Prijava

Вјерујем да су многи примјетили да се на насловној врти 20 ак аутора.
И остали корисницу су исто тако окренули према 30 ак добрих аутора које прате, и то је то.
Реално убјеђен сам да на вукајлији међу првих 700-800 аутора постоји 150 веома добрих аутора, али не могу да дођу до изражаја нити ће икада моћи уз овакав систем.
Ово праћење је исто тако допринјело томе да се пажња усмјери ка одређеном броју особа, док остали могу да сисају курац. Нисам отворио ову тему због тога што мислим да ја добро пишем, напротив нисам написао 3 дефке на вукајлији да су добре, али постоје особе које једноставно имају сјајне дефке али ниједна нема скор преко 30 .
По мени сву кривицу сносе модератори који су наметнули баш тих 20-25 аутора, доста њих прати само насловну и понекад' прелиста најновије дефиниције и на основу тога одређују ко је какав и кликну му оно дугме "ПРАТИ", док је реална слика другачија.
Да ли мислите то да се Вука врти око 20 аутора, и ако мислите да је тако ко је крив онда?

Pa to je realno, ima previse ljudi, ne mozes da stignes da procitas sve. Kad sam se registrovao 2007. nije bilo ovoliko ljudi ni definicija i znao sam bukvalno napamet sve autore sa prvih 10 strana i sve njihove definicije. A i ko ima snage da nalazi autore sa kraja i da cita njihove definicije. Lakse je uci, poslagati po popularnosti i cepas. Tako je i u drustvu, tako se stvara aristokratija neka, kad novi ljudi ne mogu da dodju do izrazaja, jer svi misle da samo ovi prvi, stari valjaju.

Ne vrti se oko 20 autora. Vrti se oko mnogo vise. Ukoliko moderator naleti na odlicnu definiciju, stavice je u odabrane bez obzira ko je autor.
A nesto si nasao da se zalis na pracenje, tebe prati 10 ljudi mene jedva 5, 5 ljudi koji me znaju pa im zao da ne prate : )

Ja mislim da je kriv sistem. Ono, pokušaj da nađeš neku dobru defku nekog autora koji nikada nije imao neku na naslovnoj, pa je predloži i naravno videćeš da je neće staviti za odabranu. Treba biti malo popustljiv i gledati malo više od 90' stepeni (ne ko konj koji ima one štitnike za oči da može samo da gleda u jednom pravcu).

Vrti se oko 60-70 autora, od toga je 15-tak modova, ostali su ovi sto se vrte po forumu. Evo na primer otvori bilo koju aktivnu temu na forumu sad, prepisi autore sa poslednjih 3-4 strane i to je to. To su ti autori i jos neki koji mozda nisu bas sad aktivni.

Lakse je uci, poslagati po popularnosti i cepas. Tako je i u drustvu, tako se stvara aristokratija neka, kad novi ljudi ne mogu da dodju do izrazaja, jer svi misle da samo ovi prvi, stari valjaju.

Па реално тако нам је гдје год да се окренемо, и ту не можемо ништа, али овдје је могућа промјена уз само мало труда.

tebe prati 10 ljudi mene jedva 5

Земо немој да си љубоморан, а и то што ме прате су укључили насловну страну да показује а не дефиниције аутора које прате, тако да ми је све исто. :)

Кад сам се регистровао, а и касније кад сам постао активнији, неки аутори су били у великој форми и заиста су се њихове дефиниције највише коментарисале, и може се рећи да се у тим тренуцима све око њих вртело. Временом се та група мењала и то стално траје, неко остане без инспирације, неко установи да познаје људе у стварном животу итд. Долазе нови и све то иде својим током.
Разлика између тих дана и актуелног тренутка је што су се раније много више читале дефиниције, ипак не мислим да ће то нешто специјално да промени, опет ће испливати нови добри аутори, па ће онда неко време они бити у форми и актуелни, и тако у круг.

Едит: укратко, ништа неће спречити добре ауторе да дођу до изражаја, пре или касније.

Realno, a da ne spominjem komentare koje sam cuo tipa imas previse defki na naslovnoj naspram vremena provedenog na sajtu... Naravno ne mislim na sebe jer nemam ni jednu na naslovnoj za sad...

Ja citam skoro sve definicije autora koje pratim, citam i naslovnu, a bogami i one omiljene definicije autora koje pratim. Pogledam i po nekoliko novih, ali samo ako mi se svidi naslov, ne citam sve. Postere gledam samo kad mi neko dodje, pa je debilima zanimljivije da gledaju sa mnom postere, nego da citaju defke i forum :)

Као што Вучица каже, трерба бити попустљив. И ако мод размишља о томе које две дефиниције да тури у одабране, нека приликом тога погледа ако су обе прилично добре какав је скор до сада аутора и како гура, мало мотивације никада не шкоди. Нема шта тиме да изгуби.
А то да се читало више стоји, и знам Уроше да иде у круг, само контам да ви модератори можете да мало погурате тај круг, а не да тренутно гледам од 10 последњих дефиниција на насловној 5 које су реално везе, без везе. Док се то окрене и дођу поново иоле добри аутор да се о њима води прича, 20% њих ће да изгуби вољу за писањем. И изгубиће ако су и имали назовимо инспирацију.

Ti autori treba da se prate, jer sabijaju. A novajlije moraju biti dobre da bi se progurale. Mogu ti naci po jednog autora iz svakog meseca ove godine koji se progurao i bice u top 100 do kraja ove godine.

