Prijava

Zamislite da nema NATO-a, onda bi svako kome se digne kurac napadao koga hoće, i onda bi ovakve ideje kakve Kostić promoviše možda češće bile sprovedene u djelo, uz mnogo krvi i žrtava.

+ +

Zamislite da nema NATO-a, onda bi svako kome se digne kurac napadao koga hoće, i onda bi ovakve ideje kakve Kostić promoviše možda češće bile sprovedene u djelo, uz mnogo krvi i žrtava.

Па било би светских ратова на сваких десетак година, као и у првој половини прошлог века.

Zamislite da nema NATO-a, onda bi svako kome se digne kurac napadao koga hoće, i onda bi ovakve ideje kakve Kostić promoviše možda češće bile sprovedene u djelo, uz mnogo krvi i žrtava.

Овако, само они могу да таслаче кога хоће.

Znači dobro je što se rodio Hitler.

Da nije Hitlera ne bi bilo Drugog svjetskog rata.

Da nije Drugog svjetskog rata, ne bi se osnovali NATO i Varšavski pakt.

Onda bi se desio Drugi svjetski rat, ali kasnije, i u drugim okolnostima.

A tada bi već bilo izumljeno nuklearno oružje.

I onda bi bilo mnogo više mrtvih, a možda i kraj civilizacije.

Naravno, Hitler je kreten, ali jebiga, malo počinjem da kapiram Lajbnica i njegovu teoriju o najboljem od svih mogućih svjetova. Po njemu, sve zlo što se desilo, moralo se desiti, i zbog nečeg je dobro, jer da nije bilo tog zla, onda bi bilo možda neko drugo još veće.

Šta gamby,ti bi crkve pretvorio u muzeje?Šta si ti, neki neonazi? Hvala Bogu pa se ti ne pitaš. Ljudi mogu da se mole i džinovskom sladoledu sa čokoladom, to nije tvoja stvar.

Već sam napisao da prirodno okruženje ima veliki uticaj, tako da je Avganistanskih 25 miliona u pustinji ekvivalentno sa naših 7 miliona po šumama i brdima. Drugo, ako i zanemarimo faktor prirodnog okruženja već samo gledamo broj stanovnika, zar Libija nema manje ljudi od nas (oko 6 miliona) i pride su pustinjska zemlja (to moram da naglasim) pa nešto ne vidim da su ih osvojili za nedelju dana, Palestinci su i dalje tvrd orah sa 3-4 miliona (jeste da nije bilo zvanične intervencije NATO-a ali je jasno da se sve radi pod njihovim patronatom). Ako misliš da bi nas osvojili za nedelju dana onda bi Irak za recimo 2-3 meseca (i to sam povećao brojku) a ustvari nisu uspeli za 40 godina.

Провери по нету, нађе се то лако.

U ovoj račenici na konto prethodne rasprave vidim omalovažavanje, ako mi se učinilo onda se unapred izvinjavam.

Ирак и Иран имају по 35 милиона становника, ако се ја не варам.

Pa za Irak se ne varaš a za Iran si omašio 40-ak miliona, ima ih 75 do 80.

Suma sumarum, ti misliš da bi nas osvojili za nedelju dana, ja mislim da bi to trajalo mnogo duže. I da, mislim da sam ja u pravu. :))

Rasprava je otišla na desetu stranu ali sam morao da odgovrim na ovo.

U ovoj račenici na konto prethodne rasprave vidim omalovažavanje, ako mi se učinilo onda se unapred izvinjavam.

Учинило ти се, немам појма где си ти ту нашао омаловажавање...

Pa za Irak se ne varaš a za Iran si omašio 40-ak miliona, ima ih 75 do 80.

Мислио сам на Ирак и Авганистан. Моја грешка.

Ma Srbi su crnci u koži belaca,isto kao i Irčuge. Valjda ste shvatili to više.

Ono sto mi je posebno drago je to da su polako poceli da pricaju o toj podeli i da polako pripremaju narod za neizbezno.Podele ce bit,a kako ce to da ispadne po nas,zavisice direktno od sposobnosti ljudi koji nas vode,ili koji ce nas voditi.Nazalost,ovo je ozbiljna stvar sa kojom jedino mogu da se izbore demokrate,koji to namerno odlazu sto vise mogu,jer znaju da je to neizbezno,a predstavlja politicko samoubistvo.Cinjenica je da bilo koja druga partija da dodje na vlast,nasledice ovaj vruc krompir ,a nijedna druga stranka nema kadar koji je sposoban da se sa time nosi.Svi oni koji imaju primedbe na rukovodjenje drzave od strane Ds,u najvecem broju slucajeva su u pravu i postujem njihovo misljenje,ali tu postoji jedan jako nezgodan problem.....a on je za koga glasati na sledecim izborima?
ZA radikale je bezumno i pomisliti da ce ikada osvojiti vlast,a to verovatno nece doziveti ni Toma zajedno sa Pickoustim,zato sto su radikali u jagnjecoj kozi!Ostaje nam pitanje za koga glasati i ko je sposoban da se nosi sa izazovima koji nas cekaju?
Oko cele price sa podelom kosova,najveci su protivnici oni koji su sve svoje rasprodali siptarima i u nekom eventualnom sukobu i proterivanju siptara ,vide sansu da povrate prodata imanja,koja bi opet preprodavali za ogromne pare.Crkva se nada da bi povratila imanja koja je nekada imala na tom prostoru,a svi se nadaju da ce Srbija i dalje da ulaze milijarde u tu vrecu bez dna.
Ekonomski gledano,jeftinije nam je da povucemo sve srbe sa Kosova u Srbiju,gde nece ziveti gore nego sto vec zive i zavrsiti tu pricu jednom za svagda!

