Prijava

Da objasnim
Рецимо Кафкина "Шаховска емисија", или "Одлазак до продавнице", "Јахати Лебрна" од Ултра Ариела, "Ретро у срцу" од Бурзума, "Тополска 18" од Роберта, итд...

Sve ovo preporucujem, ali i "Stadijumi zagorelosti" od Burzuma, "Gde um caruje i tuki se diže" (lingvisticko prase), kao i "Sajber-Naslednici Ramakrišne" od amantina.

Definicije su u zadnje vreme pokušaji spajanja Burzumovih endless poređenja i Krešimir stila(patišpanj king), obavezno prva rečenica mora da bude u stilu Kafkinog "Massima Savića"(On pati), dalje ide razvlačenje govana u 20 rečenica, usiljeni primer koji se završava "šupičkumaterinu" dijalogom i 100% takvih su đubre i opasno mi idu na kurac, zatim smišljeni sleng koji ne bi nasmejao ni kevu samog autora, Straja stil definicije, definicije kod kojih je naslov duži od same definicije jer autori jedva čekaju da ispljunu svoju umotvorinu, itd. Najgore je kad u definicijama autora(ili više, autorki) koji poznaju pola vukajlije navale da u komentarima govnare(ljub ljub, sjajna definicija) kako bi pojebali nešto.

Kakav je to dan bio kad je OVO bila sedma najbolja definicija?http://vukajlija.com/glatka-mala/511774
ukurac

Najgore je kad u definicijama autora(ili više, autorki) koji poznaju pola vukajlije navale da u komentarima govnare(ljub ljub, sjajna definicija) kako bi pojebali nešto.

Честа је појава тај чет на дефиницији.

Честа је појава тај чет на дефиницији.

Ништа ми нема горе него кад оценим дефиницију, видим да је резултат +14:2-, а коментара 42.

Definicije su u zadnje vreme pokušaji spajanja Burzumovih endless poređenja i Krešimir stila(patišpanj king), obavezno prva rečenica mora da bude u stilu Kafkinog "Massima Savića"(On pati), dalje ide razvlačenje govana u 20 rečenica, usiljeni primer koji se završava "šupičkumaterinu" dijalogom i 100% takvih su đubre i opasno mi idu na kurac, zatim smišljeni sleng koji ne bi nasmejao ni kevu samog autora, Straja stil definicije, definicije kod kojih je naslov duži od same definicije jer autori jedva čekaju da ispljunu svoju umotvorinu, itd.

Па чекај, шта онда остаје да се дефинише? Испљувао си сленг, оне кратке глупости, текстове, поређења, једном речју све.

Много су смешне дефиниције.

Испљувао си сленг, оне кратке глупости, текстове, поређења, једном речју све.

Па није. Каже "smišljeni sleng koji ne bi nasmejao ni kevu samog autora". Начин на који је дефинисан, не сам сленг. Наслове који су дужи од саме дефиниције (а који би без проблема могли да се замене неким појмом, само кад би се мало размислило), не кратке дефиниције. Кичерајске серије досадних турбофолк поређења, не понеко занимљиво непретенциозно.
Морам мало да глумим адвоката зато што је углавном у праву.
А има још тога: линковање сваке речи у дефиницији, или! још боље - линковање саме дефиниције у дефиницији, бесомучно трпање рчова, рави, сенфара, и осталих модних детаља који окупе све оне који још нису престали да се смеју вицевима о Перици.
Мислим, није да мислим да свако помињање и употреба свега овога аутоматски значи да је дефиниција лоша, али код неких се она своди само на то. И тако, дефиниција за дефиницијом...

линковање саме дефиниције у дефиницији, бесомучно трпање рчова, рави, сенфара, и осталих модних детаља који окупе све оне који још нису престали да се смеју вицевима о Перици.

Ово све, да. Посебно за линковање саме дефиниције у дефиницији. Али, иди сад погледај његове дефиниције. Све су на тај фазон који је описао. А ла Страја, или како их већ називају. Мени је тај стил готиван, кад неко уме да их напише како ваља. Пет пута ми је то готивније од оних просеравања у дужој текстуалној форми. Нисам дошао књигу да читам.
Измишљање сленга, то је тек прича за себе. Али ево узми пример, Нишки сленг, или Босански сленг, или тако неки још сленг. Ја на то све цепим минус, јер трипујем да је измишљотина нека. А уствари, то се стварно користи. И јбг, испаднем билде јер нисам никад чуо. А за измишљање сленга су дежурна пар ктитора, који не одустају од ''сленга''. Понекад ме изнервирају јер форсирају нешто што не постоји, али не могу ништа ја ту дурадим.

