Prijava

5 igara

To sam kritički i pitao, grrr, igre...

KOLE MAMCI: igrrrrrre

Moj ssd ima 120gb ali nikad ne prelazim pola kapaciteta a mislim da ne bi trebalo vise od 75 posto...

Sinđo, Rade je tu mjerodavniji, pitaj njega da li to smeta.

Brate ja ga furam na 95%. Uvek pun.

Evo već preko 6-7 meseci i ništa.

Uradio ko što ovde piše i ćao
http://pcpractic.rs/strana/ssd-podesavanje

Ja isto optimizaciju radio sam ali mi Samsung Magician sluzi za proveru. Kaze sve u redu maximal performance.

da ne smaram, sklapam komp i tako to. pošto iam amd 6 jezgra, a stok kuler je loš i glasan (ovo neam pojma, još ga nisam pustio u rad lol, al tako kažu vlasnici istih po forumima), koji onda kuler da nabacim da se ne greje previše, odnosno, meni je bitnije da bude što tiši. neki kuler master evo 212 valjda preporučuju uglavnom, kao neki best baj. spremam sam da idem do 25e za nepotrebnu stvar bar po meni, za komp?

Sta je pitanje? Nije bespotrebno jer je stock kuler a) bucan i b) nedovoljno efikasan. Bukvalno ga uvaljuju u fazonu "evo vam ova beda, pa ako ste tolike stipse, trpite buku i visoke temperature".

pitanje je jel valja taj kuler masterov hajper 212 evo pa da se pljune kinta?

"evo vam ova beda, pa ako ste tolike stipse, trpite buku i visoke temperature".

taj sam! :)
ozbiljno sad, valja li ovo gore što sam naveo?

Ja imam Hyper 212, stariji model (nije evo), nemam zamerki, osim sto je glomazan - izmeri kuciste pre kupovine.

Ako ces da overklokujes, onda kupi odmah jos 1 vent za push-pull.

ima polovnjaka za 2000+, sad sam gledao po oglasima, fala džer što si podelio iskustva.
ma jok, nemam nameru da se bavim OC, možda kasnije tek, tj. ako bude bilo potrebe za tim, inače ne patim od toga

edi:

osim sto je glomazan - izmeri kuciste pre kupovine.

nisam još došao do kućišta, imaću ovo u vidu naknadno

Manijace, pisao sam ja gore o bas takvom problemu. Komsa uzeo sestojezgarac AMD, tresao mu se komp od vibracija stock kulera. Ja mu uzeo ovo:

http://www.emmi.rs/hladnjaci-cpu-hladnjak-lga1155-1150-775-fm2+-am3+-thermalta.11.html?productId=18813

Krca kako radi, temperature niske, a ako ti kuciste bude bilo kvalitetno, neces ga ni cuti.

Ovo isto pod obavezno:

osim sto je glomazan - izmeri kuciste pre kupovine.

uu, 2000 i to još nov. dopadam.

iskreno, i nemam baš neki izbor u ponudi kućišta, bar što se tiče cena do 5000 kinti...više za plastičnu kutiju ne dajem, jbg.

manijače, ti kupuješ već godinu dana komp.
Hoćeš li to privesti kraju?

računam, do kraja aprila najkasnije da će da bude pušten u pogon :)

Brate znas kakva kucista imas za 5000? Fuuuuuu. Msm ono, ne treba preterivati, bitno da ima proreze za kablove da moze da bude uredno, da ima fioke za hardove, pristojne ventove za kulere, bar jedan na gornjoj stranici i eventualno neku kosuljicu za ssd. To je to. Do 5 crvenih imas kakvih oces.

kad kažem 5000, mislio sam na 3500, nego ae da ne ispadnem slepac :)

bez zajebancije, nijedno mi se vizuelno ne dopada što se tiče tog cenovnog ranga. a što se tiče ventova, kapiram da je dovoljno da nabacim napred uduv, pozadi i gore izduv. kažem, ne bavim se OC pa da sad šiba falklandanska struja u plastikaneru od četvrt kubika
EDIT: bacio sam oko na te raidmakse odavno, taj neki fazon sam i mislio. a već imam i raidmax 635w modularno, sa plavim led fenom :)

Ja imam Hyper 412 Evo već 3 godine i radi ko zmaj, tih je, a 'ladi ko lud +se ne gomila prašina u njemu ič. Neam pojma kolko košta sad i dal ga ima uopšte, al topla preporuka za njega. pozz