Prijava

moj dule sebi ulovi klopu...jede guštere i miševe, kenja napolju i nema pesak...
nateraj mačku da očvrsne, to tvoje je razmaženo...

to moje nema dvorište.
joooj putinka ne zatrpavaj mi post! :D
i ogma, probala sam obe metode, još sam stavila i vodu u kadu i on se tad posr'o u lavabo.

i ogma, probala sam obe metode, još sam stavila i vodu u kadu i on se tad posr'o u lavabo.

AHHAHAHHAHAHHA!

E, da pitam, gde ti stoji kutija sa peskom? Ako je blizu hrane, moguće da zato instinktivno neće tu da zalazi. Ili ako je na mnogo prometnom mestu.

Опрости Крис
А да му забраниш приступ њц-у? Ставиш песак негде другде и молиш бога да се не посере у судоперу.

nije, hrana je u kuhinji, pesak je u kupatilu.
ma, pet meseci je kenj'o 'de treba i odjednom puffff rešio je da nastavi da piša gde i pre, ali da kenja na jebenu keramiku.

Можда ускоро научи да кења у њц шољу :)

Hm... Ne znam da li je pametno da bude baš u kupatilu. Znam da moj mačak nije hteo tu da zalazi, valjda se plašio vode svuda naokolo što je mogla da poteče. Možda da staviš pored kupatila? Mi imamo tu uvalu neku, pa mu je taman tako da mu niko ne smeta. Ako imaš terasu to bi bilo idealno. Nešto sam čula da ima neki miris koji se poprska na pesak da ga privuče, ali nemoj me držati za reč, to mi je nešto bila drugarica rekla još u osnovnoj, ali ja nisam nikad imala problema sa mačkama, kažem ti bakin je naučio, a moja mačka vrši nuždu napolju.

A da staviš pesak u neki hodnik i držiš zatvorena vrata od kupatila dok se ne navikne ponovo?

ma, ovaj debil mali gotivi vodu, ne voli da se kupa, ali mu je voda ok.
neko mi je rekao da mu možda pesak smeta jer šta ja znam, pa koristim u poslednjih nedelju dana metod "jeftin wc papir" i ista je stvar.
da, postoji tehnika da se mačke nauče na wc šolju, ali ne znam za tehniku kako iz izbaciti iz jebene kade.
jooj, ljudi, vi nemate pojma kako ispizdim kada dođem sa faxa/posla gajbi, otvorim vrata a stan mi smrdi kao da je nešto crklo samo zbog toga što se posr'o u kadu. ribam je non-stop :D

moraću to da probam, samo da izvalim gde.. mali stan, jbg :/ ne bih da mi pesak bude blizu kreveta, niti da njemu bude blizu hrane..

Verujem da nervira. Imali smo i mi ludu mačku, koja mi se ispiškila na radnu svesku, ne znam kako sam to objasnila nastavniku, ali i ona je posle odlazila u dvorište da vrši nuždu. lol
Neki manje prometan kutak bi bio idealan, a vrata od kupatila drži zatvorena, mislim da bi ti to bilo najbolje. :)

ma, pokušavam da izvlalim šta nije u redu.. ali, normalno jede, zdrav je, normalno je aktivan luduje i tako to, prede, mazimo se staaalno, nije ljut ili slično. jedino što je sada ortak došao da živi sa mnom, pa mu se malo "promenio" prostor, ali to je to..
bezobraznik mali.

E, pa to je! Mačke su jako teritorijalne! Čim neko dođe odmah krenu da ili piške svuda ili seru, kako bi sprale miris tog dođoša. Ako još vidiš ga da se vrti i mazi oko mesta gde ti ortak dolazi, znači da hoće da spere miris uljeza iz stana.

ma gotive se i oni i znaju od ranije.. i što mu ne kenja ispred vrata od sobe nego u kadu.. ufff..
voli keramiku pa to ti je. i to čistu keramiku, ne prljave pločice. nego nešto što zbog njega svakodnevno ribam.

a evo, pozdravlja vas smrda mali
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn2/1044593_10201682915418911_279870601_n.jpg

Micko mali, volim crne mace. Ako nije živeo kod tebe ranije, to je za mačku ipak promena. Ona može biti prijateljski nastrojena ka svima, ali je jako teritorijalna, kada vidi da se miris nekog ko nije tu stalno non stop zadržava, onda gleda da ga se otarasi, ili se na neki svoj način nervira/izražava nezadovoljstvo (npr. serući u kadu). :D Ali vremenom će se navići, samo ti drži zatvorena vrata od kupatila. :)
Nije neka lepotica, ali je mnogo fina maca. ♥
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd.net/hphotos-ak-prn1/1382010_669425969736891_276724949_n.jpg

ma, ovaj mali je kod mene još kad je imao manje od mesec dana..
a čuj, mali, sad ima nešto više od šest meseci i veći nego prosečne odrasle mačke :DD iako je beebaa

Да поставим и овде:

Налетело ми неко маче пре неки дан, а маче к'о маче, геј умиљато створење, није ми га тако лако отерати у курац. Пошто не могу да држим животиње, контао сам бар неко време да га храним и то, пошто овако мало и изгубљено има да цркне после два дана на улици.

Сад, проблем. Који је фазон кад маче тешко дише, тј. чује се неки звук из стомака, не знам који је тачно курац? Овако делује здраво.

И зашто режи стално, не као агресивно већ као неко отварање уста уз неки благи полукрик, тако нешто? Можда је и нормално, али нисам имао никад мачку па не знам.

Ако имате и овако савете, шта радити, чиме хранити и то. Или да га шаљем у кутији у неки азил или неко такво срање, не знам стварно. Много сладак створ, јбг.

reži ili prede?? :D
je l' mu je naduven stomačić malo? moraš mu dati tableticu protiv parazita. i ako imaš keša odvedi ga kod veterinara.

e, sad, hrani ga granulama najbolje je..
nemoj da mu daješ mleko, samo će se prosrati od toga, možeš kuvanu piletinu i tako to..

Mislila sam na ortaka, ne na mačku. Ortak, da li je živeo kod tebe ranije? :D