Prijava

Slogan kojim se ljudi manipulišu u smeru trošenja sopstvenih sredstava na manje kvalitetne stvari zarad patriotizma. To je stav većine. Da li je i vaš?

Moj nije. Dobro, ne mogu reći da uvek kupujem isključivo domaće ali se trudim da tako bude. Jedno vreme, recimo pola godine, sam kupovao samo domaće stvari. Kasnije sam odustao jer nisam mogao u potpunosti da ispoštujem sam sebe.

Jebiga neke stvari ni ne proizvodimo, a neke zaista ne znamo da napravimo. Mada i dalje se, kada imam izbor, uglavnom odlučujem za naše proizvode.

Vi?

Meni nije važno da li je domaće ili strano nego dali je jeftino i da radi...

Domaću slaninu, šunku, kobasicu. Domaće povrće, isključivo kućne proizvodnje. Domaću rakiju takođe kućne proizvodnje. Domaće oružje iz Zastave, što da plaćam za plastični američki pištolj tri puta više nego za naš prvoklasni čelični.
E što se tiče automobila, Švabo je Švabo.

Ja sam za ali bas kao sto kazes pored losije ponude i losijeg kvaliteta nekih osnovnih stvari za zivot budem prinudjen da kupujem i strano npr Cedevitu koju ja i devojka kupujemo stalno iako je od ljutih rivala koji nebi od nas ni lek uzeli pa makar mreli.
Nije mi jasno sta se to kod nas desava da nasa jabuka bude skuplja od jebene banane.
Da li i ovo strano sto se uvozi ima zadovoljavajuci kvalitet?
Voleo bih da mogu da na taj nacin razvijamo neku patriotsku svest i pomognes svojoj privredi...ali nazalost daleko smo od toga.Ako pogledamo sta je to DOMACE?
Sve je uglavnom rasprodato,nemamo brend ama bas nista.
I ako se drzimo toga da kupimo npr. Jelen pivo: kupis domace podstices proizvodnju ali profit neki gazda tamo iznese iz zemlje i ulaze u neku pandan zemlju.

Meni nije važno da li je domaće ili strano nego dali je jeftino i da radi...

Pa dobro podrazumeva se da radi, a naši proizvodi su uglavnom bar malo jeftiniji.
Neki ljudi će kupiti recimo skuplji prašak za pranje veša iako i našim praškom taj isti veš mogu normalno oprati. Nije baš neka nauka napraviti prašak za feš.

Strano pivo?! Zašto bi neko kupio strano jebeno pivo? Šta fali našem? Ili farmerice? Pa nisu farmerice nuklearna fizika pa da ih ne znamo sašiti. A pet puta su jeftinije.

Jbte pa Gorenje je nekad pravilo veš mašine od kojih i danas mnoge rade, Ei Niš pravila televizore, bili smo svetska sila. A onda sve propalo.

Ako pogledamo sta je to DOMACE?
Sve je uglavnom rasprodato,nemamo brend ama bas nista.
I ako se drzimo toga da kupimo npr. Jelen pivo: kupis domace podstices proizvodnju ali profit neki gazda tamo iznese iz zemlje i ulaze u neku pandan zemlju.

Pa dobro. Istina je da to nisu naše firme. Ali u njima rade naši ljudi. Kontam da, kako god okreneš jebiga, ako naše fabrike budu radile bolje da će i svima nama biti bolje. A radiće bolje ako ne budemo kupovali proizvod samo zbog toga što se besomučno reklamira na Pinku za vreme velikog brata.

Jbte pa Gorenje je nekad pravilo veš mašine od kojih i danas mnoge rade, Ei Niš pravila televizore, bili smo svetska sila. A onda sve propalo.

Pa dobro, Gorenje daleko od toga da je propalo čak naprotiv, samo što nije naše. :)

Pa nije propalo, ali i oni su stegli kaiš otkako su ušlu u EU. A kvalitet im nije kao nekad, čim sve sklapaju Turci i Rumuni.
PKB se raspao, a mogli smo da hranimo pola Evrope. Naša domaća svinja pet puta ukusnija i zdravija od one zapadnjačke koju kokaju raznim stroidima i govnima da brže dostigne kilažu. Ali kako onaj seljak da zaradi kad je proda po 120 dinara kilo, a oni je izvezu u Evropu, od njih uzmu te raspale naprave čajnu kobasicu od papaka i nama je prodaju po 500 dinara.

Ima nekoliko proizvoda koji mi baš znače i u kojima mi je kvalitet dojajno bitan. Recimo, pivo. Otkada sam u Nemačkoj, shvatio sam šta je to dobro pivo, a ono se ne zove po životinji. Dakle, tu ne bih kupovao domaće ni da mi poklanjaju.

Opet, kod stvari gde mi je marka manje-više nebitna, poput sapuna, uvek sam forsirao domaće - u ovom slučaju Nevenu Leskovac jerbo je jeftinija i bolja. Plazma je nenadjebiva i u Nemačkoj je plaćam skuplje od drugih kekseva jer je nenadjebiva (to sam već rekao) i jer mi nedostaje miris iz fabrike koja je 500 metara od moje kuće.

