Prijava

hoće mi se i s telefona obrisati? otkud znam kakvi su, a slika ima preko 1000

i svaku sledeću će mi čuvati bez mog znanja

obrisao sam sad svih 700, pa šta Bog da, kerovi smrdljivi, kakva im je to opcija šuntava

(....KrajsleR...)

Ponovo mi je potrebna pomoć. Google disk ili kako već bez mog znanja je sve slike prebacio na računar, na moj nalog google. Dovoljno je da neko sedne na moj kompjuter i klikne na "slike" i sve će se prikazati, svaka slika sa moje memorijske kartice sa telefona. Ima li neko rešenje, kako da obrišem sve to, odvratni su.

Ako na kompjuteru imaš instaliranu aplikaciju za "Google disk" onda ti je verovatno podešeno da sam pravi rezervne kopije na njemu (na kompjuteru). Pošto sve radi po principu sinhronizacije, najbolje je da čačkaš po opcija i to sve poisključuješ. Aplikacija na kompjuteru će ti onda služiti samo za pristup podacima na "Google Disk-u", a ako ti nešto od toga zatreba, onda to lepo i skineš. Ako hoćeš da obrišeš slike sa kompa, onda prvi isključi sinhronizaciju i pravljenje rezervne kopije u opcijama na programu koji ti je instsaliran na kompu, pa tek onda obriši fotke.

koji program misliš da imam instaliran na kompjuteru, ne razumem

Piše ti u mojoj prvoj rečenici:

Ako na kompjuteru imaš instaliranu aplikaciju za "Google disk" onda ti je verovatno podešeno da sam pravi rezervne kopije na njemu

http://www.howtogeek.com/228989/how-to-use-the-desktop-google-drive-app/

nije mi to instalirano, ali je fora što sam moj telefon povezao sa google nalogom, i na telefonu imam instaliran google disk koji i kada ga deinstaliraš uvek se nekako sam ažurira

možda da ga deinstaliram i onemogućim, valjda neću nikakve smetnje imati tako, da izgubim neke funkcije dalje etc.

"Google Disk" na telefonu se ne može deinstalirati pošto je u pitanju sistemska aplikacija. Jedini način da to uradiš jeste da ti fon bude rutovan, pa da posebnom aplikacijom obrišeš sistemske programe. To što ti onemogućih "Google Disk" nije isto kao da si ga deinstalirao.

Ako nemaš desktop aplikaciju za "Google Disk", onda si ili slučajno sam sačuvao sve slike ili si bio ulogovan, pa ti je neko, ko je posle tebe seo za komp, skinuo slike. Sam od sebe ne može da skine, barem ne bez posebne aplikacije.

veruj mi da mi je pre nedelju, dve izašlo na telefonu obaveštenje tipa "slike se čuvaju" i sačuvao mi preko 150 slika, nije bilo opcije da se izgasi sve to,
sad sam obrisao svih 700 slika sa kompjutera, premestile su se u OTPAD, tu će se tek za 60 dana skroz obrisati

Isključi sinhronizaciju slika na telefonu, idi u galeriju pa na podešavanja i tu bi trebalo da imaš dodat taj nalog negde. Ti ga samo obriši ili isključi.

u podešavanjima sam isključio sinhronizaciju, valjda je to to
ne bih se setio da nisi rekao
hvala vam!

Da li stari ATA disk mogu da povežem na nov računar koji prima SATA diskove ako kupim onaj kabl da spojim?
Imam dosta podataka na starom hardu.
Na starom je XP, možda to ima neke veze.

Možeš. A možeš naći i ovaj konektor, evo detalja:
http://techrena.net/how-to-connect-ide-pata-hdd-cd-dvd-drive-sata-motherboard-vice-versa/

Konektor je koristan jer radi i u obrnutom smjeru - sata-to-ata ;-)

Molim te brate, ja sam sa engleskim preloš, nađi mi to isto na kupujem prodajem ako ti nije teško.

Jel ima neko iskustva sa kupovinom racunara/komponenti preko madzara?
Kad kazem madzara, mislim na ovo:
http://masterservice.kpizlog.rs/

Imaju veliki asortiman, a ako hoces nesto sto nemaju u ponudi mogu da naruce. Pljus cene su im nize od bilo koje nase maloprodaje.
Uskoro planiram neki desktop za ne manje od 800-900e, pa nzm koliko je bezbedno upustati se u ovu igranku?

Btw sori Lari sto ti zatrpavam post.

kad vec imas toliki budzet, ne treba ti polovnjak. za 900e mozes da sklopis ultra masinu, osim ako neces bas sad gtx najnoviji i 64gb rama
edit, pod najnoviji mislim gtx1080

Pa na novu sam i mislio.. Zar ovi madzari ne prodaju nove delove?
Ako ne, onda mi je ovo epic fail. :)