Prijava

Kako da se sazna koja je maksimalna dozvoljena (normlana )temperatura komponente?

Nadjes proizvodjacku specifikaciju, ili guglas - npr. http://lmgtfy.com/?q=phenom+ii+965+maximum+temperature.

Aha, ok, pomislih da možda postoji neki program, ko će ga znati. :)

Džer, ti si razumeš u kompove kolko sam ukapiro, jel, oćel mi značiti nešto 'opipljivije' da nabacim još giga rama, pošto iam 2? inače, ddr2 je u pitanju? da ne dajem pare za dž ako se napredak neće osetiti

Aha, ok, pomislih da možda postoji neki program, ko će ga znati. :)

Imaš program koji ti prikazuje stanje, ali za nominalne vrednosti moraš proveriti.

Đango (mada nisam pitan): hoće!

Sve preko 90C nije normalno... Prvo treba ocistiti kulere od prasine, pa ako su temperature i dalje iste onda se treba posavetovati sa lekarom ili farmaceutom...

@Đango: stavi još rama, ali će ti windows prepoznati samo 3GB, preciznije oko 3.25 - 3.5 GB. Samo 64-bitni win prepoznaje preko 4 GB. (bez obzira je li xp, vista ili win7). Razliku ćeš ipak osjetiti.

ma znam to za x64 i x32, nije frka, nego da ne bacam kintu bez potrebe, pošto je ddr2 skupa.

I ovdje (u B. Luci) je skupa. Stavi još 1 GB pa ga jebi.

Ja imam 1.5 Gb RAM, i 256 Mb graficku. Je l' može još dva giga rama pa da vozim 7-icu, ili Vistu? DDR 2 je u pitanju...

rte, može, ako Liverpul osvoji.

Znači slaba vajda... Šteta, tako mi treba nešto što nije piratizovani SP3, k'o Liverpulu gornja polovina tabele.

@Đango: stavi još rama, ali će ti windows prepoznati samo 3GB, preciznije oko 3.25 - 3.5 GB. Samo 64-bitni win prepoznaje preko 4 GB. (bez obzira je li xp, vista ili win7). Razliku ćeš ipak osjetiti.

x64 vidi sve preko 3,25GB, ne preko 4.
Django, ako planiras da menjas komp, bolje stekaj kintu, neces osetiti neko spektakularno ubrzanje. U svakom slucaju, mozes kupiti polovnu memoriju, da te izadje jeftinije.

rnrte, Vistu svakako nemoj, a mozes 7 da nabacis, 3GB je neki minimum. Grafika je nebitna.

I ja imam problema sa ventilacijom kao ovaj gore što je oživio temu. Očistio sam ventilator na laptopu, al opet gudi, upinje, sve se bojim nekad da se neće preforsirati kao 90-godišnjak kad je na njemu neka od 18.

Meni 7ica sa 2GB ne pravi nikakve probleme, + sto se odatle cupa i grafika, jer nemam graficku. A nije da koristim nezahtevan software, zna da stuca ponegad, ali sljaka sasvim solidno...

Moze ona da radi i sa 1GB, ali 3GB je preporuka. Ti mozda imas i DDR3 memoriju koja je duplo brza od DDR2.

Sad primetih da kad god krene da mi se cuje buka iz kompa, i kad ukljucim onaj program da mi ocita podatke, na delu za graficku kartu mi ne pisu specifikacije vec pise sledece: ''The specified service has been marked for deletion''.

Ja pročitao Kauboji na računaru.

Кадгод изађем из игрице, монитор почне на пар минута да пишти и цврчи к'о да сам на њега ставио бечку шницлу да се пече

Prestani da igras igre ili kupi novi monitor... Ili ga samo iskljucis cim zavrsis igru, sacekas par minuta, upalis ga i nadas se da ce raditi i dalje...