Prijava

ma svi su ljudi isti,samo su klima i teren uticali na neke stvari

Па, и не баш. Негде су се људи мешали са другим врстама људи, попут Неандерталаца и њихових рођака.

neki ljudi stvarno veruju u neonacizam.protiv su toga da se mesaju sa drugim rasama

Ako je tako, devedeset odsto Srba su nacisti. Nešto sumnjam da bi se mnogi hvalili na sva usta da im je zet crnac ili snajka Ciganka...Ti nazi klinci (kažem da su klinci samo zato što su još na tom nivou socijalne inteligencije) misle isto što i srpske patriote, samo imaju muda da to sprovedu u delo.

Ја бих волео да ми снајка буде црнкиња, волео бих да мој син поседује так'у врућу вагину.

Имају муда, курца мога. Имају муда да бију сиротињу на улици.

imaju muda

И, шта су урадили?

Ја бих волео да ми снајка буде црнкиња,

Misliš da si u većini?

Имају муда, курца мога. Имају муда да бију сиротињу на улици

Nesrećno sam se izrazio.

Poenta mog posta je da većina Srba (gradjana Srbije) misli što i ovi djilkoši, al opet imaju dovoljno licimurja da ih pljuju.

Бутино, јеси ти мушко или женско? Да знам дал' да те пратим. гегеге.

Tranvestit, zapravo. Volim da se povremeno obučem u ženinu odeću, napijem k' o majka i masturbiram na koncerte Lepe Brene.

Kakav Jego imam kad citiram samoga sebe.

Ако си транџа, онда ћу морати да те пратим.

Ako je tako, devedeset odsto Srba su nacisti. Nešto sumnjam da bi se mnogi hvalili na sva usta da im je zet crnac ili snajka Ciganka...

Поистовећујеш оне који се не би хвалили (зетом и снајком) са онима који би елиминисали "друге".

A što nije niko objasnio šta je to neonacizam? Sinoć sam gledao Hitlera, pa mi nije jasno ništa više. Režiser napravio film tako da navijamo za Hileta.

Dub
A što nije niko objasnio šta je to neonacizam? Sinoć sam gledao Hitlera, pa mi nije jasno ništa više. Režiser napravio film tako da navijamo za Hileta.

Zar nisi i ranije navijao za njega?

Prvo moram da se osvrnem na izjavu da vecina Srba ne bi volela da im u familiju udju Cigani sto je potpuno tacno, ali isto tako ne bi voleli da im u familiju udju ni kriminalci ni kockari, a kamoli prosjaci. Jedini razlog sto ljudi ne zele da se druze i da stupaju u brak sa Ciganima je zato sto su oni uglavnom na dnu drustvene lestvice, a ne zato sto su konkretno druge boje koze. Metela Kalva je ostala upamcena kao susta suprotnost Kornelije majke Graha ne toliko zato sto je varala muza, vec zato sto ga je varala sa robovima i luckim radnicima, odnosno najnizim slojevima.
A sada da se vratimo na temu
Hitler je neko ko je igrao na odredjenu kartu, kao sto danas politicari igraju na kartu uclanjenja u EU tako je on igrao na kartu krivca, u njegovom slucaju to su bili domaci izdajnici, komunisti i Jevreji, jos u njegovom delu koji je napisao u Landsbergu tokom izdrzavanja zatvorske kazne. Ja sam to delo kome je on dao ime "Mein Kampf" procitao jos sa 12 godina i bio razocaran jer umesto nekih ideja o osvajanju sveta on neprestano prica o politici, rasi, povremeno tu i tamo pohvali Bizmarka i zahteva lebensraum, ali uglavnom se fokusira na trazenje krivca, od krivca za poraz 1918 i sramnog versajskog ugovora koji nikada ne bi bio donet da nije bilo unutrasnje revolucije pa sve do krivcice Austrije koja je uvela Nemacku u rat zarad sopstvenih interesa, takodje on tu pominje i Italiju koju smatra neprijateljem od pocetka (Italija je imala dve opcije, ili da krene u nesiguran rat ili da se u miru priprema za isti, ali protiv Nemacke i Austrije). Igrajuci na tu kartu je uspeo da iskoristi i Krizu iz 1929 i da konacno dodje na vlast gde ce opet sve do 1939 uspevati da otima teritorije susednim drzavama (anslus iz 1938, Sudetska oblast pa Cehoslovacka 1939) govoreci svom narodu da to cini samo kako bi zastito prava potlacene Nemacke manjine.
Vrlo je ironicno videti Amerikance kako tvrde da su pobedili Hitlera, a u rat nisu hteli da udju sve dok nisu sami bili napadnuti, dok Ruse smatraju za nekog ko je eto malo doprineo pobedi i to samo zarad sopstvenih sebicnih ciljeva. Samo u bici kod Kurska poginulo je vise vojnika nego sto su Amerikanci poslali u Evropu. Ti isti Amerikanci su vekovima ucestvovali u trgovini robljem, a sada izigravaju stozer demokratije, iako su u i posle Hitlera vrsili rasnu segregaciju.

