Prijava

Не знам кад тачно, али је прихваћено. Исто као што је само питање времена када ће постати правилно рећи "у вези тога". Норма мора понекад да се прилагођава колоквијалном говору, тј. да прихвати ствари које су ухватиле дубок корен у народном језику.

U pravu si. Nepismenost treba se podrzi, nikako proba da se iskoreni.

Сада није неправилно рећи "задњи пут ти кажем"! :)

Неке ствари једноставно треба усвојити као правилне. Онај који макар једном није употребио "задњи" у ситуацији кад је требало рећи "последњи" - није се ни родио.

Stivene, drago mi je, ja sam zigot. Za neke stvari sigurno gresim, ali na ovo sam alergicna.

I da, jeste nepravilno to reci. Veoma.

Правилно је онако како прописује актуелни правопис, а не онај из ког смо ти, ја или неко трећи усвајали прва знања о правилном писању. Знам да је мало теже прихватити ту чињеницу, али јебига... Најбоље би било када би се издала коначна верзија која ће да важи бар неких 100-ак година. :)
Из неких побуда га ипак свако мало мењају.

Pufnice, ako se vec kunes u Klajna, onda bar pogledaj sta on kaze za ovo.

Ja Klajna mrzim. I Pravodzukelu.

Jericho, to sto sam rekla da i Klajn tvrdi nesto to znaci da svrsavam na njega?

Стивене, подсети ме, с које си ти групе на Филфаку?
Са прве?

Ne, nego si na prethodnoj stranici citirala Klajna kao autoritet, a za "poslednji-zadnji" te je mrzelo da proveris sta je rekao.

Ja kapiram da je ovo forum, ali to obicno ide argument-kontraargument-kontraargument-...
Znam da nisi jer tvrdis da je "zadnji" u smislu "poslednji" pogresno.
Ne mozes se jednom pozvati na Klajna, a drugi put ga ignorisati, po principu "sta mi se kod koga u datom trenutku vise svidi".

Ne mislim da je Klajn uvek u pravu. Ne mislim da je njegov recnik savrsen.
Ali hvala lepo sto i ti odvajas vreme za mene :*

Џими, шеста. Да оставим да изгледа овако мистериозно другима или да ти кажем пун назив групе (ако не знаш)? :)

То беше српски језик и књижевност са општом лингвистиком? :)

Српска књижевност и језик са компаратистиком (некада: са општом књижевношћу, али су увели "компаратистику" да би ме људи бело гледали кад кажем пун назив).
Улетео сам голом гузицом међ' пијане Турке.

Е, па, искомпликовасте га у пичку материну. :) Ево, и ја те бело гледам сад. :Д
Шта се подразумева под ''компаратистиком'' уопште?

Упоредно изучавање српске и светске књижевности... ваљда.