Prijava

realno, kakva su ljudi govna, trebalo bi da se mole da nema boga, jer ako ga ima, 99.9 posto populacije ce vecno da se okrece na raznju

Apsolutno. Takođe - bolje je što je sve to ionako glupa izmišljotina, užasno bi bilo da stvarno postoji taj abrahamski bog, što bi rahmetli-Hičens rekao - "nebeska Severna Koreja".

A i tih 0,000001% što se ne bi pekli - pa koja lobanja moraš da budeš da se do te mere predaš Gospodu, tipa onaj Sv. Aleksandar Svirski, što stvarno ne možeš telo da mu uništiš, koliko god da su komunjare pokušavale da objasne naukom kako i zašto, palili ga, sekli, na kraju ga vratili, stvarno neobjašnjivo. Ali brate, onako da živiš je nepojmljivo ikome iole normalnom.

Dodao bih jos nesto. Ja zastupam pragmatisticko shvatanje verovanja (bilo kog verovanja, ne samo religioznog), po kojem je verovanje iskreno samo ukoliko je praceno odgovarajucim postupcima koji su u skladu s tim verovanjem. Na primer, ako kazem da verujem da ce Zvezda dobiti Napoli, a igram tiket da Napoli dobija tri razlike, onda moje verovanje nije iskreno.

Tako i u slucaju religije, ne mozes da kazes da iskreno verujes u boga i da si, recimo, pravoslavac, a tri minuta kasnije se ispisas po svom pravoslavlju tako sto prekrsis xyz osnovnih principa na kojima to pravoslavlje pociva. Ako si vec pravoslavac, onda vrati hlebom onome ko te udari kamenom, oprastaj svojim neprijateljima i zivi zivot iz hriscanskih spisa. U suprotnom si samo licemerni gownar.

Evoluira vera druže, jednostavno mora

Vera ne evoluira, religija evoluira.
Vera ili jeste ili nije, nema trećeg.
Kao ovaj primer Sevastov, sa Zvezdom i Napolijem.

volio bih da sam dovoljno optimističan da verujem u postojanje boga, ali čak i ako postoji baš me mrzi

Ma to sam i mislio pišaj ga

Ja bih baš više voleo da nema Boga, to mi je nekako mnogo više optimistička varijanta.
Zajebi da ti neko nad-biće zna svaku misao i da te sudi, a pritom i voli, a fin je Bog, suptilan, može da te ubije na mestu ovde.

Pa ne vide svi Boga tako da čita misli nad biće da je itd

Ogromna većina tako shvata Boga, barem deo onoga što Bog predstavlja je to.
To je Bog, Bog to radi.

E to možda vi što živite preko sveta ovde je Bog neshto drugo

Pa hajde, otvori se. Reci šta je za tebe Bog.
Ja mislim da ogromna većina ljudi izmedju ostalog doživljava Boga kao omnipotentno i sveprisutno biće, koje te usput sudi i voli.
Možda ti imaš neko alternativno shvatanje Boga, ali ogromna većina vernika podrazumeva ove odlike kada priča o Gospodu.

I nemoj da mi prebacuješ gde živim, to gde ja živim u svoja 4 zida je moja stvar :-P

A pisao sam nekad negde ovde po forumu, mada dozivljavam intimno to nekako XD

:idem da guglam "Bohorovljevo intimno doživljavanje Boga negde ovde po forumu sajta šaljivog sadržaja vukajlija dot com":

:ne idem:

Vjerovanje u Boga neće nestati, to nam je utkano u DNK. Ali nacije i države mogu. I hoće...

Ovo je neopevana glupost. Utkano u DNK pa lol brt, sta si ti komedijas neki je li