Dalje, što kaže Frenki, nešto ne proizvodimo. Šta da radimo mi što se kunemo u asiks patike? Da kupimo Zekstrine cipele? Pa ne ide...

Ma stvar je u tome ljudi što su nasi proizvodi nerijetko i skuplji od uvoznih....a sa situacijom u državi kakva jeste jednostavno je većina ljudi prinuđena da to kupi....Većina ljudi mora da gleda da što jeftinije prođe....tu porijeklo ne igra nikakvu ulogu

Ima nekoliko proizvoda koji mi baš znače i u kojima mi je kvalitet dojajno bitan. Recimo, pivo. Otkada sam u Nemačkoj, shvatio sam šta je to dobro pivo, a ono se ne zove po životinji. Dakle, tu ne bih kupovao domaće ni da mi poklanjaju.

Vidiš ja recimo nikada ne bih plaćao strano pivo. Odvratno mi je, nema gorčinu i k'o da je pravljeno za žene. Majke mi, nije nešto u redu sa njim.

Nabavljali smo jedno vreme Tuborg maltene za džabe. Par meseci. Pilo se jebeš mu mater - nije otrovno, ali i dan danas tvrdim da to nije pivo. Jednostavno nije.

Ali kako onaj seljak da zaradi kad je proda po 120 dinara kilo, a oni je izvezu u Evropu, od njih uzmu te raspale naprave čajnu kobasicu od papaka i nama je prodaju po 500 dinara.

O tome koliko mi nije jasno kako neko može da kupi strani suhomestnati proizvod neću uopšte da trošim reči.

električar
Naša domaća svinja pet puta ukusnija i zdravija

Misliš da je zdravija? Nije, ako svinja kao svinja jede sve, onda si pojeo gomilu đubreština i pacova. Zato polako počinjem da češće spremam goveđe jer je jedino to meso čistije, jer goveče jede travu.
Zavisi koje proizvode kupujem. Uglavnom gledam da bude jeftinije.

Bane Sekulić i dalje pravi dobre brave.

A ne Vučice, raspitaj se malo kod doktora koje meso ima više holesterola, iznenadićeš se. Prase je najzdravije, ono koje je trčalo po livadi i jelo kruške i žireve.

Vidiš ja recimo nikada ne bih plaćao strano pivo. Odvratno mi je, nema gorčinu i k'o da je pravljeno za žene. Majke mi, nije nešto u redu sa njim.

Nabavljali smo jedno vreme Tuborg maltene za džabe. Par meseci. Pilo se jebeš mu mater - nije otrovno, ali i dan danas tvrdim da to nije pivo. Jednostavno nije.

Tuborg? Pa to nije Nemac napravio... Ako tražiš gorčinu, a jednom te put nanese ovde, vodim te na Paderbornsko ili pak Flensburger.

Ma stvar je u tome ljudi što su nasi proizvodi nerijetko i skuplji od uvoznih....a sa situacijom u državi kakva jeste jednostavno je većina ljudi prinuđena da to kupi....Većina ljudi mora da gleda da što jeftinije prođe....tu porijeklo ne igra nikakvu ulogu

A daj mi tri primera gde su naši prizvodi skuplji, a da nisu u pitanju čarape iz kineske prodavnice jebiga ili tako štogod, pa da ključam temu.

A kao veterinar vam tvrdim da jedino svinja koju ti baba i deda odhrane na selu je zdrava i kvalitetna...dosta naših malih uzgajivača samo forsira kilažu i samo ih trpa koncetratima....dok su pak u EU dosta rigorozniji po pitanju ishrane kontrole zdravlja i ostalog...tako da se ne može tvrditi da je naše kvalitetnije

Tuborg? Pa to nije Nemac napravio... Ako tražiš gorčinu, a jednom te put nanese ovde, vodim te na Paderbornsko ili pak Flensburger.

Dobro to si u pravu. Sigurno da postoje prava piva. Ova najkomercijalnija koja su kod nas dovukli...ne znam. Negde su se zajebali tokom proizvodnje. :))

A kao veterinar vam tvrdim da jedino svinja koju ti baba i deda odhrane na selu je zdrava i kvalitetna

Slažem se sa ovim, mada to što Evropljani imaju strožije standarde zna da se odrazi na ukus mesa. Jednostavno nije to to.

ako svinja kao svinja jede sve, onda si pojeo gomilu đubreština i pacova. Zato polako počinjem da češće spremam goveđe jer je

sad si lupila ko mache sa tavana :)

svinja:kod mene u pazovi jede kukuruz,koji sam sam uzgajao,suncokret isto,sve i jednu travku koju pojede sam ishcupam.Ako ostane nesto od rucka tipa blitva ili neki komprir sve to ide njima.Samo im se ne daje meso...

Tako da te price o pacovima i ostalim sranjima padaju u vodu...idi ti kupi govedjinu koju je hranio neki podmukli privatnik sa koncetrovanom hranom....poz i jedan veliki domacinski grok :)

Na primeru povrća sam bas neki dan se uvjerio da je tako(ja sam inače iz Republike Srpske) zatim farmaceutski proizvodi...ima ih koji se proivode ovde, a skuplji su za 10 % od proizvoda istih dejstava neke vece evropske farmaceutske kuće...ima još dosta primera samo treba obratiti pažnju