Prijava

E, sad posto sam procitao celu temu od sto iljada postova, da napisem i ja koju recenicu.
Ja sam iz cetnickog kraja. Cale mi je za njih, pokojni deda, tj. njegov otac isto. S druge strane, majcin otac je bio u partiji, ali je bio pravoslavac i mnogo je dobar covek. Prema tome, ne moze niko da gleda jedne ili druge ili obe vojske kao govna u celini. Raznih ljudi je bilo. Kao sto rekoh, iz cetnickog sam kraja. Ovde je Cica ostavio svoju decu da ih mestani cuvaju tokom rata. Mislim da je imao sina i kcerku, nisam siguran, a i nije bitno. Takodje, ovde je postojala cetnicka stamparija. I ako mi je celog zivota punjena glava raznim pricama o tome kako su partizani govna, ja cu biti dosta objektivniji od starih ovde koji pamte taj period i koji dosta vise znaju od svih ovde na ovoj temi zato sto su to preziveli. Ta njihova subjektivnost je zbog toga sto je dosta ljudi ubijeno od strane komunista posle rata, pa zbog mrznje govore sve najgore o njima. Ja mislim da su govna i jedni i drugi, ali da su veca partizani. Cetnici su regularna jugoslovenska, tj. srpska vojska koja je posle aprilskog rata otisla u sume da bi tako nastavili borbu protiv okupatora. S druge strane, partizani, tj. prvi od njih su uglavnom bili (cast izuzecima) obicna bagra. Sitni dzeparosi, kockari, dzabalebarosi, pijanice koji su poverovali u pricu komunista koji su obecavali svasta ako njihov sistem zavlada. Da ce svi biti jednaki,bogati, svi imati ista prava, dovoljno sredstava za zivot i blagostanje. To su price za malu decu. To ne moze nijedna drzava da istrpi, ma koliko bogata bila. E, ti posle, sto su se prikljucili pokretu su verovatno dosta posteniji jer su ljudi iz naroda koji su posli u borbu, tj. u bespotrebnu pogibiju, kao sto je vec neko napisao, su otisli u rat zbog toga sto vise nisu mogli da trpe ostale strane (cetnike, Svabe, ustase...). Dosta je bilo primera da su braca odlazili u rata na razlicite strane samo da bi sacuvali kucu i porodicu. Tako da se ne moze govoriti o bilo kojoj strani da su govna u celini.
Cinjenica je da su komunisti (ne partizani, komunisti(nisu svi partizani bili komunisti i ateisti)) imali za cilj da sto vise Srba izgine. Nisu oni slucajno, niti su bili glupi da ubijaju tolike Nemca, a znaju da za jednog ide sto Srba i nisu slucajno posli na Kozaru da bi ubili tries Svaba. Tu pricu o bratstvu i jedinstvu mogu da prodaju deci u jaslicama.
Cetnici, sa druge strane, su imali muslimansku diviziju. To ima vise smisla o bratstvu i jedinstvu nego komunisticka prica.
Sto se tice saradnje sa okupatorom, tu je saradjivao ko je s kim hteo i kad je hteo. Cim je neko nekome zatrebao, saradjivali su. Cetnici sa Svabama, partizani sa Svabama, cetnici sa partizanima (ratovali zajedno protiv Svaba i ustasa na pocetku rata), partizani sa ustasama, pa i Svabe su saradjivale sa Sovjetima. Na nasem prostoru saradnja se nije odvijala izmedju celih pokreta, nego izmedju nekih manjih grupa. Komunisti su posle rata cetnike najvise satanizovali zbog neke saradnje sa okupatorom, i tako mesale cetnike odmetnike sa likovima iz kraljevskog rezima koji su sluzbovali Nemcima i zajebavali se u Beogradu.
Cinjenica je da su partizani bili bolje organizovani i opremljeni i da su rat dobili jer su Saveznici izjebali cetnike i pomogle partizanima. Tako su im zapadnjaci slali opremu, a Ruse posle dosli sa tenkovima i ostalim kurcima i sjebali Svabe do kraja. I tako cetnici ostadose na cedilu i prepusteni komunjarama posle rata.
E sad da kazem razlog zbog cega mislim da su partizani veca govna. Razlog je to sta su uradili posle rata, tj. to sto je poubijano na stotine hiljada civila, uglavnom Srba zbog neke izmisljene saradnje sa okupatorom. Znaju stariji da kazu gde ima masovnih grobnica u mom kraju. Tako su ginuli pekari koji su prodavali hleb Svabama, ili, lupam, obucari koji su im krpili cizme (kao da je bilo ko imao izbora). Zbog cega su toliko hteli da poubijaju sto vise Srba ne znam, niti zelim da sad raspravljam o neki teorijama zavere.
Niceg ovog ne bi bilo da se nasi "prijatelji" i saveznici u ratu nisu pobrinuli za parolu "Bolje grob, nego rob" i tako slicno. Sta cete kad smo lud narod... Kao sto neko vec rece, mrzi me da trazim ko, ponasamo se kao muslimani sa Bliskog istoka umesto k'o severnjaci.

