmijerna komunikacija i njih bi upravo u takvom testu lako bilo "provaliti". Ako si mislio na nešto drugo, pojasni molim te. U domenu ekstenzije mentalnog eksperimenta mislio sam zaista na jedan takav ogledalni svijet (može i da se preklapa sa našim) u kome postoje organizmi/mašine/mehanizmi čija je jedina svrha da oponašaju sredinu oko sebe. Unutar određene postavke takvog problema, čini mi se da bi to bio dobar kandidat za p-zombija, jer ti mehanizmi ako im je jedina svrha da oponašaju mogu da izgledaju čovječnije od samog čovjeka. Jer ono sve što čuje i vidi uklapa u savršenu mimikriju. Ali iz toga ne uči. Sve što proizvodi je privid. Veoma dobar privid.

Ja samo da pitam da li su se na ovoj temi javljali Ludi Čak i Granjka? Neki klerofašisti bi htjeli da popričaju sa njima.

Meni su ozbiljno pretili nazovi klerofašisti preko neta, čak su mi hakovali profil na youtubu jer sam kačio klipove protiv njihovog sektaškog filma Digitalni Andjeo. Dao sam im moju adresu i mobilini da se dogovorimo gde da se nadjemo ali niko nije došao da se obračuna sa mnom. Kukavice i retardirani klinci samo umeju da laju. Obične pičke ne zaslužuju da žive.

Ali te mašine i programe koje navodiš, ako misliš na botove, pa to sa njima i nije baš dvosmijerna komunikacija i njih bi upravo u takvom testu lako bilo "provaliti".

Pa čitaj da je oko trećine ljudi u testu sprovedenom 7. juna 2014. bilo prevareno, mislili su da je čovek u pitanju, a ne neki ruski četbot. A čovek samo intuitivno, ne logički, može da zna da svi oko njega nisu zombiji. Ja nemam dokaz nikakav da neko sa kojim pričam ili se dopisujem ovako ima samosvest, niti takav dokaz može i da postoji. Znam samo sebe. To je ona klasična priča o Drugom, fenomenoška, egzistencijalistička, šta znam.

Ja samo da pitam da li su se na ovoj temi javljali Ludi Čak i Granjka? Neki klerofašisti bi htjeli da popričaju sa njima.

Što sa Granjkom, ne bi mučili čoveka.