Prijava

Care da li si znao da su Sjedinjene Američke Države imale kralja na 11 dana u 19. veku, neki Rajan Fligs iz Filadelfije se proglasio kraljem u Kongresu pošto je bio senator?

Не, мада знам да је било таквих ликова колико хоћеш, ево га један од познатијих, Нортон I, цар Сједињених Држава и протектор Мексика

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/21/Emperor_Joshua_A._Norton_I.jpg

Kad ste već kod CG, zanima me koji je to zapravo kurac sa Crnogorcima, pošto su počeli baš mnogo da kenjaju kako oni nikada nisu imali nikakve veze sa Srbima i da su njih Srbi još i ugnjetavali i praktično okupirali posle Prvog svetskog rata. Znam da su se oni pre 100 godina skoro svi izjašnjavali kao Srbi, pa kad su komunjare došle na vlast svi postali Crnogorci a i danas se uglavnom tako deklarišu, u otprilike 60-40 odnosu protiv Srba. Da li se tu radi o klasičnom instant-nacija slučaju ili smo zapravo mi mitomanska govna?

evo iz knjige istorija Srbije, dr Zeljko Fajfric

"..osim drugacijeg etnickog sastava i razlicite religije, Raska i Zeta su trpele razlicite uticaje sto se i te kako osetilo u kulturnom pogledu. Njihovi medjusobni odnosi bili su samo ponekad skladni, a najcesce je stalna netrpeljivost dovodila do krvavih sukoba...Zeta se nalazila u primorju, tako da je tu bio izrazen uticaj romanske kulture, a bila je, osim srpskim zivljem, naseljena i brojnim romanskim i arbanaskim stanovnistvom koje je imalo i poprilican politicki uticaj."

I kad dodamo pisanije Vuka Karadzica, Jovana Cvijica, Marka Miljanova itd koji opisuju zajednicko poreklo cg i arbanaskih plemena, te vekovna izolacija naroda koji je ziveo na tom prostoru okruzenog turcima sa svih strana, u njihovom jedinstvenom plemenskom okruzenju mogu samo da zakljucim da su se te pocetne razlike izmedju Raske i Zete ocigledno vremenom samo uvecavale, da imaju pravo na svoju drzavu po meni nije upitno ni pod razno, a da su vremenom razvili i neki osoben etnos vrlo mi je verovatno

E VIVA E VIVA

poz za gtd brata

Opšte je poznato da većina crnogorskih plemena ili vuče poreklo ili je u bliskom srodstvu sa šiptarskim plemenima

To ti se najbolje ogleda u neizmernoj ljubavi oba naroda prema kozama i nezavisnim državicama

"..osim drugacijeg etnickog sastava i razlicite religije, Raska i Zeta su trpele razlicite uticaje sto se i te kako osetilo u kulturnom pogledu. Njihovi medjusobni odnosi bili su samo ponekad skladni, a najcesce je stalna netrpeljivost dovodila do krvavih sukoba...Zeta se nalazila u primorju, tako da je tu bio izrazen uticaj romanske kulture, a bila je, osim srpskim zivljem, naseljena i brojnim romanskim i arbanaskim stanovnistvom koje je imalo i poprilican politicki uticaj."

Ах да, стара црногорска племена са значајним романским утицајима у приморју и албанским у Забојани.

http://www.znanje.org/i/i26/06iv11/06iv110120/slike/StaraCrnaGoraPlemena.jpg

Trebalo je govna bombardovati dok se moglo, sad kurac kad su u NATO paktu.

A gde je pleme Vujoševića?

Nisu oni pleme, oni su bratstvo u plemenu Kuča.