Ako vam je smor da citate onoliki post, nemojte. Ja nisam jednostavno mog'o manje da napisem. Valjda ima nesto i pametno. :D

Dobro si napisao JeaBič, ali si izgurao moj sličan post na dno prethodne strane. Slično ovome samo sažeto :)

Постови Лудог Чака са претходне стране и Црне Гује су отприлике то, како јесте. Само нисам знао ово за Саву, Луди, је л' то проверено?

Tačno je, pričao ćaletov kolega.

S druge strane, partizani, tj. prvi od njih su uglavnom bili (cast izuzecima) obicna bagra

Druze, ne mogu da se slozim sa tobom u ovome. Mnogi ljudi su isli u partizane zato sto nisu imali drugu antifasisticku opciju, tako da su u pokret ulazili razliciti ljudi. Moj pradeda je bio u partizanima jer u tom kraju nije bilo cetnika, samo partizana(mrzeo je Hrvate!?). Skoro svi moji su bili u partizanima ali i dalje mislim da su cetnici nepriznati heroji. Kurac su moj partizani oslobodili. Kurac bi oni bili pobednici da nisu Rusi oslobodili. Sta su oni radili!? Ubijali ponekog Svabu a time likvidirali celo srpsko selo. Cetnici su pametnije radili da bi sacuvali svoj narod.

GČ, pročitaj još jednom post. Rekao lik prvi partizani, ne svi.

GČ, pročitaj još jednom post. Rekao lik prvi partizani, ne svi.

To. Mislio sam na one sto su poceli sa trovanjem naroda. I cita se JeaBač. :D

Dobro si napisao JeaBič, ali si izgurao moj sličan post na dno prethodne strane. Slično ovome samo sažeto :)

Dok sam ja otkuco proslo je nekoliko postova. Drago mi je sto neko misli kao ja. Trebalo je vise ljudi ovako da napise, a ne da se vodi rasprava sa argumentima preuzetim iz "Otpisanih".

Drago mi je sto neko misli kao ja. Trebalo je vise ljudi ovako da napise, a ne da se vodi rasprava sa argumentima preuzetim iz "Otpisanih".

Jeste. Jedni pričaju ko da su se malopre vratili sa Ravne Gore, a drugi kao da su odgledali ceo serijal partiznaskih filmova.

Po onome što sam učila u osnovnoj školi(ne interesuje me ta tematika),ja bih se pridružila četnicima.I mene profesor kad je pitao čije redove bih izabrala ja sam bila za četnike.Idem sad nešto da pročitam,pa ću i sama da otkrijem zašto sam to tada rekla.:)
EDIT:Mislim da su partizani imali veći cilj koji se nije ticao samo ovih prostora.Četnici jesu veći heroji od partizana.

Mi smo u četvrtom srednje, iz istorije imali da kao raspravu četnici vs partizani. Nas četvoro uzelo četnike, i svi ostali partizane, i to su za partizane bili većinom dobri i pametni učenici. Sve u svemu, oduvali smo ih :)

Moj profesor i ja smo u odjeljenu od 30 učenika jedini bili za četnike. (a načula sam da je đed mog profesora bio komita).

I slazem se sa svima koji su napisali da su novi "cetnici" sviraci kurcu. Ja ne znam da li ima ukupno 10 ljudi koji su jos uvek zivi, a ratovali su za cetnike. Bio sam jednom na Ravnoj Gori na "saboru", cisto da vidim kako je. Oni su centar prve gerilske organizacije u zarobljenoj Evropi pretvorili u vasar. Sad cu da stavim u sledecem postu snimak sa jednog od tih dogadjaja.

Pa samo njihovo postojanje sad je besmisleno.I jes ovo bruka i sramota.

Eto, svakakva stoka se sad izjasnjava kao cetnik. Najvise mrzim kad vidim neke koje i ja sa svojih nepunih 20 godina pamtim da su bili komunjare da idu u crkvu i da se prave neki veliki Srbi. Vec sam napisao, lud narod...
EDIT: Jos crnja stvar. Pitam ja prosle godine druga,tj. vise je poznanik, gde ce za prvi maj na uranak. Kaze covek na Ravnu Goru. Jeste prvi maj praznik rada, ali se dosta vezuje za komuniste i to je verovatno njihov najvazniji praznik. Jos jedna glupost novopecenih cetnika.

kakve su ovo spodobe na klipu?boze moj, sve neki polusvet, i ona nozekanja zabodena u sto...

To su nasi srBski junaci, bre.

Хаха, пијани лик на 0:45 кад отресе деду кајлом.
Стрејт аута Булајићеви филмови.