Prijava

И после америчка деца глупа. 'Оће јест'!

Klinci... ja vodim tehničke poslove oko prijemnog u mojoj školi od samog početka. Prve godine su jahali po klincima maksimalno, pretresali im džepove, trenirali strogoću, šetali kao policajci između klupa i, ukratko, nabijali vam stres do maksimuma. Od onda opada kriterijum strogoće do nivoa gde deca i deđurni nastavnici u pojedinim školama drugarski rešavaju zadatke u grupnom radu.
Što se tiče težine zadataka, ja sam nekad bio matematičar, završio Šuvarevu matematičku gimnaziju, pa upisao PMF koji sam napustio, ali nije bitno, recimo da sam dobar matematičar. Zadaci su prve godine bili toliko teški da sam ja realno mogao imati oko 12 bodova bez ozbiljne pripreme. Ovi zadaci koje su danas dali su zadaci za babe na pijaci, generacije od pre deset ili osam godina bi to rešavale za 25 minuta i još bi se usput zajebavali.
Evidentan je pad kvaliteta prosvete od dolaska ovog (umetni svoju reč) za ministra. Cilj Srbije jeste veliki broj obrazovanih ljudi, ali je problem naše zemlje što je pre pet godina prosešan nivo školskog obrazovanja bio PETI razred osnovne škole. A moramo dostići 20% visokoobrazovanih. Očekujte u skorijoj budućnosti fakultete za onlajn priznavanje životnog iskustva. Virtuelne fakultete za 500 dolara koji vam daju diplome ekonomije i prava s kojima možete da radite u svakoj buregdžinici. Sve u ime statistike.

Evidentan je pad kvaliteta prosvete od dolaska ovog (umetni svoju reč) za ministra.

Да, али то има корене много дубље од 2 или 3 године...

Test je smesan, u moje vreme smo se spremali za prijemni, ako neko ovde padne on je bolid (sve sam uradio bez obnavljanja). Sto jes jes danas su deca sve gora, mada da se ja pitam ne bih snizio standard, 4 godine nakon mog upisivanja srednje skole broj potrebnih bodova je pao za 24 i ta generacija nema pojma. Ne razumem svrhu toga ali verovatno je ona fora lakse je vladati glupim narodom...

Да, али то има корене много дубље од 2 или 3 године...

Žarko Obradović je predavač na Megatrendu. Treba li još nešto reći?

Добро, једном ће све то доћи на своје и они који су глупи неће ни уписивати факултете или ће их после годину дана напуштати-

Žarko Obradović je predavač na Megatrendu.

У, ово нисам знао...Ћути, брука би била да на БУ предаје, од Мегатренда и не може човек много очекивати.

Katastrofa! Ne mogu da verujem! Ja sam bila jako dobra iz matematike u osnovnoj, posle sam upisala medicinsku gde nisam imala mnogo matematike, a sad sam na farmaceutskom fakultetu gde sam matematiku imala jedan semestar i uspela sam da uradim SVE yadatke bey ikakvog obnavljanja! Ono je smejurija, sećam se kad smo mi imali matematiku zadaci su bili prosečni, baš kako treba, ni preteški ni prelaki, a ovo je.... A i za srpski smo bogme morali da radimo žestoko.
Ja sam bre za to da se deca leše od učenja, da su profesori strogi i nema tu... Znanje može da utiče samo pozitivno, ova današnja trka za upisom faksa samo zato što je u trendu je za plakati...

Kad god vam bude tesko zbog ovakvih saznanja setite se da zivite u drzavi koja je lider u regionu.

ova današnja trka za upisom faksa samo zato što je u trendu je za plakati...

Добро, не бих се баш са овим сложио. Људи иду на факс да би имали неку школу и имали квалификације за шљаку у будућности, јер су свесни да са средњом тешко да може да се ради пристојан пос'о.

ova današnja trka za upisom faksa samo zato što je u trendu je za plakati...

У trendu?Sa srednjom sta ti ostaje da radis?10 sati dnevno za 20 hiljada, i to kod privatnika.Ako imas srece za toliko novca.Sa faksom barem imas sansi da nadjes bolji posao.Svako normalan ce da gleda da upise faks da bi lakse ziveo,to je normalno razmisljanje,nikakav trend.

Па да. Али људи данас и са факсом раде многе понижавајуће послове.

Della Salute ti si na megatrendu?

Најгоре је то што гигани добијају после основне по 30 поена, па они са једва 65,70 поена уписују медицину.

Della Salute ti si na megatrendu?

Не, зашто ?

Zaglupljuju narod da bi lakse manipulasali snjime... A test je cisto vredjanje ljudske inteligencije.

Sa faksom barem imas sansi da nadjes bolji posao.

sansi

Tacno.Ali sta ces,kad smo u kurcu ko drzava.

Koji crni faks, bez veze nema nista sta god zavrsio. Ja odo odavde :)

Izvinjavam se Della Salute, nisam se dobro izrazila. Nisam mislila na upis faksa generalno, nego na odabir fakulteta. Tradicionalno, stalno se školuje milion ekonomista, pravnika i medicinara, a recimo malo ljudi upisuje fakultete gde je radna snaga u deficitu poput građevinaca (na drugom mestu po mogućnosti nalaženja posla) ili kvalifikovanih veterinara i agronoma... Još, zaista nisam kompetentna da to tvrdim sama, ali kako čujem od kolega i drugih na pravima se bubanjem sve može položiti, za razliku od recimo matematičkog, ili hemijskog i farmaceutskog faksa. A stalno ogroman broj ljudi zaobilazi prirodnjačke fakultete.... Šta nam to govori?