Prijava

Da dodam... Pre NLB lige, Beobanka je dva puta ulazila u polufinale kupa Koraća, Zvezda igrala finale sa Mešom...Naravno da će da poraste kvalitet lige kad igraju u njoj dva najjača kluba. Za šta se bore ovi nesrećnici u basketu? Za četvrto mesto koje vodi u NLB? To je čisto ponižavanje naše košarke od strane ULEB i FIBA.
Za fudbal ne znam, mislim da se ne možemo gore poniziti.

realno, ne bi bilo izbalansirano, jer bi svi bezali

Problem bi bio što bi smo svi imali samo jednog prvaka, tj. jedno mesto za LŠ. Možda bismo mogli da uvedemo stari hrvatski sistem od 2006: liga 12 timova, nakon 22 kola deli se na ligu za prvaka i ligu za ostanak. U zadnjih 10 kola bilo bi daleko uzbudljivije.

a, uzbudljivije... mislim da to i dalje nije kvalitetan fudbal. pobjednik opet upadne u kvalifikacije za evropu i prodje ovako kako je sad prosao. mali klubovi su tu da prave igrace i to je to, tako funkcionise fudbal. zvezda i partizan, koji pretenduju na ligu sampiona, tokom godine igraju po varosicama, selima, mjestima u kojima ni nema uslova da se razvije neki jaci klub. dakle, da se oformi balkanska liga, njuma ne bi bilo nista gore nego sad. cak mislim da bi napredovali, liga bi bila izjednacena, klinci bi imali motiv, da izadju na veliku scenu, a balkanska liga bi sigurno bila velika scena. pa cak i seltik i rendzers su izrazili zelju da se prikljuce premijer ligi, jer su jednostavno prevazisli skotsku... odbili su ih, naravano, ne moze da se poredi njihovo stanje sa balkanskim, ali svi teze necem boljem... ovo je ovdje goli kurac, bolje da predjemo u amaterizam, pa samo iz ljubavi da se igra lopte.

O BOŽE HVALA TI KAJ PURGERI SMO MI
O KAKO BI VI SRETNI BILI DA STE PURGERI
LIJEM KRV A SUZA NEMA
TI SI BOJA MOJIH VENA
NEKA CIJELI SVIJET SAD ČUJE
TO JA VOLIM DINAMO !
http://www.youtube.com/watch?v=Krz5LGjnQHQ&feature=related

Динамо добија од града Загреба озбиљну кинту, то их гура и више од Мамићеве способности. Јесу јаки али ми не изгледају као да имају неки систем за дужи период. Можеш ти да доведеш овде најбоље играче, зарђали би од слабе лиге.

Што се тиче заедничке лиге, она је решење, али јебеш га, нема од тога ништа.

O BOŽE HVALA TI KAJ PURGERI SMO MI
O KAKO BI VI SRETNI BILI DA STE PURGERI
LIJEM KRV A SUZA NEMA
TI SI BOJA MOJIH VENA
NEKA CIJELI SVIJET SAD ČUJE
TO JA VOLIM DINAMO !

Realno, ovo je za temu Transfer blama. Kao da im je Tucakovićka pisala tekst.

Ne bi bilo gore nego sad, to sigurno, ali mislim da mi previše očekujemo od toga, jer mislimo da bi to bila liga kao ona od pre dvadeset godina. A to je nemoguće. Ta liga nije bila tako jaka zbog dvadeset miliona stanovnika, nego zbog toga što se radilo ozbiljnije. (A ne zaboravimo zabranu odlaska u inostranstvo pre 27 godina, što je možda i presudno uticalo na snagu te lige.) Osnovni problem našeg fudbala danas nije to što smo mali, nego što smo korumpirane jajare. A i Hrvati nisu ništa bolji, šta god mi mislili. To što Mamić zna da uvali igrače za nerealno velike pare ne znači da im je fudbal u nekom sjajnom stanju. Balkanska liga bi donela nešto malo više jakih utakmica Partizanu, Zvezdi, Vojvodini, možda još jednom ili dva kluba, a s druge strane, Niš, Kragujevac i ostali centri bi otišli u kurac još više. Ne bi to bio preveliki dobitak, naročito ne za nas.

