Prijava

Šta milslite o ovome?
Zbog čega manja, a i veća deca u školi i van nje pribegavaju psihičkom i fizičkom nasilju nad vršnjacima?
Zašto analiziraju i biraju slabiju i bolju decu za zlostavljanje?
Da li mislite da je jedini način da se to zaustavi otpor deteta?

Jeste li nekada bili zlostavljani na bilo koji način ili znate nekoga da jeste?
Kako biste reagovali da je vaše dete zlostavljano?

Зауставља се тако што се лупе 2 шамара.

Zli su zbog frustracija. Sopstvene frustracije liječe na drugima. Žele da bar nad nekim budu nadmoćni. Zapravo nisu zli, nego jednostavno nisu svjesni koliko je štetan i agresivan njihov način odbrane od sopstvenih frustracija i pokušaj probijanja u hijerarhiji dječurlije.

No ako tako nastave i kad se osvjeste, može se reći da imaju neku zločestu crtu u svom karakteru.l

Eto reko je Jovičić. Može lok. Nema oko takvih stvari puno šta da se polemiše. Bojlerisanje nikad nije pilo mnogo vode!

Stvarno to ne volim da vidim, kada neko iskompleksirano dete prenosi svoj bes na nekog drugo koje jos nije razvilo svoj odbrambeni sistem. Mislim da su roditelji krivi, nisu mu dovoljno posvetili paznje i normalno ga vaspitali. Uvek sam stajao na stranu slabijeg pa sam postao "ledja" raznoj deci u naselju :)

То иживљавање над слабијима ми је одувек било огавно .Једна од најјаднијих ствари које човек може да уради.

Па, ето, сам си одговорио на тему. :) Покушавају да избаце из себе фрустрације, јер код куће имају проблеме или трпе неко злостављање од стране родитеља или чланова породице, или једноставно расту у проблематичној средини.

Постоје и деца која су природно зла, која ће повредити некога без икаквог разлога. Нека ме демантује неки педијатар ако нисам у праву, али ја сматрам да је то због тога што је природно стање човека да напада чланове свог окружења у тежњи да успостави поредак, а одређена деца немају инхибиције у виду васпитања од стране родитеља, па се не устручавају да буду ''зла''.

Ја сам био много пута тучен у школи од стране друге деце, али не и злостављан. Углавном су то биле туче између неких наших ''генгова''. А више пута сам тукао децу која су тукла другу децу без разлога, тј. бранио слабију децу од злостављања од стране јачих.

Xantas ово је питање на које је струка и наука већ прилично одговорила, тако да није баш неки предет форумашког сучељавања мишљења... Ако си лаик за ту област а заинтересован си, препоручујем књигу Р.Скинера и Џона Клиза (Монтипајтоновца) "Како преживети своју породицу" можда једино научно вредно дело на ту тематику које је невиђено добро прилагођено човеку који психологију није никад учио... Најдубљи научни приступ а потпуно лако и разумљиво написано, скоро да човек не поверује да тако нешто постоји. Превели су је на српски, мислим да је имаш у Платоу и Стубовима Културе, сигурно, за остало не знам.

http://ca.pbsstatic.com/xl/01/4101/9780749314101.jpg

Deca se ne rađaju zla, ona su samo odapete strele sa lukova svojih roditelja.

Љубомора. Некад јер их родитељи смарају - Види њу/њега, што се не понашаш и ти тако? Некад јер сами увиде да би више волели да буду богати/лепи/паметни као он/она, а не могу.
Кад су зли према слабијима...шта знам. Ваљда им гушт да знају неког "горег" од себе.

zato što imaju retardirane roditelje koji nisu znali da ih vaspitaju...

Zato što nisu dobra, majku im jebem!

Nedostatak empatije je koren sveg zla.

Ljudi se rađaju zli, pa se batinom uče da budu dobri, pa kod nekih uspe, a kod nekih ne. To je ujedno i objašnjenje problema otkud zlo u svetu.

Zato što su gejevi i žele da potisnu svoju "gejost" tako što će pokazati da su nasilnici i ponašati se suprotno svojim prirodnim afinitetima.

treba praviti razliku između nestašne i zle dece...nestašna deca nisu nužno zla.....zajedničko im je da su spremna da naprave sranje ali su motivi različiti...frustracije, osećaj nepripadanja, obest, razmaženost...ili jednostavno nestašluk, mašta, želja za ispitivanjem..

e sad nestašno dete će napraviti sranje i znaće da je napravilo sranje, čak će se pojaviti i osećaj kajanja..

kod zle dece nema kajanja..

Sve bih ja to preko pičke!

moj drug je kao mali uvek maltretirao svakog ko nije mogao sam da se brani, i čudo jedno kako je mogao da ''nanjuši'' drugog klinca ili klinku koji mu neće pružati otpor, gotovo je nepogrešiv bio u tome.
I to do tih mera je maltretirao da stvarno nije bilo prijatno za gledati, što mu je neko više dopuštao on je gazio još više.
A uvek je bio nekako pun sebe, da je najlepši, najjači, da je sve njegovo najbolje...al verujem da ni sam nije bio zadovoljan sobom, bio debeo, dete jako bogatih ljudi, i mislio je da parama može da kupi sve, al devojke ga nikad nisu gledale, niko ga nije poštovao, tj jedino je imao strahopoštovanje kod nekih, al niko ga nije cenio, takav je nastavio da bude i u srednjoj...
E da, al u osnovnoj, sećam se da mu je jedna devojčica koja je bila 8. a mi smo tad bili 4. raspizdila šamarčinu da je pao na dupe, i još ga je posle išutirala i to baš krvnički, jer joj je debil pred svima prišao i skinuo joj trenerku i videla se cela bulja + malo braon dlaka sa pičke, jedino sam mu na tome zahvalan otkako ga poznajem jer mogu da se pohvalim da sam vido pičić uživo sa 10 godina

e vidiš Petre, za takve je stvarno batina iz raja izašla....

Hm.. to nista nije vaspitano kako valja. Sve razmazena derista. Sve imaju, bre! I jos im se mora udovoljavati. Bezi bre.. Disciplina je cudo. Treba odrediti neke granice i to je to. Pre su se batine dobijale u skoli, i svi su bili mirni kao bubice. Sad nastavnik ne sme podici glas na dete.. a u poslednje vreme sve vise slucajeva gde su ucenici napadali nastavnike i profesore. Treba da se zna ko je autoritet.
Treba to nasamarati i odvesti na njivu, nek radi malo.. da se izduva i iskali bes.