Prijava

Ok brdac,zivi bili pa videli ;) Da nema mogucnosti za tako nesto,jer bi ljudi bacili 500 miliona dolara na bockanje srbije u potrazi za naftom?

Ok brdac,zivi bili pa videli ;) Da nema mogucnosti za tako nesto,jer bi ljudi bacili 500 miliona dolara na bockanje srbije u potrazi za naftom?

E da, zaboravio sam i ovo.
Koj' će kurac njima (ako na trenutak predpostavimo da imamo tol'ke milione kubnih metara nafte, a nemamo) naša nafta? Pa oni imaju dovoljno nafte da opskrbe ceo svet naftom u narednih 300 godina.
Drugo, već sam rekao, tol'ke pare su dali praktično za dozvolu za prolazak gasovoda kroz Srbiju. Na stranu što to nisu nikakve pare, jedan fudbaler vredi 100 miliona!?!?!

A šta si to ti rekao a Gazimudo nije pa toliko kolačiš oči?

A dovoljno poznaješ teoriju kada kažeš da 'oni imaju dovoljno nafte da opskrbe ceo svet naftom u narednih 300 godina'. Aferim, vidimo se za jedno 60-70 godina pa ću te priupitam nešto u vezi nafte.

Nije ti priča na mjestu, nikako (posmatram vašu raspravu sa neutralne strane).

@ gazimudo, stvarno nikakvog smisla nema ovo

eci cu ti ja sta mozemo da im damo:
-Rezerve nafte koje imamo ispod naseg tla,koje je dovoljno da odgaja balkan decenijama.
-jeftinu radnu snagu,jer daleko je kina,lakse je da sve posalju ovde da mi sklopimo za 200e mesecno
-mozemo i da im damo krivce za sve zlonice u istoriji i tako nas ceo svet posmatra kao genocidnu drzavu (dok recimo nemci koji su umalo isptrebili narod to nisu,ili ameri koji su jedini bacili atomsku bombu a opet nisu genocidni,da ne racunam sadasnje misije)
-mozemo da im damo i jeftine strucnjake u svim oblastima,jer nam je visoko obrazovanje toliko skupo,da ce svako ko zeli da se skoluje otici preko za placenu skolarinu i da se vise NIKAD ne vrati

A oni ce nama da daju:
- Kurac od ovce
- Kandidaturu za ulazak u EU,koja ce sadrzati jos 350000 zahteva,koje cemo kad ispunimo postati clanica koju ce uslovljavati kao i grcku jer su duzni
- dobicemo kodeks ponasanja koji ce Tadici postovati i kuci

A ako, ne dej boze, udjemo u EU ceka nas sledece:
- Seljani nece moci da gaje 5 krava u jednoj stali nego svaka krava mora da ima svoju sobu i televizor
- neces smeti da se tusiras posle 22h u stambenim zgradama
- nasa roba ce ici u EU po ceni koja je njima smesna,a mi cemo kupovati njihovu robu koja je za nas preskupa
- neces smeti da sejes bilo sta sto nije proslo 45 testiranja i dobilo 2450 atesta (zbogom organskoj hrani)
- neces smeti da udaris dete kad ti ono recimo u sred puberteta kaze MRS U PICKU MATERINU ,jer krsis prava deteta

A da, mocicemo da putujemo svuda bez vize, pa kad ustekas 500 evra mesecno od plate od 300e onda putuj igumane, i to jos moras da imas 50e za svai dan boravka,jer su videli da cigani prave lom po evropi,pa kod njih toga nema..

Iz tvog posta se vidi da strahuješ od nepoznatog. slovenija je u evroskoj uniji pa nemaju plate od 200 eura nego prosečno više od 900, iako se pre dvadeset godina govorilo kako će propasti. a generalni problem u srba je taj što mislimo da smo najpametniji i da nas ceo svet mrzi.

I da, kada već pričate o prirodnim bogatstvima...

Šta mislite, gdje Amer ide prvo - tamo gdje je ruda ili tamo gdje nema rude?
Ima li na Kosovu rude?
Ima li u Bosni rude?

Prije par godina dođe jedan Švabo kod i zakupi ogromnu zemlju na 99 godina. Svi se pitaju - koj će mu kurac toliko, svejedno mu siječemo drva i izvozimo tamo... Onda ustanoviše da gdje god zabiješ kramp na tom području - potekne pitka voda.
Što kažu oni na internetu - MISLITE O TOME!

Aferim, vidimo se za jedno 60-70 godina pa ću te priupitam nešto u vezi nafte.

Nije ti priča na mjestu, nikako (posmatram vašu raspravu sa neutralne strane).

-Rezerve nafte koje imamo ispod naseg tla,koje je dovoljno da odgaja balkan decenijama.

Reci mi Skočimiše da li se slažeš sa ovom njegovom konstatacijom?

