Prijava

Manijače, još samo dodaj monitor da te nadživi....

eh, kakvo ljuto trolovanje beše ta defka...

da se prezivam mišković, meni.

Manijače, još samo dodaj monitor da te nadživi....

Eminem jebeni strucnjak. Ahahahahahah, sto volim kad se isprimaju. :D

A sta ako je Eminem u stvari trol lvl expert?!?!?!!

Ovako, izgleda da se uzjebala kartica, odradio sam recover podataka programom Recuva, i kobajagi je izvukao snimke i slike, samo što mi za snimke pokazuje undef tip, dakle da su nedefinisanog tipa i ne mogu da ih pustim ni u jednom programu, postoji li neki način da ih konvertujem u 3gp, pošto im je to originalni tip, i ako postoji, kako to da odradim. Druga stvar, što se slika tiče, neke su ok, ali neke takođe ne mogu da se otvore, e sada, nisam siguran jesu li podaci potpuno izgubljeni ili nisu, i da li postoji neki recovery program koji bi mogao da spase makar nešto od tih što ne mogu da otvorim?
Dešavali su mi se slični problemi i ranije, samo manje drastični, pa i nije bilo previše izgubljenih podataka. Ako je neko imao slična iskustva, nek viče šta da radim.

Recuva je ok, ali mislim da možda probaš sa nekim jačim programom, Diša je pre uspeo sa EaseUS Data Recovery Wizard Professional

Pa jel ti rade kad ih preimenujes u mp4?

OK, hteo sam da defregmentujem particiju na kojoj su mi igrice, neki manje bitni programi itd (nije ssd) pre dva-tri dana. Isao sam na ,,analyze" i pokazalo mi da je 4% fragmented, ali sam morao nesto da izadjem iz kuce pa nisam ni obavio to jer bi moj mladji brat verovatno iskljucio cim bi se ja pomerio od kompa. Elem, sad idem na analyze iste particije,a u medjuvremenu nije defragmentovana, kad ono pokazuje 1%. Kako to sad? Je l' je moguce da on sam radi defrag iako nije ukljucen scheduler?

Frka mi zbog ssd-a, da ne defraguje i njega onda?

EDIT:

Teoretski, ne bi trebalo da radi sam jer samom optimizacijom ssd-a ta opcija se iskljucuje, cak i pise ,,never run" na ssd-u, ali ono i dalje mi frka nekako...

Sinđo, na SSD-u moraš maksuz isključiti defragmentaciju (Poglavlje Tip 5) sve lijepo piše, Rade je ovo već kačio, čini mi se:

http://pcpractic.rs/strana/ssd-podesavanje

Прије пар сати прегледам слике редом и бришем оне безвезне, чим дођох до једне рачунар тотално заблокира, морао сам га на дугме рестартовати. И после да се увјерим да је то, уђем у неку другу слику, све нормално ради, уђем у ту, опет блокада. ма десни клик на слику - блокада. Скенирам фолдер антивирусом и малвербајтсом, ништа не нађем и на крају избришем читав фолдер. Има ли неко икакву идеју шта би то могло бити?
Да напоменем, ово да ми лаптоп блокира овако да га морам на дугме угасити се дешава и без икаквог разлога, чак и ако ништа не радим на њему, типа одем на 15 минута негдје, вратим се он заштеко. Пар мјесеци ми се то дешава и не могу да ријешим проблем. Има ли рјешење за ово а да се не инсталира виндовс поново?

Mozda je slika bila ostecena, i nije mogao komp lepo da je prepozna i ucita.

можда то, али зар је то разлог да комп закује тотално и не реагује на цтрл+алт+делете, све молбе и апеле?

Moguce, moguce da je ucitao donekle i da je samo stao jer nije znao gde ce vise

аха, добро онда, нисам знао да је могуће, није ми се дешавало. поготово ми било чудно да кад кликнем десним кликом на ту слику заблокира и тад. баш ненормално.
Али већи ми је проблем ово друго, да заблокира рачунар без икаквог разлога и најаве, вратим се после ручка нпр. и рачунар успорио тотално, не може да отвори ништа, прелазим преко тачпеда а стрелица запиње по екрану... и тако док не одмори 15 мин или га рестартујем на дугме. Најчешће се дешава кад је на пуњењу лаптоп, али деси се и овако некад. Да ми је да ријешим проблем без подизања система јер ми је све на једној партицији, мајмун који је ми је продао лаптоп направио партицију Ц од 450 гига а Д од 20, лудило.

Iskreno ne znam ni ja da li je bas 100% moguce, ali ajd da idemo po nekoj logici..

To za particiju moze da se resi, brat je preko programa nekog resio javicu ti kog.
Al traje Boga oca..

e sad, moze da je da je do hladjena, ako malo se optereti topiska..

То, јави ми за тај програм богати, ма нек траје и читав дан, само да испребацујем важније ствари на нову партицију и нови систем подижем.
Није до хлађења, кад пичим игрице дува ко лудо, гријем собу лаптопом и никад не блокира :)