Prijava

Воршипујем Џимија, за мене је култ. :)
А, сад, ШКК?

kada je drug naručio i kada mu je stiglo dva dana se nisam odvajala od tog čuda.. to beše pre godinu i po.. i ono, kontam da će biti biti potrebnije kada krenem na fax no što je sad.
tako da.. ili mu kradem kada bude spavao, ili kupujem za sebe :D

ono, kontam da će biti biti potrebnije kada krenem na fax no što je sad.

Кад кренеш на факс има да гуташ књиге, али пази овако. Први семстар све редовно, вежбе предавања. Други семестар пола предавања, пола пијане расправе о позитивизму код Његоша. Трећи семстар циркање у парку на минусу, одлазак на колоквијуме и консултације само. Четврти семестар си већ члан Образа или анархосиндикалиста, и облачиш се као источни Немци средином осамдесетих. Пијеш, дуваш, читаш све и свашта, понајмање оно што има везе са факсом, имаш дечка са брадицом/рибу офарбану у црвено. Сети се овог поста две године од сада.

И после каже да је Саобраћајни џиберски.

hahahahhaha burzume, opušteno, mene piro čuva :)

Ја се јежим електронских књига, јебига.

Кад кренеш на факс има да гуташ књиге, али пази овако. Први семстар све редовно, вежбе предавања. Други семестар пола предавања, пола пијане расправе о позитивизму код Његоша. Трећи семстар циркање у парку на минусу, одлазак на колоквијуме и консултације само. Четврти семестар си већ члан Образа или анархосиндикалиста, и облачиш се као источни Немци средином осамдесетих. Пијеш, дуваш, читаш све и свашта, понајмање оно што има везе са факсом, имаш дечка са брадицом/рибу офарбану у црвено. Сети се овог поста две године од сада.

То су ти студенти Филозофског факултета. :)

hahahahhaha burzume, opušteno, mene piro čuva :)

Усрећила си се ако те тај чува.

- Пиро, чувај ме, овај ме дира!
- Не могу, спава ми се. Сутра имам колоквијум рано ујутру, а требаО би да легнем вечерас раније зато што сам синоћ целе ноћи учио. Ал' можемо на домаћицу у суботу?

čuva me, kao da sam mu ćerka, ne daj Bože :D mada.. govori da sam mu sestra, tako da, još gore.. zahteva od konobara da mi traže ličnu, preti momcima, ne da mi da imam istog dok ne diplomiram, primorava me da učim (o.0) i tako te gluposti..
ali da..
ovo..

- Не могу, спава ми се. Сутра имам колоквијум рано ујутру, а требаО би да легнем вечерас раније зато што сам синоћ целе ноћи учио. Ал' можемо на домаћицу у суботу?

je 100% piro :D

@Džimi

Pravo da ti kažem, onaj Prestiđio koji si prvo naveo mi je malo sumnjiv. Prvo, cena je nerealno niska. Da je dobar onda bi to svi kupili a niko ne bi kupovao Kindle/Nook/druge modele Prestiđia. Drugo, ovi naši nisu rekli ama baš ništa o specifikaciji uređaja. "Možete da čitate knjige, da gledate slike, da slušate muziku...." Pa to može sa bilo kog uređaja, tim opisom su otkrili toplu vodu. Treće, ono što je meni najbitnije, ne piše da li podržava internet konekciju, i ako je podržava - kakvu? Moj Nook ima neki advanced Wi-Fi koji se ni po čemu ne razlikuje od kasične adsl konekcije, s tim što ne zamaraš oči dok bleneš u ekran. Četvrto, ne piše koje formate knjiga podržava. Ako je samo PDF (u šta sumnjam) onda se to ne isplati kupovati. PDF knjige su izuzetno nezgrapne za čitanje na e-čitačima, jer ih iseckaju i/ili loše formatiraju. Ako planiraš da čitaš knjižvenost onda pod obavezno proveri da li podržava .epub format. Inače, .epub se može vrlo lako dobiti iz PDFa, ima na netu bzebroj besplatnih konvertora.
Ako planiraš da čitaš stručne knjige, tipa ono što treba za faks itd, onda ne bi bilo loše da se proveri da li e-čitač podržava i .djvu format. Sve više je skeniranih knjiga koje se nalaze uglavnom u djvu formatu (jer se tim formatom mnogostruko smanjuje njihova veličina). Peto, ovo za dugotrajnost baterije su slagali 100%. Kladim se da baterija traje oko 5-6 dana, a ako uključiš net ili video - 20 minuta. To i nije neki problem, lako je dopuniš, ali ako odeš na more u CG, u šumu, u Legiju stranaca ili tako negde gde nema struje - najebo si. Ovaj skuplji prestiđio je bolji po tom pitanju, za Kindle nisam siguran, a Nook drži bateriju do mesec dana kad ga nikad ne gasiš.

