Prijava

Kornelije, nema na čemu :) Mislim da je pre moglo samo poslednji, ali sad su prihvatili oba...

Mislim da je zadnji antonim od prednji. Zadnji ulaz, zadnji točkovi...
A posljednji je antonim od prvi. (ne znam baš da li se može reći antonim ali shvatate poentu)
Posljednji u trci, posljednji u redu...
Jer ako kažeš zadnji u redu to znači da je neko prednji u redu.
Ta neka logika. :)

http://vukajlija.com/srpski-inat/139828

Čini mi se česta greška u govornom srpskom jeziku. Umesto 'bi mogli hraniti' treba da stoji 'BISMO mogli hraniti'. Nisam siguran ni da je ovde odgovarajući i gl. glagol u infinitivu. Mišljenja...?

Da, treba bismo mogli, odnosno mogli bismo... To je jedino ispravno.

Nije ovo tema za nedoumice iz 2. razreda osnovne.

Као студент филоЗофије

A da li uopšte znaš šta znači riječ filozofija?

70 puta se raspravljalo o filozofiji/filosofiji, ne pocinjite opet, for faks sejk!

Jericho, bolje da ovdje razmjenjujemo neznanje za znanje nego da se sramotimo pred djecama. Ne pokušavaj da unizuješ nečiju volju da nauči ili riješi nedoumicu. Nije kolegijalno.
Ovo je vrlo dobra tema i treba da zaživi. Ipak, Vukajlija je nekakav rječnik, pa makar idioma.

Kada se "deremo", tj. koristimo Caps Lock, da li se j od latiničnog Nj i Lj(kao i ž od Dž) takođe pišu veliko? Da li je pravilnije NjEGOŠ ili NJEGOŠ?

Ја тренутно имам неке недоумице, али су везане за Румунски језик. Ако неко може да ми изађе у сусрет, нека се јави.

http://vukajlija.com/forum/teme/254-poliglotska-tema-ili-o-stranim-jezicima

Мада, да сам на твом месту, отворио бих тему са насловом "Је л' зна неко румунски језик?", тако су највеће шансе да неки румунолог :) види апел за помоћ. Ако уопште овде постоји неко ко барата румунским.

Пу, јебемти! А мислио сам да ћеш да се упецаш на оно Р :)

Едит: Није толико хитно. Када буде достигло критичну тачку, отварам. Хвала у сваком случају.

acolo a fost unul, dar a primit interzis

NMF

Пу, јебемти! А мислио сам да ћеш да се упецаш на оно Р :)

Ахахахахах, нисам га извалио :Д Мало сам припит.

acolo a fost unul, dar a primit interzis

Şi pe româneşte se spune ban.

El a primit banul. Aşa e bun. :)

haha, amuzant limbă

Se spune limbă amuzantĂ, e feminin.

De ce crezi că e amuzantă? Este o limbă frumoasă, uşoară şi destul de asemănător cu sârbă :)

Ban za NMF-a, psov'o nam je mater rumunsku, i to na rumunskom!

:)

Извињавам се, не спемујем више.