Поистовећујеш оне...

Sve je meni ovo "joj fuj bljak neonacisti" lepo i fino, prija ušima, al mi licemerno bidne kad se setim da mnogi gradjani Srbije sami imaju brdo predrasuda prema istima tima koji neonacisti uzimaju za metu, počev od Roma i Albanaca do homoseksualaca i, što je vrhunac licemerja, gradjani Srbije uopšte ne misle da je to loše. Misle da je sasvim normalno da u isto vreme pljuju neonaciste da su kreteni dok sami misle da su pederi pedofili, da Cigani smrde, a da se Albanci množe k'o zečevi.

Ne kažem da je ista krivica jednih i drugih, ali je rasizam jednih i drugih nesporan. To što je rasizam jednih eksplicitan ne opravdava druge čiji je rasizam latentan.

*i opet mislim da se taj šovinizam/rasizam ogleda u tome što ne tako mali broj gradjana Srbije gleda neblagonaklono na mešovite brakove sa Romima, Albancima, Bošnjacima i crncima.

Хазе, делимично се слажем са тим шта си рекао, али само једно питање: Двајт Д. Азјенхауер, звучи познато?

Није да хоћу да их браним, али, шта је лицемерно у томе што је неко против убијања групације која му се не свиђа? И кад се већ расправља о расизму, шта уопште подразумеваш под тиме?

da Cigani smrde, a da se Albanci množe k'o zečevi.

Постојање предрасуда често није проблем само оне групе која их има. Зајебато је кад предрасуде о једној групи примењујеш на сваког припадника те групе.

та је лицемерно у томе што је неко против убијања групације која му се не свиђа

Meni je licemerno da ti sam budeš govnar pun predrasuda koji neće dati svojoj ćerci da se uda za Roma ili nećeš da zaposliš jednoga jer je, boktemazo!, Rom, dok sam sereš "koji su ovi neonacisti govnari".

Ne, ne mislim da su i jedni i drugi podjednaki govnari, ali ipak mislim da su govnari.

И кад се већ расправља о расизму, шта уопште подразумеваш под тиме?

Ono laičko. Ubedjenje da je tvoja rasa superiornija od druge koju nipodaštavaš i delovanje u skladu sa time, manje ili više vidljivo.

Постојање предрасуда често није проблем само оне групе која их има

Nego čiji problem? One druge grupe o kojoj predrasude postoje?

Neonacizam je ništa drugo do prevencija pravog nacizma ali i običnog fašizma, kako isti ne bi opet osvojili srca i duše širih narodnih masa.
Dopuna: sve je to jedna farsa i šarada a zaista je tužno što su neki neonacisti toliko glupi da misle da će oni sa takvim ponašanjem, stajlingom i svim ostalim što ide uz njih zaista nešto ozbiljnije učiniti, ostali su u tom fazonu čisto iz fazona

Meni je licemerno da ti sam budeš govnar pun predrasuda koji neće dati svojoj ćerci da se uda za Roma ili nećeš da zaposliš jednoga jer je, boktemazo!, Rom, dok sam sereš "koji su ovi neonacisti govnari".

Оно... мање би ме болело да ме послодавац одјебе, него да ме кенселују.