Prijava

Кад смо код тога... Па, ти уопште ниси ни дао своје тумачење тог термина.

Нико ми није ни тражио. Мада, на неки начим и јесам, када сам говорио раније о укидању феудализма и сл.. Преширока је то тема да би је овде почињао, али рецимо да га тумачим у том духу. Пребицавање водеће улоге у држави са племства на народ, самосталност народа и борба против тлачења других народа и тако те стварчице везане за француску револуцију и оне које су уследиле.

Kako je ovo ružno čitati od moderatora upućeno bilo kojem autoru. Odvratno.

Јесам те питао нешто? У сваком случају, ништа мање ружно од гомиле постова којима ме човек обасипа.

Узгред, Зазторе, што си обрисао последњи ПВТ који си ми послао? Тешко ти било да напишеш 'Извини, Џими, нисам био у праву'. А? Какве су ти то форе? Прво ме нападнеш, онда бришеш кад видиш да ниси у праву, као да није ни било тога.

Ljudi a zašto se svađate zbog stvari koje su se dešavale pre 70 godina ? Pogledajte napred.

Meni je samo sociološki kolosalno da se još vode tako žučne rasprave o tako dalekoj prošlosti i da još postoji podela na četnike i partizane. Strašno.
Koga boli kurac ljudi za tamo neke izumrle ljude, zar je tako teško, vi što volite SFRJ- uzeti što se može, objektivno, uzeti dobro od nje i ugraditi u svoju sadašnju državu a ne praviti virtuelne svetove četvrte Jugoslavije? Ko vas je tako učio da budete toliko isključivi, toliko da nipodaštavate ONE druge predstavljajući samo SVOJU stranu priče kao ispravnu i jedinu?

nije ovo svađa, ovo je rasprava il kako već. i čudno što još niko nije dobio napad nacionalizma.

Људи, расправа је сасвим у реду била до сада, немојте сад да правите срање. Идемо само мирно.

Реално, Титу је сва снага лежала у сукобу запада и Совјета. Да је неким чудом доживео крај хладног рата, на крају би прошао слично Гадафију. То је тај тип владара. А мислим и да га је боло курац шта ће бити са државом кад рикне.

Meni je samo sociološki kolosalno da se još vode tako žučne rasprave o tako dalekoj prošlosti i da još postoji podela na četnike i partizane. Strašno.

На ранијој инкарнацији ове теме сам написао да нећеш нигде видети Јапанце да се свађају ко је био већи мудоња, самураји или нинџе. Зато су Јапанци ту где јесу, а ми ту где јесмо.

Јапанце да се свађају ко је био већи мудоња, самурају или нинџе.

Samuraji su školovani ratnici, a nindže školovani kriminalci.

Јапанце да се свађају ко је био већи мудоња, самураји или нинџе. Зато су Јапанци ту где јесу, а ми ту где јесмо.

Џабе им. Косооки немају душу и никад неће моћи да воде војску рајског краљевства против снага пакла.

Самураји су живели на рачун обичних сељака, нинџе су их убијале.

На ранијој инкарнацији ове теме сам написао да нећеш нигде видети Јапанце да се свађају ко је био већи мудоња, самурају или нинџе. Зато су Јапанци ту где јесу, а ми ту где јесмо.

a kako ti znaš da l' se japanci raspravljaju o toj temi. japanci su isad zajeban narod, možda gori od našeg al su jedinstveni, al naš problem je što ovde žive i muslimani i pravoslavci i katolici, pa onda i srbi i bosanci i hrvati i ostali ( zanemarte mala slova) . bukvalno na balkanu su se tri svjetske religije sudarile pa i narodi zbog tog su takvi kakvi jesu. nekako je kroz historiju čitav svijet balkan vidio baš kao jedno veliko bure baruta koje je lahko potpalit, zbog bezazlenih stvari. baš zbog te stvar sa vjerom u komunizmu, se tako dugo održala jugoslavija.

al su jedinstveni

Сам си одговорио.

a kako ti znaš da l' se japanci raspravljaju o toj temi.

