Prijava

Želeo bih da otvorim ovu temu sa ciljem da razmenimo iskustva i savete oko problema sa zdravljem i simptoma koji mogu da budu naznaka neke ozbiljnije bolesti.
S obzirom da na sajtu ima dosta aktivnih autora, pretpostavljam da nas ima raznih koji su prošli kroz mnoge zdravstvene probleme, pa bi savet drugima dobrodošao.
Dakle, ako vas bilo šta muči po pitanju zdravlja pitajte na ovoj temi a ostali probajte da pomognete.

Evo ja ću da počmem...
Već par dana imam problem sa spavanjem... Nije ništa psihičke već fizičke prirode.
Bude me veliki bolovi na leđima, negde otprilike iznad bubrega. Mogu da odspavam najviše 5-6 sati i posle toga počinje da mi se javlja bol. Pokušavao sam da se namestim na sto i jedan način, kao Sid kada se namešta na kamenu u trećem delu "Ledenog doba", ali nema te poze od koje bi me bol prestao. Jedino ustajanje može da mi pomogne, a i posle toga sam pola sata sav ukočen, k'o strašilo.
Dakle, kičma nije jer bol osetim sa strane.
Ono što me je posebno uplašilo i zbog čega sam otvorio temu je to što su mi otekla stopala i već treći dan otok nikako da splasne. Otekao mi je ceo gornji deo stopala i deo oko skočnih zglobova.
ŠKK mi se dešava? Pokušao sam dizguglam nešto, pa pročitah da stopala hoće doteknu ako bubrezi rade nepravilno.
Ako je neko imao slično iskustvo rado bih poslušao savet, šta da radim i da l' didem kod lekara...

Otečena stopala ili ukazuju na bubrege ili kardiovaskularni sistem. Obavezno idi kod lekara. Osim ako nisi imao donedavno povredu koštano zglobnog sistema ?

Ne, nikakve povrede zgloba nisam imao skoro.
Treba da napomenem da me stopala ništa ne bole, mogu da se krećem normalno, samo su dosta otečena

Možda si pojeo nešto slano,ili si više dana zaredom jeo nešto što sadrži više soli no što ti treba.
Ja se obavezno nadujem ko fugu kad "preslanim".
Ali,to znači i da ti se verovatno voda više zadržava u organizmu,pa može malko i da ti bude povišen pritisak.
Tako,što kaže dr.BeboP,valja ići kod čika doce.

Mr. Ming samo mi još reci da li su stopala otečena samo noću ?

@Van Goga,
moguće je, bio sam na selu zadnjih 6 dana sa ortacima. Mi smo kuvali i sve je bilo prilično slano i začinjeno, a pio sam vodu kao kamila.

Ali,to znači i da ti se verovatno voda više zadržava u organizmu,pa može malko i da ti bude povišen pritisak.

Pritisak mi je konstantno visok i varira od 140-160 gornji.

Mr. Ming samo mi još reci da li su stopala otečena samo noću ?

Ne, 24h. Ni odmor, tj. spavanje mi ne pomažu da otok splasne.

Ako osetiš bolove sa strane najverovatnije su bubrezi, ovo sa stopalima isto ide na njihov račun. Idi brate kod lekara prvom prilikom, bubrezi su zajebana stvar, šta ćeš da prodaš ako ti nekad u životu zagusti a imaš obolele bubrege.

Eto ti,so zadržava vodu u organizmu i sprečava bubrege da normalno rade.Zato te i bole,siroti.
Uzmi prirodne diuretike-čaj od rastavića,kupus ili pasulj,đumbir ili izguglaj još neke.
Probaj tako,a ako ne ide-kod lekara.

Minže, napolju je četeres u ladu, noću je trijes u ladu, ždereš slano, manjak vode i elektrolita, bubrezi se naprežu jer nemaju vode, pišaš mokraću koja je žuta ko tursko zlato. Marni u startu jedno 4 litre vode i sve najbolje.