Privatizacija! Koliko god svi mi nismo za ideju da nas kupi neki šeik, izgleda da bez privatizacije nikad neće naš fudbal biti na onom starom nivou!

Znam prijatelju, ali kome trebaju naši klubovi? U premier ligi kupiš klub, ali onda zaradiš pare od tv prava, reklama, ulaznica... A kako neko da zaradi na našim klubovima? To bi bilo lepo, ali ko god kupi naše klubove, ili je glup ili ima neke druge planove sa njima...

Nives Celzijus je u stvari Toletova ćerka !

Ево ја први, и да имам кинте, не бих довео провереног познатог играча јер би ме било срамота да га водам по неким од домаћих стадиона.

a da se mi lepo manemo fudbala, i da se skoncentrisemo da se oforme vise kosarkaskih klubova koji bi mogli da idu u zavrsnice euro kupova, mozda neki i da osvoji. isto moze i malo u rukomet zapostavljeni da se ulaze, a mozda cak i u poneke individualne sportove sto smo oduvek duvali... mozda da pocnemo da igramo ragbi, hokej neki kurac. da se dovedu strani treneri da treniraju decu.

fudbal nam, ruku na srce, ne ide, a mnogo ocekujemo. jebem ga, gubimo od iraca.

Niš, Kragujevac i ostali centri bi otišli u kurac još više. Ne bi to bio preveliki dobitak, naročito ne za nas.

koji bre centri, o cemu pricas... ni stadiona, ni tima... mogli bi konacno da pocnu da se bave mladjim kategorijama ozbiljnije, da stvaraju igrace. talenata nikad ne fali!

veliki bi profitirali, jacali bi uz veci broj jakih utakmica. puni stadioni, bolja medijska pokrivenost, veci motiv za dokazivanje... prvo mjesto dirktna ls, drugo kvalifikacije, par mejsta za ligu evrope, puna kapa, za pocetak. ne znam, previse dobrih stvari ima...

jebem ga, gubimo od iraca.

koliko ovo bode. jebeni faljmuntari, opet.

Dobro Kolfilde, citirao si mi najmanje bitan deo posta. U ostatku sam rekao i da nisam striktni protivnik te ideje, a i objasnio sam zašto mislim da to ne bi bilo korisno u toj meri koliko se tebi čini.

Mora prvo stvari da se menjaju suštinski, iz korena, da se isteraju menadžeri-polukriminalci iz fudbala, da se smanji nameštanje i haos. A onda će, samo po sebi, doći sve to o čemu ti govoriš - i publika i mediji i liga šampiona. Bez tih promena, veće tržište nam neće ništa pomoći. To će biti isti kurac od lige ko i ovaj naš i hrvatski, samo malo veći, i naravno, kao takav malko bogatiji, ništa više od toga...

Dobro Kolfilde, citirao si mi najmanje bitan deo posta. U ostatku sam rekao i da nisam striktni protivnik te ideje, a i objasnio sam zašto mislim da to ne bi bilo korisno u toj meri koliko se tebi čini.

Mora prvo stvari da se menjaju suštinski, iz korena, da se isteraju menadžeri-polukriminalci iz fudbala, da se smanji nameštanje i haos. A onda će, samo po sebi, doći sve to o čemu ti govoriš - i publika i mediji i liga šampiona. Bez tih promena, veće tržište nam neće ništa pomoći. To će biti isti kurac od lige ko i ovaj naš i hrvatski, samo malo veći, i naravno, kao takav malko bogatiji, ništa više od toga...

Никако! Прошли пут је почео рат! ЗАЈЕБИ ТИ ОВО!

To je jedini spas za naš fudbal. Trebaju nam jače utakmice od ovih. Samo da ukinemo gostovanja navijača. Navijači su najveći problem.