Управо. Уколико се расправљају, сто посто сам сигуран да то раде на јапанском. А, према мојим информацијама, од активних чланова на овом сајту, јапански разуме само МаријанаП.

Или, још боље, да се Французи свађају ко је био јачи, мускетари или драгуни. Хаха.

ДОПУНА:
Поприлично сам сигуран да тако развијен народ не троши своје време на свађање око зараћених страна од пре милијарду година. Ти сукоби (мислим на стварне, не ове зајебанције са нинџама) су за њих завршени и објективно их сагледавају, без постављања на било коју позицију.

Или, још боље, да се Французи свађају ко је био јачи, мускетари или драгуни. Хаха.

eto kad si spomenuo francuze. francuzi i nijemci se nimalo ne vole kao narodi, ne znam koliko je to poznato. sama prethodnica evropske unije je bila zajednica za ugalj i čelik upravo potpisana između njemačke francuske italije i zemalja beneluxa, sa prvobitnim ciljem da se stabilizuje stanje između te dvije zemlje. a kad bi naši ovako nešto uradili. za jedno 10000000 godina.

Треба о овоме да добро продискутујемо уз Кохибе и гибаницу.

Moramo mi Srbi uvek da se delimo na pola. Tad smo se delili na partizane i četnike, a pre toga na Obrenoviće i Karađorđeviće. Pa čak su se i komunisti delili posle rata na one koji su više voleli Tita i one koji su voleli Staljina (otud Goli otok). Pa smo onda za vreme hladnog rata neki voleli Amere, a neki Ruse. A sad pola nas oće da liže dupe Moskvi, a pola Briselu. Mi smo mnogo naivan i napaljen narod i nikad nećemo naučiti neke stvari. Nemci i Rusi i dalje imaju himne koje su imali za vreme Hitlera i Staljina, to je nacionalna svest, ne odriču se ničeg svog, znaju ko su i šta su. A mi se i dalje igramo partizana i četnika, ko deca od pet godina...

eto kad si spomenuo francuze. francuzi i nijemci se nimalo ne vole kao narodi, ne znam koliko je to poznato. sama prethodnica evropske unije je bila zajednica za ugalj i čelik upravo potpisana između njemačke francuske italije i zemalja beneluxa, sa prvobitnim ciljem da se stabilizuje stanje između te dvije zemlje.

Какве то везе има са овим? У питању су односи два народа, не зараћених страна у оквиру истог народа, у сукобу који је завршен. А при том нису имали неког избора због опасности од Совјета. Ујединили се због заједничког непријатеља.

a kad bi naši ovako nešto uradili. za jedno 10000000 godina.

Ако мислиш на народе и народности Балкана, урадили они то још пре Француза и кобасичара, иако је много више крви проливено. 4.12.'43. (да не идем даље у прошлост)

E ovako.
Pod jedan - Mi smo u rat ušli zbog Britanaca. Spontanih demonstracija nije bilo u martu 1941. već su sve to organizovale strane službe.

Pod dva - Saveznici su podržavali četnike, odnosno JVuO (Jugoslovensku vojsku u Otadžbini), tj. Dražine četnike. Tako su radili sve dok partizani, potpomognuti od strane Sovjetskih službi nisu dovoljno ojačali i počeli da se aktivnije i organizovanije bore protiv Nemaca. Tada su prekinuli da šalju materijal četnicima i tada su Britanski i Američki agenti posetili Tita i počeli da pomažu Partizane.

Pod tri - I u Četnicima i Partizanima je bilo i heroja i zločinaca, samo su Partizani pobedili, pa su svoje progurali kao jedine dobre. Imam primer iz prve ruke: Kada su Partizani došli u neko selo u Hercegovini, u kojem je stanovništvo bilo izmešano, živeli su i Srbi, i muslimani i Hrvati, pitali su ko hoće da se pridruži Partizanima, i kada su meštani odgovorili da niko neće ni u jednu vojsku jer je mešano stanovništvo i neće probleme i sa Nemcima i ovima našima, Partizani su pobili pola sela. Inače na čelu tog odreda Partizana je bio jedan od omiljenih "heroja" Sava Kovačević.

Ako se setim još nečega, napisaću.