EDIT: Jebem mu miša, kolačim oči kad vidim ovu rečenicu. Kakva nafta kakve pičke materine, u Srbiji toga ima u tragovima. Zbog ove rečenice se i zapodenula priča o nafti, a ako se složiš sa njim oko ovoga onda nemamo šta da raspravljamo. A to za 300 godina sam lupio nako, mada ako mi imamo za decenije oni imaju za milenijume.

Stvarno, na zvanicnom NATO sajtu nema govora o ovom sastanku.

Da li je ovo fake sajt http://www.act.nato.int/smpc ? Ako jeste, ko se to zajebava sa nama?

Sto se tice srpske nafte imamo je u kolicini koliko i jedna libijska busotina. Razumem se u to. Nema nafte tamo gde u proteklom geoloskom vremenu nije bilo toplog mora i to milionima godina.

Tacno je, Panonsko more je postojalao ali nije spadalo u topla mora niti je trajalo neophodno vreme. Stvorila se tu neka manja kolicina nafte srazmerno toploti mora i njegovom trajanju.

Ма вероватно опет неки клинци заиебаваиу...

Tom Ripli

Како си прош'о на испиту?

Odlično. :)

Еее само мало да сам старији па да идем к'о сви нормални људи да се бијем с полицијом, ал' јеби га... У сваком случају, биће белаја.

Gamby pivo da plati, a ovaj zajebant sto otvara temu sa laznim sajtovima na stub srama pa da ga jebemo vezanog.

Mada procitah tamo razradjen program sastanka, pominje se i Sutanovac i neki generali, pa izlet na Kopu. Ako je zajebancija temeljno je odradjena u vrlo uverljiva.

Ima li neko dovoljno pametan ovde da nam razresi dilemu da li je ov fake site ili nesto drugo.

http://www.act.nato.int/smpc

-Rezerve nafte koje imamo ispod naseg tla,koje je dovoljno da odgaja balkan decenijama.
Reci mi Skočimiše da li se slažeš sa ovom njegovom konstatacijom?

Zavisi kako gledaš.

Ako Srbija povadi naftu koju ima za, lupam, 3 godine, i proda neđe u svijet, nije bitno, i od tih para napravi fabrike automobila koje će eksploatisati sljedećih 20-25 godina, može lagano da živi od fabrika tih 20 godina.

Ovo je ugrubo, karikirano do samih granica ali nadam se da shvataš poentu. Tako ja gledam, sa te strane.

A za naftu u Srbiji - moguće da je ima, e sad koliko je istražena i koliko je tačno ima - to zna samo NIS i GAZPROM, mislim da smo mi slabi igrači da baratamo ciframa.

GAYPROM nije vlasnik budućih nalazšta nafet u Srbiji. Oni istražuju, mogu da eksploatišu ali samo na osnovu ugovora. Vlasnik je Rep. Srbija.

Ajde neka mi neko odgovori da li je ovaj sajt fake. http://www.act.nato.int/smpc

sto puta bre pitam, niko me ne jebe

@ brdac

Ok,kontam ne slazes se onim clankom,ja se slazem. Dao sam ti link,dakle nisam ga izmislio posto je tonalitet na pocetku bio takav. Ja isto tako ne verujem da je Bin Laden ubijen pre neki dan,ti mozda verujes i to je to.
Pitao si,zasto bi ruse interesovala nasa nafta kad je imaju dovoljno.. A zasto da je ne interesuju kad mogu da je dobiju po jeftinoj ceni.. Ako cemo da se vodimo tom logikom, sta ce onda miskovicu onolika zemlja i preduzeca,pa on i dalje kupuje..

I samo moram da ispravim nekog ko je rekao da su busotine u vlasnistvu drzave:
http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/aktuelno.69.html:312840-Rusi-iz-Srbije-vade-milion-tona-nafte
Dakle,sve domace i inostrane busotine su u vlasnistvu Rusa.

@ Ne-moj
Jeste to je zvanican sajt,i mene buni zasto nema u onoj sekciji EVENTS nikakava prica o skupu u BG,a cak je i tamo u UPCOMING poslednji dogadjaj nesto u estoniji 9og juna.

EDIT: Evo jos jednog sajta koji je potvrdio ono gore da se ulaze u istazivanje,sto znaci da nije tolika naucna fantastika kao sto se predstavlja. Da je sve u geografiji,ne bi ni trazili u delovima srbije juzno od dunava i save. http://www.naslovi.net/2008-11-06/economy/nis-predstavio-projekat-regionalnih-geofizickih-istrazivanja/899018

A moracu da citiram jedan deo iz ovog clanka:

Prema njegovim rečima, ta istraživanja odnose se na region Panonske nizije, ali i na planinska područja Srbije u Šumadiji, Timoku, kao i na Zlatiboru, Tari i Fruškoj Gori.

Brdac,on pominje Taru i Zlatibor,idi mu reci da je smesan,i da je to geografski nemoguce.