Onda su bubrezi u pitanju. Do tada što više tečnosti unosi u sebe. Možeš ti da nađeš na googlu milion travčica i čajeva koje da konzumiraš ali to nije to. Na stopala stavljal obloge natopljene u alkoholu i masiraj. Ako ne upali za dan, dva obavezno kod lečnika.

Obavezno idi lekaru. Otičeš jer zadržavaš vodu, znači bubrezi ne šljakaju dobro.

Jel te peče kad mokriš? Ako te peče moguće je da je pesak krenuo ili imaš kamen.

Ali OBAVEZNO IDI LEKARU, pošto ti je i pritisak skočio.

I IZBACI SO IZ UPOTREBE!

@Van Goga,
hvala puno, probaću da izbacim so iz ishrane (da smanjim).
Moram da vam kažem još nešto, kada je u pitanju taj bol u leđima.
On mi se javlja samo kada spavam "normano", tj. na ravnom normalnom dušeku. Ja već više od godinu dana spavam na dvosedu koji mi je mali da ispružim noge, pa mi nogu budu na naslonu za ruke, a dupe upadne u dvosed, pa spavam u bumerang pozi. Kada pređem da spavam normalno, tj. na ravnom, meni se javlja taj bol. Tako je uvek bilo, ali mi tada stopala nisu oticala.
Sada hoću da počnem da zazvlačim taj dvosed da bih spavao normalno i da prilagodim telo normalnom položaju, pa kontam da bih trebao nekoliko dana da trpim taj bol, dok ne naviknem telo na normalno spavanje...

Jel te peče kad mokriš? Ako te peče moguće je da je pesak krenuo ili imaš kamen.

Ne peče me ništa, sasvim normalno i redovno mokrim. To i jeste ono što me buni.

Ali OBAVEZNO IDI LEKARU, pošto ti je i pritisak skočio.

Banini, taj pritisak je kod mene KONSTANTAN, tj. živim i funkcionišem sa njim. Kada mi padne na 120 nije mi dobro... :)

Minže, napolju je četeres u ladu, noću je trijes u ladu, ždereš slano, manjak vode i elektrolita, bubrezi se naprežu jer nemaju vode, pišaš mokraću koja je žuta ko tursko zlato. Marni u startu jedno 4 litre vode i sve najbolje.

Istina, mokraća mi je žuta kao žutara. :)
Od 12. septembra se vraćam na dijetu koju sam dobio od nutricioniste.
Hvala Skočimiše.

Minže posle ovog posta sa promenom mesta spavanja kontam da ti je verovatno to razlog a da ti stopala otiču jer vise sa tog dvoseda ili slično. Jebem li ga sad, pij dosta vode, vrati se na dvosed i terapija ''preznojavanjem'', to po meni leči sve :-D

EDIT: Meni stopala otiču kad putujem, a nikakvih problema nemam sa bubrezima. Eto da spustimo loptu, ima gi razni'. :-D

Ming,nepravilan položaj spavanja može da ti smeta,tj. samo da doprinese da iziritirani bubrezi još gore pate.
Kažem ti ovo za so i pritisak jer sam i sama imala (i imam) te probleme.
Moraš da paziš na ishranu,jer koliko može da ti napravi štete u organizmu,toliko može i da ti pomogne.
Višak vode u organizmu (koji je uzrok oticanja nogu) moraš da izbaciš,probaj sa tim diureticima,iznenadićeš se koji okean imaš u sebi.Lekovi diuretici te teraju na non-stop mokrenje,a kod ovih prirodnijih (čajevi i sl.) proces je umereniji.
Ali,ipak,nemoj da se oslanjaš samo na naše savete-idi proveri to.
Nije prirodno da u relativno mladim godinama tebi normala za pritisak bude tako visoka.

E, kad budeš pišo bistro znači da imaš dovoljno vode. I pij samo vodu. Ništa drugo jer sve ostalo moraš variti. Alkohol, kafu, čajeve i sokove zaboravi dok se ne rehidriraš. Zaboravi malo i na slano dok se ne izbalansiraju elektroliti i da malo oslobodiš bubrege.

Minže, a jesi skoro radio analizu krvne slike i urina? Mislim, tu se vidi da li je sve u redu...