Prijava

@dule345
Samo sam ispravljao Konjevica, a ja sam vise za samoupravni komunizam.

"demokratija" je nacin da se mase ucutkaju i da sljakaju za elitnu klasu za crkavicu
"komunizam" je nacin da se mase ucutkaju i da sljakaju za elitnu klasu za crkavicu.

Амин.

Хвала што ми персираш :) Али нисам хтео да кажем да нам треба диктатор, него нам треба квлт личности као што је био један друг раније који би стао и рекао - Тако и тако! и све овце би га пратиле...

to jeste. emotivni smo mi, nismo razumni ko ovi malo zapadnije od nas, te nam treba neko malo razumniji da udari po emocijama :)
inace ovako, dati nama da biramo sta treba... ode u kurac, ko sto i ide.

Samo sam ispravljao Konjevica, a ja sam vise za samoupni komunizam.

Niko nije imun na moć (vlast)... mislim da su to čak i grčki filozofi (Sokrat ili Platon) mrsomudili negde.

mislim da su to čak i grčki filozofi (Sokrat ili Platon) mrsomudili negde.

Нису.

Нису.

Jesu. I to onaj koji je rako da postoje pet oblika vladavina. I to se odosilo na polis .

Jesu. I to onaj koji je rako da postoje pet oblika vladavina. I to se odosilo na polis .

То је Платонова подела, какве то има везе? Бавио се Платон државним пословима неко време, јер је из аристократске породице, али је одустао зато што није могао од владара да направи филозофа нити обрнуто. Не бих те саветовао да се правиш паметан о овоме предамном. :)

Ne pravim se pametan... Nego ti skrećeš sa teme o komunizmu.
Filozofijom se ne bavim.

Ali komunizam je moja porodica dobro osetila.

Ali komunizam je moja porodica dobro osetila.

Такођер.

Izgleda ne dovoljno!

Izgleda ne dovoljno!

Joška?

Izgleda ne dovoljno!

Hoćeš da ti pokažem spisak čjudi koji su ubijeni posle II svetskog rata?
Spisak se odnosi na Leskovac.

Jedan je čak i živ sahranjen!

Ti si ziv, znači nije bilo dovoljno

Ti si ziv, znači nije bilo dovoljno

Lep trol, moram priznati.

Ja se izvinjavam ali da li vi pričate o komunizmu ili socijalnoj demokratiji kakva je bila kod nas ili čistoj diktaturi kakva je bila u SSSR-u i sada u Kini? Ja ne znam ni za jednu komunističku zemlju u istoriji, pri tome mislim stvarno komunističku. Vi pričajte šta hoćete ali sve tako zvane "komunističke" zemlje su bile "komunističke" samo na papiru.

O komunizmu kod nas (u buducnosti, mozda)
P.S. titoizam nemozes nazivati socijalna demokratija

Ја причам о комунизму и у теорији и пракси.
Благо лево је пожељно, у виду неке социјал-демократије. У скандинавским земљама влада социјализам.
Комунизам је сахрањен својим пропалим покушајима и искрено се надам да се никада неће остварити, ради добробити човека.

У скандинавским земљама влада социјализам.

Jebo ti taj monarhistсki soсijalizam!

Jebo ti taj monarhistсki soсijalizam!

Не сери сине. Скандинавске земље имају најбољи животни стандард.
Ценим да, ако би ти понудили, пре би се тамо одселио него на Кубу код оног метузалема. Је л' се у иједној "комунистичкој" земљи живело боље него у Скандинавији? Јест' курац.

Монархија има бар неку отменост и стил. А комуњарски диктатори су ми сви исти, не купају се, имају браде и пуше томпусе. Ђе оригиналност?