Само што кад кренеш да тражиш неке појмове, наиђеш на 5-6 који су већ дефинисани и онда те смори да уопште даље и тражиш.

Istina....

Kako ukratko opisati aktuelne definicije Vukajlije?

ултимативне

Da, i moje definicije jesu govna, ali:
1)imam 4 žive definicije iz 2011. i možda 10-ak na groblju iz ove godine
2)samo 2 imaju više od 100 +(od svih)
Problem je što neki imaju govnjive definicije kao i ja, a svaka treća im je odabrana...

Па чекај, шта онда остаје да се дефинише? Испљувао си сленг, оне кратке глупости, текстове, поређења, једном речју све.

Pa i da ne ostaje ništa da se definiše(a ostaje, kao što je objasnio GM), u čemu je problem? Prosto nemojte da definišete... Kaizen vas ionako ne plaća. Pogledaj kad su zadnji put nešto definisale legende ovog sajta..

Измишљање сленга, то је тек прича за себе. Али ево узми пример, Нишки сленг, или Босански сленг, или тако неки још сленг. Ја на то све цепим минус, јер трипујем да је измишљотина нека. А уствари, то се стварно користи. И јбг, испаднем билде јер нисам никад чуо. А за измишљање сленга су дежурна пар ктитора, који не одустају од ''сленга''. Понекад ме изнервирају јер форсирају нешто што не постоји, али не могу ништа ја ту дурадим.

Мислим да није мислио на дефинисани појам (сленг), већ на начин на који је дефинисан. Само тело дефиниције. Оне инвентивности типа "цајгла-бицикл".
Та расправа траје од кад је Вукајлије и давно је сморила.
Нек се измишља сам сленг. Ако је добар - плус. Ако је просеравање - минус.

А не контам шта су Страја-дефиниције :)

Da, i moje definicije jesu govna

Нисам то уопште мислио, кад сам рекао да прочита твоје дефиниције. Него чињеницу да је таква форма дефиниција сад ''популарна'' и сви покушавају да се искажу нечим што је већ показало да је исплативо уколико се лепо напише.

Pogledaj kad su zadnji put nešto definisale legende ovog sajta..

То зависи кога ти сматраш легендом овог сајта.

Нек се измишља сам сленг.

Која је поента измишљања сленга, кад нико на свету сем тебе (и тих пар људи који ће прочитати) не зна шта то значи, нити је икад употребљивано у животу? Значи нусми.

А не контам шта су Страја-дефиниције

Па, ни ја баш нисам сигуран. Али, мислим да су оне кратке игре речима.

А не контам шта су Страја-дефиниције :)

takođe...

meni se sviđa mišljenje GM-a, sa skoro svakim postom se slažem xD

Дао би минус на ОВО?!

Не мислим толико на измишљање самих речи, већ више на ово давање новог значења постојећим. Добар део најбољих дефиниција се своди на то.

Која је поента измишљања сленга

Можеш да га измишљаш, да дефинишеш постојеће изразе, или да газда закључа кафану. Број речи је ограничен.
Да све буде још смешније, што је више дефинисаних "појмова", број дефиниција брже расте.

Страја-дефиниције:
Sad moram i to da definišem, jel? :d
Razni slogani, izreke i pojmovi interpretirani na "novi, neočekivani" način, zatim evolucije, socijalno-društvena kritika na nivou petnaestogodišnjaka, kratke definicije koje sadrže humor u izmeni jedne ili nekoliko reči, antipatične forice koje se vrte po američkim sajtovima godinama...
A možda sam ja samo danas posebno nadrkan..

Ма види, мене искрено боли уво чија је, каква је. Битно ми је да ме насмеје и ту је крај сваке дискусије. Ко уме боље, нек' се покаже - ко не уме, нека ужива у ономе што воли јбг.

Не мислим толико на измишљање самих речи, већ више на ово давање новог значења постојећим. Добар део најбољих дефиниција се своди на то.

Ово мења оно што си првобитно рекао за 180 степени :))