Prijava

Moraš da paziš na ishranu,jer koliko može da ti napravi štete u organizmu,toliko može i da ti pomogne.

Hoću, hvala. Krenuću ponovo na dijetu, nepodnošljiv sam postao sam sebi. Imam 50 kg viška. Dosta je bilo.

E, kad budeš pišo bistro znači da imaš dovoljno vode. I pij samo vodu. Ništa drugo jer sve ostalo moraš variti.

Jel' može pivo? :)
Čuo sam da ono pomaže radu bubrega, čisti ga i razbija kamen. (ozbiljno)

Može bre pivo,al' mani se sad takve "pomoći" PIVO GOJI! :)

Alkohol, kafu, čajeve i sokove zaboravi dok se ne rehidriraš.

Koji dio od ovoga nije jasan?

Ne može pivo. U stvari, može, al poslije svake čaše piva da popiješ 4 čaše vode. Dogovoreno?

Minže, a jesi skoro radio analizu krvne slike i urina? Mislim, tu se vidi da li je sve u redu...

Nisam skoro. Zadnji put kada sam bio kod nutricioniste, pre godinu i po dana.
Tada mi je slika bila idealna, kao kod sportiste u punoj formi. Bojim se da sam počeo da je kvarim. Moram to da zaustavim.

S tim da će ti pivo zauzeti organizam, tačnije organe za varenje....

Kad mi ovako ostane poslednji post na strani, verovatno nisi video...

Minže, a jesi skoro radio analizu krvne slike i urina? Mislim, tu se vidi da li je sve u redu...

Што би прос народ реко , све је то од дебелине .....

I opet ćeš opteretiti organizam bez potrebe. Jeblo te pivo, žderi vodu.

Ne može pivo. U stvari, može, al poslije svake čaše piva da popiješ 4 čaše vode. Dogovoreno?

E jbga, posle toliko vode neće mi se piti pivo :)
Piću vodu onda, i ovako je pijem kao kamila...

Aha, sad vidim da si odgovorio :) Trebalo bi ipak to da proveriš... Znam da su kreatinin i urea pokazatelji kako rade bubrezi... I naravno, svi ovi saveti koje su ostali napisali samo mogu da pomognu...

Buraz, uzmi za prosjek: čovjek treba da pije između 35 i 50 ml vode po kilogramu svog tijela. A kada su ove veće vrućine i do 70 ml po kg. Pa ti sebe preračunaj :D

Poslušaću vas sve, hvala puno svima.
Koga god još da bilo šta muči, pitajte na ovoj temi. Nemojte to kriti jer je bolje sprečiti nego lečiti.

I znaš šta je interesantno,Ming?
Kad čovek ima povišen pritisak,obično ima košmare.Neverovatno,ali istinito!

Gogo, meni je uglavnom nizak pritisak, ali imam ne baš košmare, ali često ružno sanjam... Mada, mislim da je to kod mene psihički, kad mu muči nešto i sl...

FMN,ne mora da znači da svaki košmar ima visok pritisak kao uzrok,nego da je uobičajeno da se to desi ako osoba ima povišen pritisak. :)

Ming. Ne samo so da izbaciš nego da izbaciš jako začinjenu hranu i što manje je prži u ulju a više kuvaj. Vode pij koliko ti je potrebno, ni sa vodom ne smeš da preteraš, izbaci gazirane sokove i one obojene sokove. Voće posle laganog ručka, za večeru nešto lagano. Patradajz nikako nemoj da soliš. Kada ga posoliš on zadržava vodu u organizmu. Neslan paradajz je diuretik i izbacuje višak vode. To što ti nije dobro kada se pritisak unormali je zbog gaziranih sokova i piva. Gazirani sokovi imaju nešto što izaziva zavisnost pa te tera da piješ još više.
Za večeru ti je najbolje ne slani paradajz i mladi neslan sir.

a neki savet za nas koji volimo slanu i začinjenu hranu?

Aha, izvela sam pogrešan zaključak :) Pa moguće je i to što kažeš... Šta znam, ja sve mogu bez soli da jedem, ne jedem ni nešto preterano jaku, začinjenu hranu, jednostavno mi se ne traži... Možda je i to uzrok što mi je pritisak niži... Al' pijem kafu, pa to dođe na svoje :)

Treba tebi jedan ultrazvuk bubrega.

Dr.BeboP,mislim da je vukajlijaški konzilijum učinio sve da Mr.Minga uputi na viši stepen lečenja,poznatog i kao RL u 3D. :)