Prijava

Ne, nemam potrebu(još uvijek)...

верујем и поштујем светога саву а он деци даје четворе очи.
ајакс

Aaaaaaaa, lažeš jebote! Ozbiljno? Kako nađeš kutijicu za sočiva ujutro? :D

Veruj, oštrina vida mi je super, mogu da se krećem bez ičega u poznatom prostoru :) vidim boje, oblike skroz mutno, pa uspevam... imam i naočare, ali izbegavam da ih nosim van stana, jbg, trip mi je :D izgledaju skroz kul, ali već 12 godina nosim sočiva, od svog 9. rodjendana, pa navika...

Сочива и наочари, комбиновано.
Кад седим за рачунаром код куће - наочари, напољу и на послу иако седим за рачунаром нон-стоп - сочива.

-0.75 и - 1.25

Наочари су ми пре две године биле страшно кул, баш ми било симпа да их носим. Онда је дошло лето и замало не ослепех од Сунца па сам прешла на сочива. Јесу јузер френдли за разлику од наочара, али да се не лажемо, много се боље види са цвиђама @_@

Sočiva, pošto sam navučena na naočare za sunce... Naočare za vid stavljam samo kad želim da postignem intelektualni izgled :)

Sočiva, pošto sam navučena na naočare za sunce... Naočare za vid stavljam samo kad želim da postignem intelektualni izgled :)

+1 :D npr. na ispitu :)

nosio kao klinac jedno 2-3 godine. I sad nosim ali suncane samo

никако, ал сам јебач кад узмем бабине. лололо

не.

сретен

AHAHAHAHA NIJE MI DOBRO

Cvike kod kuće, sočiva u ostalim prilikama, -3 levo i -3.75 desno.

e drugovi cvikeraši, da vas pitam nešto..... ja bi da pređem na sočiva, de mi samo recite, jel smeta to, koliko treba da se navikneš, jel komplikovano to turati u oko svaki dan i tako to na tu temu
i da kao imaju neka koja traju dugo i neka koja traju mjesec dana... pa šta kako i to ????

Sočiva su super jako, ne brljaju se, možeš sve da vidiš (a ne samo ispred sebe). Prilično se stabilno drže. Dobro, ako čačkaš nešto, može se desiti da ispadnu, ali sama od sebe neće. A možeš i da ih pokidaš noktom (kao što sam ja mudro uradila). I kao fora, ne treba da se nose predugo, ukoliko su za mesec dana, onda posle mesec dana menjaš, da ne bi došlo do infekcije, ne smeš da spavaš s njima, itd.
Ne smeta ništa. Prvo, dok se ne navikneš, teško ti je da ih staviš, ali posle se navikneš i sve ide kako treba, maksimum dve sekunde gnjavaže.
E sad, ima nekih koja traju valjda godinu dana. Mada, ja se u to ne razumem, koristim ove druge, mislim i da su bolja i lakša za održavanje.

Оћоравио сам негде од четвртог основне и испрва сам носио наочаре. Међутим, пошто сам их разјебавао на дневном нивоу и пошто ме је мрзело да идем код оптичара почео сам да их поправљам сам, и то са обичним клештима и шрафцигерима. Кад ми је то досадило прешао сам на сочива и ево носим их већ једно седам година.

e drugovi cvikeraši, da vas pitam nešto..... ja bi da pređem na sočiva, de mi samo recite, jel smeta to, koliko treba da se navikneš, jel komplikovano to turati u oko svaki dan i tako to na tu temu
i da kao imaju neka koja traju dugo i neka koja traju mjesec dana... pa šta kako i to ????

Испрва је зезнуто да се нацентрира, међутим ако си стрпљива биће лаганица. Ја сам лако пиздио јер нисам могао да их убацим како треба и требало ми је бар месец дана да научим. Првих недељу дана сам чак ишао код мог лекара и он ми је стављао.
Ако се плашиш кад је нешто у близини ока онда не треба да носиш сочива, али ја још нисам упознао неког ко носи макар и наочаре а да се плаши тога. Махом су то они који намају никаквог искуства са офталмолозима. Ја сада могу комотно да пипам око, имам исти осећај као да дирам рецимо образ.
Месечна су ти најбоља, поготово мека. Скидаш их сваки пут када спаваш мада ја то игноришем кад ме превари сан некад по дану. Видим на теми да их неки скидају на мору или базенима а ја комотно роним са њима и то без наочара за роњење. И за све ове године ми је само једном испало сочиво и то кад сам их носим можда трећи месец на баскету.
Ако те још нешто занима питај. :)

Ne nosim i ne mogu da verujem kakve su picke ovi sto nosaju! BUDI ONO STO JESI! STA CE TI CVIKE STA CE TI SOCIVA! budi svoj!

Ne nosim, još uvek. Ali sve slabije vidim na blizinu.
Mislim da ništa neću metati na oči uzinat.