Meni je i dan danas neshvatljivo zašto se pucalo i slavilo po Altini (zemunsko naselje mahom krajišničko) kad je Hrvatska ušla u EU, aj da nisam tad bio tamo i radio, pa da mi priča neko ovo ili ono. Najebali od ustaša ko niko a onda ih brane, slave uspehe Hrvatske i slično, krajišnici boluju od štokholmskog sindroma izgleda

Plemena jebena looool i onda nam prosipaju nešto, pa bosanci gospoda za njih jbt hahaha

Najebali od ustaša ko niko a onda ih brane, slave uspehe Hrvatske i slično, krajišnici boluju od štokholmskog sindroma izgleda

EU pasoš, sine, putuju kako hoće, rade kako hoće, nisu građani trećeg reda kao kad naši odu tamo sa ovim usranim crvenim il plavim pasošima, državljani Evropske unije...

срби говна највећа

Znam, ali uzeti pasoš države koja ti je pobila pola familije, jbt

Care citao sam dosta o tom procesu formiranja plemena na teritoriji danasnje CG, ti si verovatno citao i vise, ne znam koje je tvoje misljenje ali meni je to, premda izuzetno obimno, jako zanimljivo stivo. Ovo je samo deo slagalice, ok ovo je map plemena stare Crne Gore, izostavio si plemena 7 Brda koja su sa Starom CG povezana u svakom mogucem smislu. Dovoljno je reci samo jedan primer, Vasojevici su Brdsko pleme a Ozrinici pleme Stare CG a u krvnom su srodstvu, jer su Ozro i Vaso rodjena braca, a bilo ih je po raznim predanjima bar 5,6, Vaso, Kraso, Pipo, Ozro, Oto itd i to su sve rodonacelnici plemena.

To pise i Marko Miljanov, ima i za Bjelopavlice

..Tu se njegovo pleme u polje bjelopavlicko narodlilo i ummozilo,vise od drugije' plemena.Govori se u narod da su Gaso i Bijeli Pavle od Leke Dukadjinca.i da su se braca tamo razdvolija.Gaso osta' tamo,a Bijeli Pavle dosa' ovamo.

Zatim plemena Stare Hercegovine cije danasnje stanovnistvo je mahom upravo iz Zetske ravnice (Drobnjaci su danasnju teritoriju zauzeli dosta kasnije, Uskoci i Saranci, Pivljani od Rudja i Branila iz Zete, i ostala kasnija doseljavanja, Banjani kao najmladje pleme formirani mahom od doseljenika itd, Milomir i njegovi Miljanici su iz KUCHA ja mislim itd) i Malesije a kao sto rekoh vekovima su zbog poznatih (ne)prilika bili upuceni samo jedni na druge, zenili se i udavali, isli u cete i bojeve zajedno itd.

Jedno pitanje za tebe, koja je razlika Arbanas/Arnaut, nasao sam objasnjenje Marka Miljanova ali mi ovo deluje kao fantazija,evo:

"Jer su oni otud i dobili ime Arnaut;a to,kako je pita necesov car,kad mu je vojska pred neprijateljem bjezala,a Arnauti su izginuli,i car ji' je reka',zasto i oni ne bjeze;netko mu je reka:"njima je muka".Oni su kazali caru:"Ovo su od one zemlje sto si ji' vidio da i' je muka nazad" a to izgovara rijec "Arnaut" Arnaut=u perskijskom i arapskom jeziku,koji je sastavni deo turskoga knjizevnoga jezika,ima nesto slicno ovom tumacenju jer je AR= vrati se,ENNA=mi,UDLJ(UT)= natrag

Ja gluplje objasnjenje nisam video u zivotu, kao da su ga opravili zajk, tilmo i fender zajedno

Stvarno, brate, Deretić ima smislenija objašnjena

Mislim da bi javnost u Srbiji trebala da postigne dogovor i sa njim izađe pred onu međunarodnu, da priznamo uz pomoć ovakvih prosrpskih istoričara poput Cara, da je Srbija izvršila etnocid u Crnoj Gori i vekovnom srbizacijom na tom području stvorila od jednog dela albanskog naroda ono što se danas naziva crnogorskom nacijom, baš bih voleo da vidim reakciju plemena

A i nije daleko od istine