Prijava

Ар. је мали град и све може пешке, зовем такси једино ако нешто треба да вучем из града па платим од 100 до 200 дин.

Ретко се возим таксијем. Само у случају кад морам, кад не могу да ухватим превоз. Чешће се возим кад путујем у своје село, па хватам од суседне селендре, али тамо таксисти примају по двоје-троје путника, па делимо и изађе ми 80 кинти на 10 километара, што је џабе.

Причам с таксистима само кад се њима прича, никад не започињем разговор први. Ако видим да брзо вози и не труди се да губи време на семафорима, обавезно га частим. Али ретки су такви, углавном гледају да те зајебу.

Скоро су ми били ортаци који слабо познају Београд и требало је ноћу после концерта Џудаса да се превезу од Арене до Коњарника. И таксиста, уместо да иде аутопутем преко Газеле и стигне до Коњарника за 10 минута у вр' главе, он их је возикао преко Бранковог моста, па кроз центар, па код Вука, па на Булевар и узео им на крају 1600 кинти. Еј! Који шљам од човека мораш да будеш? Не знам, мене би гризла савест.

Koristim taksi jedino kad idem na časove gitare do lika koji je na drugom kraju grada, i uvek me taksisti zaluđuju sa forama tipa "muzičari koju piju" i "jel džitra donosi pičke?" al sam uvek otvoren za komunikaciju sa njima, jebemliga nije njima lak posao.

У Нишу се возим само кад морам, рецимо од аутобуске до куће, уместо да теглим торбетине, ранац, и лап топ, ја узмем такси. То изађе неких 150 кинти у вр' главе, с обзиром да је то само пар минута вожње.

Најјаче ми је у Алексинцу. Тамо од краја до краја града таксијем стигнеш за максимум 50 кинти.

Jednom u Bg-u probao da nas obradi jedan lik i da vozi okolnim nekim putem o kojem ja nemam pojma, svejedno trebali smo sa Slavije na Banovo brdo, i pošto je čuo da smo džiberi iz Šumadije išao nekim okolnim putevima, onda kada je stao ispao račun duplo veći. Drugar mu baci pola i kaže "Toliko plaćam obično za vožnju a to što si vozio okolo ja ti nisam tražio" i izađemo.
Mada sam imao i pozitivna iskustva, kad je bio neki udes na onom nadvožnjaku što penje na BB vozio nas taksista nekim putevima koje sada ne bih našao da mi život zavisi od toga, Košutnjak valjda, pokazivao nam kuću Čolinu i još od nekih i na kraju nam naplatio samo malo više od onoga koliko bi izašla realna cena da je ostavio uključen taksimetar.

Najbolja je Tuzla: po čitavom gradu, gdje hoćeš i odakle hoćeš, plaćaš marku. Da, jednu jebenu marku, 0,5€. A nije Tuzla baš toliko mala.

Скоро су ми били ортаци који слабо познају Београд и требало је ноћу после концерта Џудаса да се превезу од Арене до Коњарника. И таксиста, уместо да иде аутопутем преко Газеле и стигне до Коњарника за 10 минута у вр' главе, он их је возикао преко Бранковог моста, па кроз центар, па код Вука, па на Булевар и узео им на крају 1600 кинти. Еј! Који шљам од човека мораш да будеш? Не знам, мене би гризла савест.

Jes da od toga jede 'leb, ali brate, sta ako je njima to poslednja kinta..Msm stvarno...Znaci kad dodjem u BG samo GSP :)

Mada sam imao i pozitivna iskustva, kad je bio neki udes na onom nadvožnjaku što penje na BB vozio nas taksista nekim putevima koje sada ne bih našao da mi život zavisi od toga, Košutnjak valjda, pokazivao nam kuću Čolinu i još od nekih i na kraju nam naplatio samo malo više od onoga koliko bi izašla realna cena da je ostavio uključen taksimetar.

Meni se nije tako nesto desilo, ali isto sam imao pozitivna iskustva... 2 puta sam ostao bez kinte za skoro pa pola puta, i otkucao taksimetar oko 130..Ja kazem taksisti: 'stanite tu nemam vise para' ... on mi vrati: 'ma opusteno idemo do tvog odredista' i ugasi taksimetar i odveze me kod druga na zuraju...

vozio sam se samo dva puta, i to kad sam bio u gipsu... tako da nisam kompetentan da nešto kažem na tu temu... a i ne razumijem ljude, naročito muški dio populacije koji se vozi taksijem u gradu poput BL, gdej za sat vremena najpjaniji možeš preći sa jednog kraja na drugi... za četri godine koliko sam ovdje samo sam se jednom vozio i sa gradskim...

