Prijava

I ovo što kaže Vučica, paradajz je mnogo zdrav i snižava krvni pritisak, sadrži likopen, mislim da se tako zove, koji je antioksidans.

BeboPe, nemoj da ga plašiš, možda nije tako strašno...

A jel ima neko savet za ispucale pete? Kod pedikira vise nikad posle jedne verovatno Mengeleove unuke a potapanje u lavor i struganje mi pomaze na kratko. Jel koristio neko one kreme sto reklamiraju na tv-u?

Ne plašim ga, samo trebalo bi da ode kod doktora ako za dan, dva najkasnije ti simptomi ne isčeznu, i ako je čika u belom odgovoran prepisaće mu Yurinex i kontrolni UZ bubrega.

Banini,ne znam da li će pomoći,ali kažu da je ona "Neutrogena" sa javorovim sirupom dobra .Jes da je za ruke,ali nju je koristio moj drugar,vatrogasac kome su ruke bile uništene (popucale do krvi) od ledene vode iz šmrka.

http://2.bp.blogspot.com/_DbYGS2gU9qI/R78LuC8AZTI/AAAAAAAABdA/OvcIOH1E5cc/s400/Neutrogena%2BEveryday%2BRepair%2BBody%2BLotion%2B1.JPG

Ovo je za telo,al' znaš na šta mislim.

I još jedan bablji recept,koji svima preporučujem :kuvan krompir!
Izgnječiš ga,pomešaš sa malo maslinovog ulja i staviš kao masku-'di treba (lice,ruke ili,u tvom slučaju,noge).Kesa preko, (ne za lice :) ),pa se drži kol'ko imaš strpljenja.Posle toga ispereš i krema preko.
Ne znam da li je za to zaslužan skrob iz krompira,ali deluje.Ja sam ga koristila za ruke i bilo super :)

hvala draga,odlican savet,cula sam za ovo sa krompirom al posto mene ne drzi mesto tesko da cu da se smirim pa da probam,sem ako ne stavim i kesu na glavu :D neutrogena je kul, imam njihovu masku...:) hvala obaska :D

Ovako LJUDI najčešću grešku prave kada uzimaju raznorazne preparate na svoju ruku. Kao što rekoh, sve te travčice i biljčice , gelovi kreme, kurci palci, oni mogu da ublaže simptome, ali ne i da otklone ako postoji neki patološki proces uz.

Koliko poznajem fiziologiju, a mislim da je dobro poznajem moram da se ubacim i da kazem sledece.
Od svega sto sam mogao da vidim iz prilozenog je da imas problem sa izbacivanjem vode, koji nije u uskoj sprezi sa unosom soli. Cak je bolje da unosis sto vise soli po ovakvoj temperaturi, jer je dosta i gubis pri znojenju. Zadrzavanje vode u organizmu se javlja zbog pojacane simaticke regulacije rada bubrega, koja se javlja u stresnim okolnostima i sprecava proizvodnju pisace. Visoka temperatura, gojaznost, i ko zna sta jos se mogu smatrati izuzetno jakim stresorima u datim uslovima i samim tim mogu izazvati pomenutu pojavu regulacije stvaranja mokrace. So ne izbacuj iz ishrane, jer manjak soli izaziva sjebavanje nervne funkcije. Ukoliko imas bol u zglobovima (najcesce prstiju) znaci da definitvno nesto nije ok sa bubrezima. Unosi ogromne kolicine tecnosti i nastavi da solis u normalnim kolicinama.
Ono sto je rekla VanGoga da so zadrzava vodu u organizmu je blago retardirano. Da je tako, ljudi bi nosili dzak soli pri prelasku Sahare. A kako bih joj stavio do znanja da nema veze s mozgom cu dati jedan od mehanizama regulacije nivoa soli:
NaCl izaziva povecanje pritiska sto se registruje na posebnim mestima u cirkulatornom sistemu. Na taj stimulus, pored drugih faktrora, deluje i atrijalni natriureticki faktor koji stimulise neke druge hormone i pojacava glomeluralnu filtraciji i izbacivanje soli i vode. Ne lazi coveka.

Idi kod lekara.

EDIT: Na Minga se odnosi.

