Prijava

Verovatno su izmerili, ko će ga znati...

Vizard
Ovo će možda boleti.
Ne.
Nikakva reinkarnacija, monohromatska svetlost ili vapaj majke božije neće učiniti tvoju dušu besmrtnom. Naprosto umreš i više ne postojiš. Ali cela filozofija se razvija i kulminira u jedan beskonačni niz slobodnih misli koje kroz prizmu vaše ličnosti postaju neoborive, jer je to zapravo previše jednostavno rešenje previše idealizovanog problema. Što i nije loš rezon. Nastavite da čavrljate.

Deder ti meni turi literaturu iz koje si ovo pročitao!

En_Dotter
Јебала вас "бела светлост на крају тунела"... Недостатак кисеоника у мозгу, који изазива дивљање неуроана и манифестује се у облику светлости, несвести, бла бла бла. Дешава се пилотима редовно на тренизима, када се врте у круг ко ненормални, као и астронаутима и другима, који су подвргнути мањку кисеоника... Људи не умиру, само престају да живе...

Al' piloti nisu ljudi!

Deder ti meni turi literaturu iz koje si ovo pročitao!

Nisam. A večeras tastatura postaje žrtva mog idiotizma

Gledao na Avali... pokušavam da nađem sajt sa tom granom fizike ....

Prva moja tvrdnja je - nema duše.
Čovek je živo biće, grubljom sistematizacijom svrstan kao životinja. Smrt je prestanak svih vitalnih funkcija i početak raspadanja. Kada se umre, ne može da se misli niti oseća, jer mozak propada, jebemu miša. Duši tu nema mesta. Mozak je smislio dušu, a ne obratno.

Inače, ja smatram da je svet (u daljoj priči SVET kao pojam nema granicu, odnosno, ne završava se na univerzumu i ne počinje od Čvarka) zapravo izgrađen od sistema koji se po veličini i složenosti gradiraju. Kao što je nama atom zanemarljivo mali i prost sistem, tako smatram da je i svemir u poređenju sa nekim daljim, mnogo većem i komplikovanijem sistemu kog je deo.

A ljudi su pičke što reče Warner. Smisliše sebi svet kojem je granica nebo. :)

jebac_presretac*
Prva moja tvrdnja je - nema duše.
Čovek je živo biće, grubljom sistematizacijom svrstan kao životinja. Smrt je prestanak svih vitalnih funkcija i početak raspadanja. Kada se umre, ne može da se misli niti oseća, jer mozak propada, jebemu miša. Duši tu nema mesta. Mozak je smislio dušu, a ne obratno.

Inače, ja smatram da je svet (u daljoj priči SVET kao pojam nema granicu, odnosno, ne završava se na univerzumu i ne počinje od Čvarka) zapravo izgrađen od sistema koji se po veličini i složenosti gradiraju. Kao što je nama atom zanemarljivo mali i prost sistem, tako smatram da je i svemir u poređenju sa nekim daljim, mnogo većem i komplikovanijem sistemu kog je deo.

A ljudi su pičke što reče Warner. Smisliše sebi svet kojem je granica nebo. :)

NE!

Nisam se dobro izrazio, prostor se krivi a vreme usporava...

@Partizankamara: Dobro, a tvoje mišljenje je?

Koje pametne spike vi bacate, neke su me i zamislile :)

jebac_presretac*
@Partizankamara: Dobro, a tvoje mišljenje je?

Ima duše!

A jel neko uspeo od vas da izmeri obim ili povrsinu duse?
I dajte mi formulu,hocu ja da probam da izmerim svoju.

Marko, sad bih ti nešto rekao, ali me urođena nežnost sprečava u tome.

Govorimo hipotetički, svi ovde zaključuju i sude na osnovu klimavih premisa. Zato nemoj.

Ја сам изнеко чињенице.

A jel neko uspeo od vas da izmeri obim ili povrsinu duse?
I dajte mi formulu,hocu ja da probam da izmerim svoju.

тејк ит изи, млад си још(ваљда)

Marko, sad bih ti nešto rekao, ali me urođena nežnost sprečava u tome.

Ja sam se samo zajebavao,nisam ni citao prethodne postove. Nisam ocekivao da cete me ozbiljno shvatiti.

To jebacu evo ja cu da vam uprostim ono sto je on rekao, da li macke idu u raj ili bubasvabe NE IDU pa koji bi onda kurac mi isli?

Toliko stvari nam je nejasno,ovo je isto kao da pitamo da li postoji vreme.Ono se takođe ne može dokazati..Za mene je postojanje duše ljudska uteha,ali štaviše,i ja verujem u to,jednostavno,nisam u stanju da se pomirim sa činjenicom da je sve gotovo kada mozak odumre,kao što reče brat Presretač..

Nisam ocekivao da cete me ozbiljno shvatiti.

Rasprava o životu i smrti, ej! Dobro, više o smrti, ali to ipak ne opravdava tvoju krajnje detinjastu i na trenutke lucidnu interpretaciju ove krucijalne teme! Laku noć.