Prijava

Jovičiću, ima da prestaneš da otvaraš teme sad kad ti je Slob@ rek'o. Zna on šta treba a šta ne treba.

Nego, da ne oftopikujem sasvim. Pitanje je preuopšteno, više za neku religiju ili Zeitgeist Movement. A i ne slažem se sa mišljenjem koje si iznio.

Ako na ovo pitanje uopšte može da se odgovori, glavni ljudski problem je to što su podložni svakoj manipulaciji. Nerazmišljanje, nego prihvatanje onog što im se nameće (šta god da je to, kod različitih ljudi i sistema, u različitim vremenima i na različitim mjestima). A to ne može da se promijeni, globalno mislim.

glavni ljudski problem je to što su podložni svakoj manipulaciji. Nerazmišljanje, nego prihvatanje onog što im se nameće

На пример кад Јовичић отвори тему и уместо питања он у првом посту да одговор и ако се не слажемо креће 'ајка.

ПС: Јовичићу, почни да пишеш блог ко Костић :)

Ako na ovo pitanje uopšte može da se odgovori, glavni ljudski problem je to što su podložni svakoj manipulaciji. Nerazmišljanje, nego prihvatanje onog što im se nameće (šta god da je to, kod različitih ljudi i sistema, u različitim vremenima i na različitim mjestima). A to ne može da se promijeni, globalno mislim.

Slažem se s ovim, uglavnom. Ta podložnost manipulaciji je posledica konformizma. Kad drugi nešto rade, ma koliko bilo glupo, oćemo i mi. Drugi podlegnu manipulaciji, a da toga nisu ni svjesni, i onda predstavljaju nešto kao kul, a mi za njima krenemo, misleći da je to njihovo autentično mišljenje, iako je taj njihov stav posledica toga što su izmanipulisani. A konformizam se dešava zato što se ljudi boje odbačenosti. Više vole biti konformisti i prihvaćeni u društvu, nego furati neki svoj fazon, i rizikovati da budu neshvaćeni ili odbačeni.

Ne znam baš da l' si skapirao, Lole. Il' ja nešto nisam u toku :) Kakva Jovičićeva hajka, kakav Kostić, bre?

Uh, pa dobih i odgovor, ni ne vidjeh :)

Ta podložnost manipulaciji je posledica konformizma.

Ne konformizma nego straha.
I onda ukrug: manipulacija-zastrašivanje, strah, podložnost manipulaciji, itd, itd.

Glavni problem su ljudi, a njih je prilično jednostavno rešiti se.

Predlog:Odjebite svetske probleme i 'ajmo napolje da uživamo u lepom sunčanom danu.

Majmunovski, slika je na mnogo lepši način rekla ono što sam mislio. :)

Međutim, mene interesuje, šta vi mislite, da li postoji JEDAN konkretan, suštinski problem u svijetu ili u ljudima, koji je uzrok sveg našeg jada, ili barem većine našeg jada, i ako postoji taj jedan, suštinski problem, šta vi mislite koji je to problem?

neko je već odgovorio - novac. i slažem se apsolutno.

Ako ste identifikovali problem, da li nazirete ikakva rješenja?

u ljudskoj prorodi je da budemo nečim nezadovoljni. u modernom društvu to je novac. ako ga nemaš jediš se što nemaš, želeo bi svašta ali ti nedostaju pare da bi to nešto priuštio. za nekoga je to izlazak u grad, za nekoga kupovina auta, za nekoga obilazak neke egzotične destinacije... depresivni smo zbog trke za novcem.
a ako ih baš baš imaš, pritom mislim na one milionere kojima baš ništa ne nedostaje u materijalnom smislu, opet nastaje problem jer njih ne može više ništa da fascinira. probali su sve, videli su sve pa opet padaju u depresiju.
ljudsko biće je prokleto, uvek mu je malo, a kad uspe da dobije sve onda mu više ništa nije zanimljivo.

Glavni problem su previše nuklearnih bombi. Ja sam za to da se ta govna ponesu avionima na 10 000 iljada metara nadmorske visine i otale izbače. Eto, to bi ujedno riješilo sve naše ostale probleme. Nema egzistencije, nema ni problema.

Drug Staljin davno reče...

Smrt je rešenje svakog problema, nema čoveka=>nema problema.

Jovicicu, nemoj misliti da nema ljudi koji gotive tvoje teme i tvoje misljenje. E, a stvarno su ljudi govna, ja nijednom nisam otisao na temu "jebanje" i napisao "skk, ovo je glupo, zakljucavaj". Kome se ne svidja neka tema, preskoci je i do vidjenja. Nije da je ovo neka kontroverzna tema, pa da moze da smeta.

On topic - previse je tesko pitanje, glavni problemi (ipak se ne mogu odluciti za jedan) su:
1. neravnomerna raspodela novca (jahta od 350 miliona dolara vs. 16.000 dece DNEVNO koja umru od gladi!!!)
2. preovladavanje "potrosacke kulture"

Neko je vec pomenuo, uzrok obe ove stvari jeste ljudska teznja za novcem. Nemam vremena (a ni volje) da analiziram psiho(pato)logiju ljudske teznje za novcem, ali ono sto je sigurno jeste da ona svakako nije bila faktor koji je doveo do civilizacijskog napretka.

Haha, e TO je kraljevsko vjenčanje!

Ahahahaha, vrhunski! To je pravi muškarac. Nema veze što dete gleda. Nek se uči! :))

Nema veze što dete gleda. Nek se uči!

Ahahahahahha :D

GLAVNI problem danas u svijetu je alavost i riješiti se da tako što ljudi treba da prestanu da budu alavi? Eto ga, puni odgovor, kao u osnovnoj.

Ili kukaš kako nemaš, ili imaš pa hoćeš još i to ne staje. Jebem li ga, baš smo gadovi od vrste, treba najezda skakavaca da nas zbriše sa planete.

Dube, onda će skakavci biti najveća govna na planeti, jer će imati moć, a moć je ono što donosi novac, a to oko novca smo već utvrdili.

Glavni problem je sto ima problem, ja mislim.