Prijava

Ajoj kviže, a zašto si umro?

Ajmo rezrekšn.

Povodom kog događaja su se hugenoti okupili u Parizu pred Vartolomejsku noć u dovoljnom broju da se njihovo masakriranje po haškom standardu podvede pod genocid?

Finale lige sampiona?

Nije, al' je zato Bregović sa orkestrom za svadbe i sahrane ovekovečio tako svečarski trenutak.

Ne znam. Znam da je kum bio neki Žak Luis, a nakonjče neki Pjer ali ne znam da li se to računa.

Jbg sad, mora da se zna, lako je provaliti da je u pitanju svadba iz ovog gore hinta što sam bacio. A ako se zna i određen nivo opšte kulture iz istog tog hinta se može zaključiti i čija.

pa pazi, iz ovog poslednjeg mora da je kralj.. ako nije, onda je kraljica.

Šala, brate. Znam da bila svadba nekog kralja koji je bio protestant, pa je prešao u katoličanstvo i znam da su ih klali katolici. Eto malo i ja da pomognem. :)

Ne vidim iz čega si izveo da nužno mora biti kralj ili kraljica al' u trenutku kad se ovo dešava kralj je lik sa kojim deliš nadimak, a on nije mladoženja, lolo.

EDIT: Ovo je bilo upućeno Šarlu (IX), lolo.

Pa ako je kralj koji je bio protestant, pa postao katolik, u pitanju je Anri IV.

Tako je, a ko je mlada? Ajmo ljudi, mislio sam da će te se pre setiti kraljice nego kralja, lolo.

čekaj bre, ja sam pogodio.
a, nije Šarlo jbg...:)

Eto neke koristi i od mene. :)

Kraljica Margo, mislim da je to jedini roman Aleksandra Dime koji nisam pročitao kao klinac.

Konačno neko da se seti, kontao sam da će ova referenca na Bregovića koji je radio muziku za istoimeni film, za šta je između ostalog skoro i dobio orden od Francuza, da deluje ako već ne sam roman. Meni je to pomoglo da se setim kad mi zapalo isto pitanje na kolokvijumu iz Rane moderne, lolo.

Haha, noobovi, Sportski kviz ima više od četiri puta više strana od vas

Anri III od Navare je bio Hugenot i ženio se princezom Margaritom of Francuske. A onda je Anri III od Navare postao Anri IV of Francuske.