Prijava

Kad god vam bude tesko zbog ovakvih saznanja setite se da zivite u drzavi koja je lider u regionu.

Hahahahahaha! :)

Cek kolko se bese razumem od 1-5 je tezina prijemnog, a ako je 3 ovako lak...Mogu da zamislim kakav je onda 1..

Zaglupljuju narod da bi lakse manipulasali snjime... A test je cisto vredjanje ljudske inteligencije.

И после тако глупа деца којој се од обичне лектире повраћа и која ништа и иначе не уче треба да буду на неким позицијама у будућности !

Ускоро ћу да емигрирам и да тражим азил у Шведској...Па ако ме врате к'о последњег циганина ником ништа...

smorena, ogroman broj ljudi to zaobilazi jer se većini to ne dopada. meni na primer. i jer mnogima prirodne nauke jednostavno ne idu.. opet meni.
nemoj tako da generalizuješ, jer onda.. ne govori ti ništa, dobijaš neku laičku, netačnu procenu.. :)

OPADA KO Ph VREDNOST U VASIM USTIMA POSLE OBROKA.

lepo kaze moj leic, ljudima koji su na vlasti ne odgovara veliki broj obrazovanih ljudi. Pokusavaju od nas da naprave radnu snagu, da bi druge mazge mogle da nas iskoriscavaju.
Zato sve vise i zatupljuju prosvetni sistem mamu im jebem, a nekad smo imali najbolji.
Masinski fakultet i ostali su bili na nivou medicinskog, smeker si ako uspes da zavrsis, a sad fax moze da zavrsi ko hoce, a u stvari sve se manje zna.

Cek kolko se bese razumem od 1-5 je tezina prijemnog, a ako je 3 ovako lak...Mogu da zamislim kakav je onda 1..

TO JE BIO PRIJEMNI SREDNJE TEŽINE?????? Da se sad upucamo odma'...

Pa smorena to znaci da nismo Nemacka, ja sam se odusevio kad sam cuo kakva je situacija tamo, nemas 20 ekonomskih fakulteta i visih nego recimo 3 i broj studenata se odredjuje prema potrebama trzista rada, ovako mozes da izgubis 4 godine na fakultetu i kad zavrsis saznas da nema potrebe za tobom.

У Америци сваки човек има свог психијатра, а код нас ће ускоро сваки имати свог правника...

Ja sam radio poseban prijemni za filološku (srpski, engleski) prošao sam ali sam morao da dođem na ovaj završni radi reda, rekreativno, i mogu da kažem da je ovaj srpski pičkin dim u odnosu na onaj za filološku...završio sam sve za 15 minuta, ali nastavnici nisu hteli da me puste napolje, nabijem im ga majke....

Da se nadovezem u Nemackoj ako hoces da upises ekonomiju a nema potrebe za ekonomistima onda ne mozes da upises, cekaj dok ne zatrebaju ili biraj od ovog sto ima.

Isto je i za strucne srednje skole.

Pravo pitanje je KOLIKO opadaju kriterijumi, i ZASTO NAM TO RADE, DECHKXO?!?

Jericho procitaj u temi, uvek je lakse bilo upravljati glupim narodom.

To je... Mislim da moramo da vaspitavamo decu da se ne libe rada...

Hemija and botanika rules! ;)
Della Salute, slažem se sa tobom da onda oni kojima ne idu prirodne nauke treba da se dalje obrazuju ako imaju mogućnosti (jednom je ministar prosbete rekao da ima previše visoko obrazovanih?! nikad nije dosta obrazovanih), ali onda i ti fakulteti treba da budu teški za studiranje. Svi fakulteti treba da budu teški da bi se dobila kadra radna snaga i visoki stručnjaci. Isto tako, ovo što sam rekla na početku je ključno- rad ne sme biti sramota, ako nema posla u struci (još ako i sam znaš da ga nema, ali si upisao dati faks) ne treba se libiti drugih poslova. Ko zna, možda se i ukaže nešto neočekivano. Imam drugaricu koja već sedam godina sedi na birou jer se ne traže ekolozi.

@kilervgmmm da, DEFINITIVNO ima previše nekih fakulteta... A to je odlična ideja! Nema nagomilavanja kadrova.

Па да. Стока је лака за манипулисање !

Ma naravno, kilere, ali mislim da su ovi na vlasti DALEKO ispod nivoa da SVESNO rade na tome. Njihova deviza je "take money and run" i sigurno ne misle o tome "sta cemo za 10 godina"!!!

Ljudi pre ŠESNAEST GODINA sam polagao test za srednju školu. Pa ovo je bre ISPOD SVAKOG KRITERIJUMA. Neko lepo reče BABI NA PIJACI da daš ovo položila bi. Pitam se kud plovi ovaj brod? Supruga mi predaje u jednoj osnovnoj i jednoj srednjoj školi. JA NE MOGU DA VERUJEM DA ŠKOLSTVO DANAS IZGLEDA TAKO. Prvo, ti učeniku NESMEŠ DA DAŠ KECA, jer si onda TI GLUPI PROFESOR, koji njega ne ume da nauči, a on ili ona LENČUGA i boli ga uvo jer zna da će neko na kraju da mu POPRAVI na dvojku , a NERETKO I NA VEĆU OCENU.Ni neopravdani nesmeš da mu daš, nit da ga izbaciš sa časa, DA MU SE NEŠTO NAPOLJU NE DESI, a za priče sa direktorom i pedagogom ih BOLI ONA STAVR.
Dešavalo mi se da mi je jednom žena došla sa posla , sva uzrujana, jer je IMALA SUKOB SA RODITELJOM, koji je došao u školu jer je ona ODUZELA MOBILNI koji mu stalno zvoni, a pre toga ga DVA PUTA OPOMENULA. I MAJKA UMESTO DA ISTUČE svoje derište i kazni ga, NAPADA MOJU ŽENU DA JE IZGUBILA KOMUNIKACIJU SA DETETOM, i da je DOŽIVELA STRES.(mobilni moja žena predala njegovom razrednom)...
JA SE DOBRO sećam mog RAZREDNOG Laze, koji kad ti OKINE ŠAMARČINU, budeš ošamućen deset dana, a da mi je , NE DAJ BOŽE, neko pozvao mog tatu Miška u školu , pa visio bi breOBEŠEN NA BANDERI ISPRED KUĆE , SEDAM DANA ZA PRIMER...
SAMO DIKTATURA U ŠKOLI, pa da vidiš i znanje i kulturu i ponašanje...

Njihova deviza je "take money and run" i sigurno ne misle o tome "sta cemo za 10 godina"!!!

Ово прилично подржавам, у праву си !

Јеби га, шта ћемо када овде човек гледа да напуни џеп. Тако сви раде, то је примаран циљ. По систему ''јебеш друге''.

Па да. Стока је лака за манипулисање !

Upravo. Bilo ko ko i pokuša da ode na faks i ne završi ga, jednostavno je primoran da proširi svoje vidike, a ljudi sa višim nivoom svesti od ''šta ću danas da jedem'' ili ''ko će mi dati više para'' ili ''misliću onako kako mi serviraju'' nisu pogodni za manipulaciju. :)