Не слажем се баш са овим. Свако је задужен за своју листу пратилаца. Напишеш добру дефиницију, људи те прате. Људи ставе твоју дефку у омиљене, одма' се приказује људима који прате те који су омиљеновали ту твоју дефиницију. До јаја принцип. Помаже да више људи види дефку.
Ја сам релативно нов и још сам у фази уклапања, али сам се ''пробио'' глупостима на форуму и понеком ок дефиницијом. Тако да оно, верујем да свако може да пише добро, само ако набоде свој неки фазон, шаблон..

Kada bi se definicije citale redovno, da je svaka definicija ocjenjena sa preko 50 ocjena, vidjeli bi onda kako je, ne bi bilo ovakvih razmisljanja i prituzbi. Ja sam zakacio to vrijeme kada su se dosta citale definicije i nije mi palo napamet da se zalim kada mi 50 ljudi ocjeni definiciju. Vec par mjeseci je problem u citanju definicija, ali valjda ce se i to promjeniti pa ce ljudi vise citati.

Не врти се око 20-ак аутора. Једино постоје они најпознатији а ти си то побркао. Мене скоро нико не зна па имам две насловне. Или онај Окс. Лик је дошао ове године и већ се доказао да је добар. Дакле, само треба квалитетно писати.

Вјерујем да су многи примјетили да се на насловној врти 20 ак аутора.
И остали корисницу су исто тако окренули према 30 ак добрих аутора које прате, и то је то.

Ма даааај. Нити је ово прво тачно, нити ово друго.

Реално убјеђен сам да на вукајлији међу првих 700-800 аутора постоји 150 веома добрих аутора, али не могу да дођу до изражаја нити ће икада моћи уз овакав систем.

Међу први 700,800 аутора на Вукајлији, рецимо да је по процентима овакав однос:
-Максимално 2,3% аутора који су толико добри да су поставили одређене стандарде када је дефинисање у питању, и који ни ти, ни ја, нити било ко ко је до сад постовао у овој теми не може да надмаши у стилу и квалитету дефинисања.
-Остатак до 10% (око 7,8%) су солидни аутори, неки боље рангирани, неки слабије, неки са бољим, неки са слабијим просеком.
-Остатак од 90% чине спемери који мисле да су добри аутори, оценили су пар хиљада дефиниција, лајковали се са дуплих налога, и улазе у полемику ко је добар, а ко не.

Ово праћење је исто тако допринјело томе да се пажња усмјери ка одређеном броју особа, док остали могу да сисају курац. Нисам отворио ову тему због тога што мислим да ја добро пишем, напротив нисам написао 3 дефке на вукајлији да су добре, али постоје особе које једноставно имају сјајне дефке али ниједна нема скор преко 30 .

Немој погрешно да ме схватиш, али ја баш мислим да си ти због овога отворио тему. "Ја ћу сад да критикујем себе, да други не би критиковали мене, јер кад виде да сам оштар према себи, неће ме дирати, а ја ћу кењати по модераторима

По мени сву кривицу сносе модератори који су наметнули баш тих 20-25 аутора, доста њих прати само насловну и понекад' прелиста најновије дефиниције и на основу тога одређују ко је какав и кликну му оно дугме "ПРАТИ", док је реална слика другачија.
Да ли мислите то да се Вука врти око 20 аутора, и ако мислите да је тако ко је крив онда?

Сваки модератор је бар три пута дуже од тебе на сајту, и причитао је бар три пута више дефиниција од тебе, што није случај са мном, јер ја имам неких 10ак пута више прочитаних и оцењених дефиниција од тебе. Али да не помињем себе, могу уопштено да кажем да је сваки модератор много квалификованији да оцењује шта је квалитет овде, а шта не. Не кажем да ми то једини можемо, али у сваком случају смо квалификованији од 98% чланова на сајту.

Сад иди читај дефиниције, следећу овакву тему можеш да отвориш тек кад прочиташ минимум 20000. Минимум.

Заборавих Букснетину и Елу. Они су такође дошли ове године и доказали да могу. :)

Не врти се око 20-ак аутора. Једино постоје они најпознатији а ти си то побркао. Мене скоро нико не зна па имам две насловне. Или онај Окс. Лик је дошао ове године и већ се доказао да је добар. Дакле, само треба квалитетно писати.

+1

Ареи Куен
Не врти се око 20-ак аутора. Једино постоје они најпознатији а ти си то побркао. Мене скоро нико не зна па имам две насловне. Или онај Окс. Лик је дошао ове године и већ се доказао да је добар. Дакле, само треба квалитетно писати.

Управо тако! Окс је дошао ове године, никога није знао да ко би потенцијално могао да га рекламира, писао квалитетно, активан је на форуму, и сад је вероватно већ у првих 100. Још је и стигао да изгуби у фудбалу од тима састављеног од гејева, еј!

Управо тако! Окс је дошао ове године, никога није знао да ко би потенцијално могао да га рекламира, писао квалитетно, активан је на форуму, и сад је вероватно већ у првих 100. Још је и стигао да изгуби у фудбалу од тима састављеног од гејева, еј!

Kurac u prvih 100, Peki! Ajde proberi mi tamo nešto za naslovnu, ovim tempom ne mogu da stignem Straju do jeseni, a to mi je životni san!