Prijava

Дакле, да поставим дискусију у старту, рецимо да је национализам јасно дефинисан као љубав према сопственом народу и земљи.
Због чега неки људи националисте етикетирају као кретене-болиде-затуцане, и зашто националисти те људе етикетирају, у нашем случају, као анти-српски настројене?
Да ли је национализам потребан када живимо у окружењу које је давно отишло са национализма на шовинизам, и нема много јаку тенденцију да се врати тим тако слатким ''европским вредностима''? Дакле изовл'те на дискусију ко хоће, ко неће или нема шта да каже, БЕЗ СПЕМА!

A kada sam ja patriota, a kada sam nacionalista?

Човек као недовољно јака личност тражи осећај снаге и припадности групацији, а нација му је најлакши и најприступачнији избор.

Дакле, да поставим дискусију у старту, рецимо да је национализам јасно дефинисан као љубав према сопственом народу и земљи.

Да сјебеш у старту, то није национализам.

Ау брате, имате плато испред Филозофског и гомилу жгадије да расправља о томе, мојне овде да смарате. Кога боли курац шта је национализам, било је педесет истих тема. Где су модови који курац?

Рецимо сам написао. Једни кажу јесте други кажу није, а и сама дефиниција није баш јасна.

Sama definicija nacionalizma je sasvim jasna, samo postoje ljudi koji je ne znaju pa seru. Meni se sere od nacionalizma, kakva iracionalnost...

Ja ne znam razliku između nacionalizma i patriotizma.

Кад год видим овог чику, национализам ми дође некако симпа. Погледајте само тај фалусоидни шлем.
http://www.ssa.gov/history/pics/ottoengrave.jpg

Ja ne znam razliku između nacionalizma i patriotizma.

Nema je.

Zato što se miješa nacionalizam i šoviniza pa čak i fašizam i nacizam i neoklerofašizoteatralizam. Moraju ljudi da se obrazuu, daću Đeljanu na čkolu a ona će od sutra ću je turim u čkolu.

Ајд што си википедију ставио, ал sh. википедију...

Nacionalizam je kult sopstvene nacije koga karakteriše šovinistički odnos i raspirivanje mržnje prema drugim nacijama

Са Ћулетовог линка.

Ja ne znam razliku između nacionalizma i patriotizma.

Nema je.

Ево о овоме причам када кажем да није јасно дефинисан, јер колико ја знам, патриотизам нема везе са шовинизмом.

Mi živimo u zemlji gde naši političari pokušavaju da od nas naprave ono što u Evropi i Americi samo propagiraju. Liberalizam ne postoji. Osim u glavama naših političara. Sve jake države su nacionalistički nastrojene. Amerika, Nemačka, Engleska.....

Кад год видим овог чику, национализам ми дође некако симпа. Погледајте само тај фалусоидни шлем.

Šlem stvarno jebe, isti je nosio cezar na rubikonu

Kako bre ne znate razliku između patriotizma, nacionalizma i šovinizma :)

patriotizam - veličanje svojeg
nacionalizam - veličanje svojeg + pljuvanje tuđeg
šovinizam - valičanje svojeg + pljuvanje tuđeg + tendencije ka eliminaciji tuđeg

Mi živimo u zemlji gde naši političari pokušavaju da od nas naprave ono što u Evropi i Americi samo propagiraju. Liberalizam ne postoji. Osim u glavama naših političara. Sve jake države su nacionalistički nastrojene. Amerika, Nemačka, Engleska.....

С тим да америчкој нацији могу да припадају и Немци и Јапанци и Италијани и Французи и остали. У Србији за сваког ко није православан кажу да није Србин, а камоли да је из другог народа.

patriotizam - veličanje svojeg
nacionalizam - veličanje svojeg + pljuvanje tuđeg
šovinizam - valičanje svojeg + pljuvanje tuđeg + tendencije ka eliminaciji tuđeg

Mislim da je Grujan ovo lepo pojasnio. Samo nisi ovako jednostavno objasnio liberalizam, pa kada ti ide već, dodaj to i da lokujemo. Svaka čast :))))

Samo nisi ovako jednostavno objasnio liberalizam, pa kada ti ide već, dodaj to i da lokujemo.

Može, moža :)

liberalizam - veličanje svačijeg
nihilizam - veličanje ničijeg

Nacionalizam je kult sopstvene nacije koga karakteriše šovinistički odnos i raspirivanje mržnje prema drugim nacijama

↑ Enciklopedija SFRJ, 1978.

А ко је убацио податак у њикипедију, и не треба да чуди.
Занимљиво како саме комуњаре нису обраћале пажњу на то колико су саме радиле у духу онога по чему су пљувале.