Ekonomski gledano,jeftinije nam je da povucemo sve srbe sa Kosova u Srbiju,gde nece ziveti gore nego sto vec zive i zavrsiti tu pricu jednom za svagda!

Pre 3 meseca sam bila na kosovu u leposaviću i zvečanima, gde su mi upravo srbi pričali da žive bolje od šiptara. dobijaju pomoć sa svih strana, ne rade ništa, još trguju sa šiptarima.

Роки Билбао™

Šta gamby,ti bi crkve pretvorio u muzeje?Šta si ti, neki neonazi? Hvala Bogu pa se ti ne pitaš. Ljudi mogu da se mole i džinovskom sladoledu sa čokoladom, to nije tvoja stvar.

Da, neonacisti zatvaraju crkve. To sam ja. Molite se u muzeju, lolo.

Drugo, ako i zanemarimo faktor prirodnog okruženja već samo gledamo broj stanovnika, zar Libija nema manje ljudi od nas (oko 6 miliona) i pride su pustinjska zemlja (to moram da naglasim) pa nešto ne vidim da su ih osvojili za nedelju dana

Libija je jedna od bogatijih svetskih država. Oni ovoliko ratuju samo sa Gadafijevim zlatom, sa kojim imaju keša da ratuju putem plaćeničke vojske godinama, a isečeni su mu putevi do miliona u bankama. Zato je i imao muda Gadafi. Informiši se malo jbg.

Ideja o zatvaranju crkava i pretvaranju istih u muzeje je najrazumnija stvar koju sam cuo u poslednje vreme.Ovakva crkva,sa ovakvim kadrom kakva je nasa,zaista ne zasluzuje da postoji.Srbija bi daleko vise koristi imala kada bi ljudi u crkvu odlazili da se dive umetnickim delima i da nesto nauce,umesto sto idu i slusaju gluposti od onih bradatih demona u crnom,kojima i kad kazes dobar dan,hoce da ti naplate odgovor.
Ono sto najvise mrzim kod pravoslavne crkve je to sto nemaju muda da se ugledaju na katolicku crkvu i postanu preduzece koje vrti ozbiljnu lovu.Ovako samo raspiruju mrznju i kukaju da im se udeli novac,kao da cu najgori cigani prosjaci.Katolicka crkva jeste pokvarena ,bas kao i svaka druga,ali oni imaju daleko bolju taktiku i sjajno su organizovani.Nasi prosjaci samo gledaju kako ce da napune sopstvene dzepove, da kupe dzipove i sagrade sebi palate i stice se utisak da svaki radi samo za sebe,kao da su privatnici,majke im ga pokvarene!

Libija je jedna od bogatijih svetskih država. Oni ovoliko ratuju samo sa Gadafijevim zlatom, sa kojim imaju keša da ratuju putem plaćeničke vojske godinama, a isečeni su mu putevi do miliona u bankama. Zato je i imao muda Gadafi. Informiši se malo jbg.

Pročitaj prethodnu stranu ili dve i videćeš da sam ja napisao da broj stanovnika nije presudan u ratovima već da su tu ispreplitani brojni faktori. Izvukao si rečenicu iz konteksta.

Brate, koji kontekst? Nemamo ni pare, ni ljude, ni vojsku, ni saveznike. Šta ima tu da se izvuče iz konteksta?

Znači dobro je što se rodio Hitler.

Da nije Hitlera ne bi bilo Drugog svjetskog rata.

Da nije Drugog svjetskog rata, ne bi se osnovali NATO i Varšavski pakt.

Onda bi se desio Drugi svjetski rat, ali kasnije, i u drugim okolnostima.

A tada bi već bilo izumljeno nuklearno oružje.

I onda bi bilo mnogo više mrtvih, a možda i kraj civilizacije.

Mozda da, a mozda jos ne bi bilo nuklearki. Svaki veliki rat, a pogotovu taj, je gurao svet u silovit napredak. Mnogo toga se promenilo, mozda bi sad bili na tehnoloskom nivou od pre 20 godina da nije bilo rata, jer se tad trazilo brzo i efikasno oruzije poput nuklearki npr. i tu se puno novca guralo. Mislim da bi bez Drugog svetskog rata bilo mnogo vise sitnijih ratova izmedju malih drzavica koji bi se zbog njih toliko unazadile da bi ih opet ka odanas uzjahale velike sile, tako da isti kurac.

Zajebite alternativnu istoriju, nema smisla.

Nazalost,u nekim stvarima se moram sloziti sa Talentovanim i Gambetom oko organizacije mantijaša ali ne i sa zatvaranjem verskih objekata. Mada to nije pitanje ove teme. A što se tiče podele Kosova nismo nikakav faktor koji bi tu trebalo da se pita bilo šta. Ako bi izbilo neko sranje mogli bi vojno da se nosimo jedino sa Sao Tomeom i Principeom. Mi smo najobičniji probušeni kurton trenutno, i tako će biti dok ne shvatimo da bi sami na sebe trebalo da se oslanjamo a ne da kmečimo Americi,Rusiji i EU i kumimo ih i bratimo. Izvući maksimalnu korist od svih njih-primarni cilj, a to je i te kako moguće.