Prijava

Da li vam smrde noge i koliko?
Šta vam najčešće prouzrokuje smrad nogu?
Kako rešavate probleme smrdljivih nogu?
Kakve vam nevolje zadaju smrdljive noge?
Da li imate neku anegdotu vezanu za svoje ili tuđe smrdljive noge?
Ako vam noge ne smrde, zašto ne smrde i kako se nosite sa tim problemom nedostatka smrada?
Ako vam noge ne smrde, da li biste želeli da vam smrde i zašto?

не смрде никад, осим кад носим папуче на босе ноге, и не знам зашто је тако... осећам се некако скрајнуто од свих људи које познајем. не смрде ми ноге а желим да смрде! правда за ноге!

A kako vi mirišete svoje noge?

Мени се много зноје ноге у затвореној обући, па се понекад деси да смрдуцну после целог дана проведеног на ногама. Ја купио неку крему за то, помаже доста. Иначе, имам један случај у дому, на спрату, коме ноге ТРУЈУ. Осећа се и преко патика, а кад отвори собу осећа се с почетка ходника. Не чуди ме што му цимер има пискав глас и што навраћа једном месечно. Јадан човек...

Једноставан рецепт, ко што рекох. Чисте ноге у чисте чарапе у чисте патике. Двапут уђеш истим чарапама у патике и готово. Патике врло често држим наопачке да ми не упада непотребна прашина у њих. Понекад прскам патике оним спрејом за патике да побијем све микроорганизме.

А анегдота... Сећам се средње школе, био је један лик у мом одељењу, звали смо га Бакстер (онај што личи на Елека), није било хумано колико су њему смрделе ноге кад се изује после физичког. Имао је обичај да се изује и држи ноге у кеси од патика за физичко док се не кондензује вода на њој.

Meni isto ne smrde nikad, osim kad nosim one debele "zimske" papuče na bosu nogu, pa mi se upare noge.

Dakle, jedanput sam došao kod druga i kad sam se izuo, skontao sam da mi noge neopisivo smrde. Inače, tad sam nosio patike posle kojih ti smrde noge za medalju svaki put kad se izuješ koliko god ti noge i čarape bile čiste.
Odem ti ja tamo u dnevnu sobu, a ja sve vreme osećam smrad nogu. Samo kad drug reče: "Jao, brate, šta ovo smrdi!?", a ja se pravim lud. "Jao, mora da je keva opet ono sranje zapržila. Ajmo mi napolje". Odemo mi i tako sam spasio i svoje dostojanstvo i smrad nogu. :)

VREĐAŠ NOGE SAMIM TIM I NOŽNE PRSTE!
Mi smo sada zakleti neprijatelji!

Meni toliko smrde, da je amputacija jedino rješenje.
Sad ozbiljno, smrde mi noge strašno, ali sam pronašao u apoteci neku kremu, eliminiše smrad totalno, mada nisam siguran da je zdravo koristiti je često, jer zatvara pore na koži i zaustavlja znojenje. Koristim jednom sedmično.

Нема ничег горег него кад ти смрде ноге у друштву. БЛАМ

Треба избегавати чарапице синтетичке, носити квалитетну обућу у којој ноге дишу и прати ногице редовно, значи више пута дневно. Такође постоје бројне лепе и мирисне кремице , којима се стопала негују. Ја ни по кући не волим да носим папуче које су затворене и у којима се ноге зноје, него јапанке неке мекане, отворене, на босу ногу.
Те најлон чарапице су ми у ружном сећању још од рекламе са Лидијом Вукићевић, тако да их махом заобилазим.
Лемаја, видех да си негде написала да мораш због бизнис лука да их носиш. Пробај онда оне самодржеће и увек носи резервне, па кад ти се ове испрљају, лако навучеш друге, сукњу ни не мораш скидати :)

Mom sinu su smrdile noge da je mogao radit deratizaciju!
Onda smo isprobali jedan recept: najmanje 7 dana svako veče bar 30min namakati noge u bilo kojem čaju (mi koristili Zeleni)...i sad je sve OK! Nevjerojatno ali istinito!

Лемаја, видех да си негде написала да мораш због бизнис лука да их носиш. Пробај онда оне самодржеће и увек носи резервне, па кад ти се ове испрљају, лако навучеш друге, сукњу ни не мораш скидати :)

idemo na splav :)

Ја волим смрад својих ногу. Подсјећа ме на смрад ћаћиних ногу, што ме аутоматски асоцира на кућу, рају и родни град у који последњих пар година ријетко навраћам. Иначе ми баш ријетко смрде, ал кад крену клати сузе ми пођу на очи. Да ме не схватите погрешно, носталгија је у питању. БАЊА ЛУКО И ТА ТВОЈА СЕЛА!

Meni su jedno vreme gadno cmrdele noge. Ono, buđav sir i te fore. Nisam smeo didem u goste jer je bilo dovoljno pet minuta u patikama da prenese cmrad na sveže oprane noge i čiste čarape. Pranje tih istih patika nije imalo nekog specijalnog efekta; noge mi se dosta znoje i sve se vraća na staro kroz desetak dana.
Onda sam taj probljem ispričao NJOJ. Moja koleginica je rekla: kupi u apoteci TIMIJAN PRAH. Da ljudi, timijan jebeni prašak. Za 150 dindži sam rešio taj problem.
Znači, ako neko ima problem sa prekomernim znojenjem nogu samo timijan prašak i vaši problemi će nestati kao rukom (citat babe iz topšopa). Operite patike od smrada i turite taj prašak pre metanja noge. Takođe, isti prah pospite i po nogama pa obujte čarape. Tako naredna tri dana i gotovo... Mirni ste minimum tri meseca. Ič nema da smrdu noge.
Taj prah se prodaje u valjkastom pakovanju, kao puder. Ima veoma oštar miris, kao menta.
Uđete u apateku i tražite "timijan prah". Nema da se zajebete... ;)

komad ovo ću da probam obavezno, ja se izuvam na terasi kad dođem s posla i odmah idem na pranje nogu, za toliko koliko mi treba do kupatila, već usmrdim pola kuće... imam pojačano znojenje i večiti problem... jedno vreme sam koristio neki set za noge iz Oriflejma koji je delovao odlično, ali su ga izmenili i sad ne deluje...

Kupio ja jednom na pijaci neke čarape, osam pari za 200 din. Nikke i te fore. Ja presrećan! Još mislim zajebo ciganku, mesto šest dobio dva para više! Trljam dlanove i računam imam čarapa za par meseci! Ne moram bušne da nosim! Bog da me vidi! Kad ono, međutim! Posle sat vremena nošenja, toliko se usmrdi ta sintetika da patike probija!
Kad ne nosim te gumene čarape, nemam nikakvih problema.

minze ovo cu da probam.

Nije sramota kad noge smrde, nek smrde, sramota je ukrasti !!!

Добра је и Лидера крема. Маже се 2 недељно и доста помаже. Сад ми није фрка да се изујем у гостима.