Natrpaj u čizme kuvan krompir do vrha,obuj ih,pa onda zuji do mile vilje :))
Nema na čemu,samo da pomogne :)

A bolovi u bubregu su mogući zbog kamena. Ming bilo bi dobro da posetiš doktora.

A bolovi u bubregu su mogući zbog kamena. Ming bilo bi dobro da posetiš doktora.

Jebo vas kamen. Samo ste za to culi i mora da je to. Mozda je samo prehladio bubrege negde. Npr. klima uredjaji, vetar nakon sto se oznojio, dosta hladnog pica, bla bal bla.

Hvala na prosvetljenju,En_Dotter.
Odsad ću uvek tebi da se obraćam kad imam neke zdravstvene tegobe.
I bila bih ti zahvalna onoliko ako bi odsad izbegavao da ocenjuješ komentare skalama "blago retardirano" "jebo vas.." itd.
Svi smo izneli svoja iskustva, na osnovu onoga što su nam doktori rekli (bar ja).
I primetio si,sigurno,da smo ga svi posavetovali da ide kod lekara.
Želimo čoveku da pomognemo,a ne da se igramo laboratorijskog pacova sa njim.

laboratorijskog pacova

Pa on se sam stavio u tu ulogu, tim pre sto se prvo obraca forumu. Zar nije logicno prvo lekar, pa onda deljenje iskustva po forumima.
Svakome doktor nesto kaze, ali uglavnom su nasa iskustva bazirana na LICNIM tegobama. Sa tim u vezi su i preporuke lekara...A sta bi bilo kad bi bilo je oblik nagadjanja koji kod coveka moze samo da unese zabunu, jer su sva nasa iskustva razlicita!!!

Nema na cemu. Uvek sam tu da ukazem na katastrofalne greske u vazem znanju. To sto sam blago odregovao na glupost tvoje izjave ne moras da mi se zahvaljujes. A tog doktora koji ti je rekao da so zadrzava vodu bih voleo da upoznam. Koliko mozga nekome treba da ukapira da visak soli tera coveka da pije vise vode? Sta mislis zasto te tera da pijes vise vode? Bez daljih malicioznih komentara na moju ekspertizu. Umesto da kao covek prihvatis katastrofalnu gresku i navodjenje coveka da ne unosi so u organizam, dok istu ekstremno izbacuje, ti si nasla da se nadjes izgubljena u sujeti.
A i on je mogo lepo da ode kod lekara i da ne trazi pomoc od ljudi koji su svesni da sve znaju.

Naravno da treba da ide kod lekara,to mu je svako preporučio,kao što rekoh.
Ne verujem da će on (Ming) pre da se osloni na ove postove,nego na mišljenje svog lekara.
Ispade da smo sad svi čoveku predložili najgore opcije.Svašta.

Coveku u bolu je svaki odgovor, tj. vas predlog korak dalje ka katastrofi!

Da,predlog da ode lekaru je stvarno katastrofa.

Ali taj predlog je sledio na kraju iscrpne price sta bi moglo da mu bude!!!!!!! Da li vidis razliku????

Eto dva sata traje ovo prepucavanje, mogao je čovek do sad da ode u dom zdravlja da uzme uput za specijalistu :)

Eto ti,so zadržava vodu u organizmu i sprečava bubrege da normalno rade.Zato te i bole,siroti.

Sugerises da ne unosi so.

Uzmi prirodne diuretike-čaj od rastavića,kupus ili pasulj,đumbir ili izguglaj još neke.
Probaj tako,a ako ne ide-kod lekara.

Dajes mu savet da izbacuje vodu, tj. da aktivira bubrege, a pri tom ne znas u kakvom su stanju i da li rade kako treba.

I IZBACI SO IZ UPOTREBE!

Eksplicitno mu savetujes da sjebe nervni sistem.

Višak vode u organizmu (koji je uzrok oticanja nogu) moraš da izbaciš,probaj sa tim diureticima,iznenadićeš se koji okean imaš u sebi

Savetujes coveku na ogromnoj temperaturi, koji se veroatno znoji ko sumanut, da izbacuje vodu na silu.

Može bre pivo,al' mani se sad takve "pomoći" PIVO GOJI! :)

Potencijalna bubrezna insufijencija i alkohol... Do jaja.

I šta ste na kraju rekli čoveku ?