Najviše sam koristio taksi u srednjoj, ujutru kad treba da se ide u školu. Mrzelo me da odam a imalo neko govnjivo brdo pa smo nas par uvek išli taksijem, posebno ako se nalijemo veče pre toga, oko 120 kinti nam bilo.

rijetko mater im, nikad skoro. prvo zato sto su stoka jedna od vozaca, ubacuju se, ulijecu, izbjegavaju sudare za dlaku, sve zato jer ostali vozaci ukoce i puste idote da proluftiraju. nisu svi ovakvi naravno, ali jedna dobra vecina. smore se valjda, citav dan u kolima i to...
a svasta sam znao da cujem ranije, dok sam cesce ih koristio. jedan je jednom rukom drzao volan, drugom telefon, i pred kraj voznje mi pokazuje klip, sa sve nevjericom, 'pogle kolki joj je supak picka joj materina kurvi'. drugi me je vozio i zvao djevojku telefonom. covjek od 35-40 godina, 'a macka, ja te volim znasi, to je ljubav, znasi. e, ljubavi, slusaj' i onda odvrne radio, pogledom puca u mene u desnu stranu kosuljeee. dva-tri puta je prosao kroz crveno, preletjeo lezece policajce, uspio da zakaci i ivicnjak, i kad ga je na mostu gdje sam htio da izadjem zaustavio policajac, taman se ponadah da ce da ga izjebe za sve prekrsaje, pandur poce da mu se javlja, da zavrse ono, i provjerava je li mu tacan broj dao ranije.
znaju i da ukradu. dajem divljaku 5 eura, treba euro da naplati, i tip mi vraca 4, i ja u zurbi ne pogledam u ruku, nego izadjem, bili na semaforu. kad sam izasao, vidim u rucu 2 eura, i novcic slicne velicine, nepoznatog porijekla...

lololo ja volim kod taksista kad idu brzo, ali ne ono brzo da preticu u sred grada pod punom trakom, nego brzo ono normalno da se tako izrazim...

Taksisti su poseban tip ljudi. Jednom me vozio neki, ne sećam se tačno gde, davno beše, negde na konjarniku. Znate ono kad ima dve-tri trake, a desna traka je isključivo za ove što skreću desno... E mi smo išli pravo. Ali u traci za pravo bila gužva na semaforu, tako da je čovek opušteno ušao u traku za desno obišao sve i stao ispred kolone. Ali stao je tako da je zatvorio i traku za desno, tako da oni koji su hteli da skrenu desno, kojima inače nije bilo crveno, nisu mogli da prođu. Onda su počeli da nam sviraju i da nas psuju vozači iz obe kolone. Prolaznici se okreću, bleje u nas. Mene blam pojede. I ja mu kažem "Sviraju ovi". A on složi neku totalno opuštenu facu i kaže "Šta te boli kurac".

Uglavnom su govna ljudi, a ni stranke ne zaostaju za njima, nikako, ne ne.

Inače... zaboravio da dodam da i ja retko koristim taksi, dovoljan mi je GSP osim ak' je kasno uveče a moram kući, a mrzi me da se šetam ili čekam jutarnji. Ionako mi do pre dve godine nije trebao taksi, sve poslove koje sam imao obavljao sam u Zemunu.

Bar dva puta na dan, i stalno započnu neku priču, a ja ne volim, sem kad sam pijan, onda pričamo ko jebe više i ocenjujemo ribe pored puta.

Pita li mene, nas, ko šta? Da počnem?

samo kad idem u grad jer su počeli da hapse pijane vozače. uvijek pričam sa njima, sve su to braća moja, muče se za dinar.

Meša ispričaj i ti svoje muke, otvori se!

Бем га Вишеград је мали град не треба ти такси. Возим се само кад морам на село, а не могу да одем пешке :)
Скупи су што се тога тиче, а гледао сам својим очима како узима кинезу 50 евра и воза га у круг, а ћуприја 50 метара од такси штанда :)

Drugi put Remac, al možda i bolje da ne piše, plašim se da bi to bio kraj foruma kakav poznajemo!