ja sam isto dugo govorio "papir je papir", a onda sam promenio mišljenje kad sam dobio Nook. :) Ne samo što možeš da udariš bookmark, da dodaš beleške po marginama, da brže pretražuješ sadržaj itd, već možeš, npr, kad spremaš ispit i treba ti samo par pasusa, da ukucaš u search ključnu reč i e-čitač ti odmah nađe pasus(e) koji ti trebaju. To je naročito zgodno kad je pred tobom knjiga od milijardu strana a ti moraš da iskopaš par pasusa. :D

Онај Престиђио није оно на шта сам мислио. Има обичан екран, ако сам добро схватио. Оно о чему сам писао има е-инк екран. Тако да... ако неко намерава да купи, да се не зајебе. Ако вам није проблем да са ТФТ-а читате, постоје програми преко којих можете е-књиге да пребаците на мобилни.
За сада ми Киндл делује као најбоља варијанта. Тренутно је испод 100 евра (без транспорта), а за пар месеци би требало да изађе нова верзија, која ће бити још јефтинија. Мада, није то нека компликована справа, контам да ће убрзо Китајци да се баце на производњу, па ће бити драстично јефтинији.
А то да није као права књига... шта знам... субјективна ствар. Нисам видео уживо, али по ономе што може на нету да се види, мени би то срање више одговарало него права књига. Лакши је, мањи (мада, има и већа верзија), имаш све књиге на дохват руке, мош да скинеш са нета штагод ти треба за Џ, мош и да сурфујеш по неким мање захтевним сајтовима, има Њи-Фи, батерија траје довољно дуго да не представља никакав проблем, а страница изгледа као прави лист. Само да не почну да се просеравају са тач скрин верзијама и осталим непотребним говнима.
Све у свему, нисам неки залуђеник за електроником, али ово је стварно корисна стварчица.

a kada okreneš list čuje se kao prava knjiga.. još samo muris da mu tutnu.. i to je to :D

Па сад, то за мирис не мора баш :) У најсмрдљивије ствари које сам имао прилике да оњушим, спадају неке књиге. И пар свесака.

Иначе, не мислим да ће заменити праве књиге. Само ће им смањити број. Тј. људи ће куповати у папирнатом издању само она најквалитетнија дела.

našao sam na sajtu tehnomanije taj sa e-ink displejem ima par modela evo link
http://www.tehnomanija.rs/katalog/ebook-reader

17 000 и 24 000. Хау јес но...

Лудаци
http://reviews.cnet.com/8301-33198_7-57329355-286/kyobo-mirasol-color-e-reader-debuts-in-korea/

Иначе, изашли нови модели Киндлова. Најјефтинији 80$ у Америки.

Ja imam neku ovakvu glupost, kupila preko amazona, nije kindle. Super sve, koristim, podrzava formate, ali ja ne mogu da nadjem neki kvalitetan roman da skinem da citam. Imate li neki dobar sajt? Preko Amazona sam takođe kupovala e-knjige, ali su neka bezveze dela, koja nikada ne bih kupila u papiru. Inače, zalažem se za papir, ali par puta su mi oduzeli knjige na granici, od tada nosim ovo.

Врло је могуће да знаш за сајт, али пошто ниси напоменула, ево: http://www.baneprevoz.com/e-knjige/

Допуна: ГМ, тема је одлична, ништа скоро нисам знао о овом чуду док овде нисам прочитао пре извесног времена. Чак сам је букмарковао, јер можда за коју годину и купим ово, с обзиром на то како технологије напредују, а цене падају.

Ih, znam. Ali sve odavde što bi čitala, imam u papiru. Sve Jungove, Simonsa, Jakšića, Puškina... Hvala, svejedno :)

Јебига онда. Ал' вреди се испалити, јер било је случајева да људи не знају за неке ствари које други већ увелико користе.

Znam, sve sam našla kad sam tražila sestri prepričanu lektiru :) Opet, hvala.