Prijava

Evo jedne moje defke. Nije nešto al ukazuje da nisu jednaki.
http://vukajlija.com/vrednost-zivota

TREBALO BI da vredi isto.

требало би, ту си у праву

Objasnite mi zasto bi trebalo?

I mene zanima.

Ja cenim da baš ne bi trebalo. Ko nomad kad je umro Pavle. Im'o čovek 100 godina, da je umro 30 ne bi bilo šteta, a kamoli sad.

Gojko je bio prava sisetina, videh onomad neki hvalospev na nekom ZENSKOM forumu, pravi transfer blama.

Проблем је што сви живот вреднују у моралном смислу, то јест, да више вреди живот "добре" особе од живота "лоше". Да је Тесла убио бабу како би исфинансирао школовање и након тога ненормално задужио свет својим открићима, по мени, његов живот би опет више вредео од неког финог, моралног медиокритета.

Kaze se po mom misljenju. A zasto je to problem uopste? Iz cije se perspektive gleda vrednovanje zivota? Ekstremno je subjektivno i to je sasvim normalno i ljudski.

Ја мислим да живот треба вредновати у изванморалном смислу, јер сам морал спутава животни импулс код човека.

Мој је вреднији од Пуфничиног ......

Ali i kada oduzmes to kao neki kriterijum svejedno je veoma veoma subjektivno. Ti mislis da treba da se vrednuje svaciji isto?
Evo Lakijev vredi vise od mog, on je pop i moci ce do vise ljudi da dopre nego ja. Da li na pravi nacin- to vec ne znam.

Moj je vrijedan onoliko koliko se ulagalo u mene, minus ono što sam pojeo i popio, što se poništava kad se doda moj potencijal.

Ја мислим да живот треба вредновати у изванморалном смислу, јер сам морал спутава животни импулс код човека.

http://deladream.com/wp-content/uploads/2011/12/Ted-Bundy.jpg
Ај агри. Животни импулси другог човека су мање битни у целој причи.

Ali i kada oduzmes to kao neki kriterijum svejedno je veoma veoma subjektivno. Ti mislis da treba da se vrednuje svaciji isto?
Evo Lakijev vredi vise od mog, on je pop i moci ce do vise ljudi da dopre nego ja. Da li na pravi nacin- to vec ne znam.

Која друга вредност постоји ако не субјективна? Живот по себи нема вредност.

Pa zato sto postoji samo subjektivna i nemoguce je i nerealno i nepotrebno da se vrednuje isto.

Ne vredi. Bar dok nas džinovska hobotnica iz svemira ne stavi sve u isti koš. Ne vredi nikako i nema šanse da se Jelena Karleuša i ljudina poput Ričarda Gira računaju isto.
Znam (za) gomilu ljudi čiju bih smrt posmatrao kao higijenu društva. Život ne vredi dok ne učiniš da vredi kreativnim radom kojim je ostvaren napredak od šireg značaja. Mnogo je načina da zavrediš. Takođe, smatram da svi zaslužuju priliku da se ostvari njihov potencijal u određenom polju, ako ga imaju.
Naravno, ovaj sistem vrednosti nikad neće zaživeti jer podrazumeva radikalne podele i propagira oduzimanje osnovnih ljudskih prava na osnovu tih podela. Ali kul je.

Мени вреде животи оних које волим, без увреде, али за вас нпр. ме заболе курац.

Znam (za) gomilu ljudi čiju bih smrt posmatrao kao higijenu društva

Kako prepotentno!

Живот по себи нема вредност.

Život po sebi ima neprocenjivu vrednost :)

Moj je vredniji od bilo cijeg :)
Da moram da biram da ja manjkam, ili da vas pokokam sve kao zeceve... Bilo bi ratatattatatata