Prijava

A ako, ne dej boze, udjemo u EU ceka nas sledece:
- Seljani nece moci da gaje 5 krava u jednoj stali nego svaka krava mora da ima svoju sobu i televizor
- neces smeti da se tusiras posle 22h u stambenim zgradama
- nasa roba ce ici u EU po ceni koja je njima smesna,a mi cemo kupovati njihovu robu koja je za nas preskupa
- neces smeti da sejes bilo sta sto nije proslo 45 testiranja i dobilo 2450 atesta (zbogom organskoj hrani)
- neces smeti da udaris dete kad ti ono recimo u sred puberteta kaze MRS U PICKU MATERINU ,jer krsis prava deteta

Трансфер блама.
Обишао сам ја део те Европе и сад ћу мало да ти пренесем утиске.
Ово за краве и шталу је потпуна глупост. У развијеној Француској људи чувају животиње у шталама које су само површински веће од наших и имају довод струје и воде, али ништа специјално.
За туширање је такође идиотизам. Свако у свом стану има права да ради шта хоће.
За увоз-извоз робе, то ти је важило и за Румунију док се нису сасвим интегрисали, онда су се уједначиле цене.
За сејање је нормално да имаш дозволу за рад. Ни у Србији не можеш бацити семе на било коју траву и рећи да је твоје. А што се тиче органске хране, и они то имају, само је незнатно скупља, али не значи да је нема.
Деца и, генерално, људи тамо имају другачију свест, тако да они најбоље знају како да васпитају своје дете.

Не треба се бојати новог, не треба се одрећи старог- баланс се може наћи.

само површински веће од наших и имају довод струје и воде, али ништа специјално.

"samo". Pa u selima koja ja posecujem ljudi drze po 10-15krava u 50 kvadrata, u EU to sigurno nije dozvoljeno. Dakle,otvori se za stalu,pa gaji goveda.

Za tusiranje je iz Svajcarske,dakle moja greska oni nisu u EU.

За увоз-извоз робе, то ти је важило и за Румунију док се нису сасвим интегрисали, онда су се уједначиле цене.

Ja iz pouzdanih izvora (imam prijatelja koji je na relaciji Beograd - Bukurest) mogu da ti kazem da nije tako,i da im je hrana papreno skupa,pogotovo ona iz EU,a domace je sve manje.

За сејање је нормално да имаш дозволу за рад. Ни у Србији не можеш бацити семе на било коју траву и рећи да је твоје.

A ko mi kaze da ne mogu? Moja njiva,mogu da zasadim travu koju hocu i psenicu koju hocu..Zasto mora neko da mi kaze da krompir pre sejanja mora da ima tacno 14 klica,kad i ovaj moj sa 5,6 sasvim lepo radja,a seme sam dobio od prethodnog roda,sto po njihovim propisima ne moze da se radi,nego mora da se kupuje seme?

А што се тиче органске хране, и они то имају, само је незнатно скупља, али не значи да је нема.

E pa vidis,ta njihova organska hrana je u stvari nasa hrana koja se kupuje od seljaka,koju je on licno uzgajao. Dakle, mi nju vec imamo i sasvim je pristupacna,zasto onda mora da bude skuplja?

Не треба се бојати новог, не треба се одрећи старог- баланс се може наћи.

Naravno,al zasto mora EU da mi kaze sta je to novo sto moramo da uvedemo? Zasto ne bismo sami svoju zemlju uredili i tako je ucinili boljom? Zasto nasi strucnjaci ne mogu da smisle neko resenje za svaku oblast,nego mora to da nam kaze Nemac,Francuz ili Englez?

p.s. Evo slobodno me stavljajte u taj transfer,jebo vas on(mislim i na Gamby-ja). Imam svoje misljenje,i imam argumente za njega. A to sto je sve sto se ne slaze sa vasim misljenjem za transfer blama to je druga stvar.

Можда њихове државе (мислим на западне) серу мало са законима, али те тамо бар пуштају да живиш- са тамошњом платом можеш да подмириш потрошачку корпу без да радиш нешто са стране. Наравно, ДОЋИ до посла је помало зајебаванција, због папирологије и дркања и њакања (о да, и они имају папирологију); но, кључна ствар је што они имају скроз другачије размишљање него ми.
Све би било лакше кад би се сви придржавали оне: ''Кад си у Риму, понашај се као Римљанин''. А не да ти само нешто смета. Или још горе, да ти преко мере тражиш своја права, а да уживаш као грађанин.

Можда њихове државе (мислим на западне) серу мало са законима, али те тамо бар пуштају да живиш- са тамошњом платом можеш да подмириш потрошачку корпу без да радиш нешто са стране.

To i jeste glavna razlika izmedju razvijenih zemalja i onih koje to nisu. U svakoj normalnoj zemlji se od svoje plate moze da zivi,a sa odabirom posla ide i nacin zivota koji ti on donosi.
Nego,odosmo malo off topic..

Е да, да се вратим на тему: и ја контам да је тај НАТО самит у БГу само новинарска патка. Да је то стварно тајна, не би то пуштали на нет уопште, па да се разне фракције овде попале. Мислим да је то добродошло као филтер држави да зна кога да законима уклони како би несметано наставила да краде.

a sa odabirom posla ide i nacin zivota koji ti on donosi.

Ето, на пример, за моју браншу којом намеравам да се бавим у будућности, у ЕУ су плате око 2000 јура, што је тамо више него довољно за леп живот.
Али, не журим још нигде. Ко зна да ли ћу и одавде нешто да извучем.

Др Јанковић
Е да, да се вратим на тему: и ја контам да је тај НАТО самит у БГу само новинарска патка. Да је то стварно тајна, не би то пуштали на нет уопште, па да се разне фракције овде попале. Мислим да је то добродошло као филтер држави да зна кога да законима уклони како би несметано наставила да краде.

Pa koliko ja znam,bilo je o ovome i na TV,al naravno ne u tolikoj meri kolikoj bi trebalo,s obzirom na skakljivost pitanja..
Evo ovde DSS trazi otkazivanje istog,sto znaci da se ipak odrzava:
http://www.blic.rs/Vesti/Politika/235481/Samit-NATO-u-Beogradu-ponizenje-za-Srbiju

Jok more, nema nikakvog samita NATO u Bgdju. Probni balon, eto šta je ova tema i onaj link. Koje smo mi paljevine .... dobro smo i živi.

Има бре, Не мој да ложиш народ...

NATO SILI SRBIJU LOLLOLOLOO!!!!!!!!!111111

Jok more, nema nikakvog samita NATO u Bgdju. Probni balon, eto šta je ova tema i onaj link. Koje smo mi paljevine .... dobro smo i živi.

Лепо ти ја велим...

Ne lozite se,NATO skup se odrzava. Ako vec nemate prave informacije,bar nemojte da iznosite lazne.

Evo i potvrde,ovo je sa sajta ministarstva odbrane.
http://www.mod.gov.rs/smpc/sr/

Dakle,skup se odrzava.

Evo i potvrde,ovo je sa sajta ministarstva odbrane.
http://www.mod.gov.rs/smpc/sr/

Dakle,skup se odrzava.

Dakle najebali smo ga.

Čim je Koštunica protiv, ja sam ZA.

Jel može neko da mi kaze ko stoji iz aorganizacije protesta?
Neću da idem a da ne znam ko je organizator, na njihovom sajtu ne piše!

Bole me kurac za nato, realno. Imam važnijih problema.